Reklama

Niedziela Podlaska

Bóg chce wejść w życie każdego

Już po raz dziesiąty przedstawiciele szkół Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego przybyli do Drohiczyna, aby w świątecznej aurze spotkać się z księdzem biskupem. Tegoroczne spotkanie, które odbyło się 9 stycznia, zgromadziło blisko 140 osób

Niedziela podlaska 3/2018, str. I

[ TEMATY ]

spotkanie opłatkowe

Ks. Marcin Gołębiewski

Artyści ze Szkoły Podstawowej Jana Pawła II w Węgrowie

Artyści ze Szkoły Podstawowej Jana Pawła II w Węgrowie

Całość rozpoczęła Eucharystia w kaplicy seminaryjnej, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Tadeusz Pikus. Nawiązując do niedawno obchodzonej uroczystości Trzech Króli wskazał na symboliczne znaczenie darów przyniesionych przez Mędrców. Złoto oznacza serce człowieka, kadzidło – zanoszone modlitwy, a mirra – cierpienia, jakich doświadczamy. W tym kontekście każdy człowiek jest jak król składający swoje dary, zwłaszcza ten skarb najcenniejszy – samego siebie. Ekscelencja przypomniał również powołanie każdego człowieka do świętości, która swoje źródło ma w Bogu. Przejawia się ona w tym, że Bóg chce wejść w życie każdej osoby. Pragnąć świętości, to pragnąć samego Boga – powiedział ksiądz biskup.

W liturgię słowa zaangażowali się uczniowie Publicznego Gimnazjum Jana Pawła II w Glinniku.

Reklama

Spotkanie na auli seminaryjnej uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej Jana Pawła II w Węgrowie. W ciekawy sposób przypomnieli historię zbawienia, która swój początek bierze od momentu upadku pierwszych rodziców w raju. Centralną częścią spektaklu był oczywiście fakt narodzin Zbawiciela świata. Oprawę muzyczną zapewnił chór uczniowski. W imieniu gości życzenia bp. Pikusowi złożył dyrektor wspomnianej szkoły Krzysztof Litka.

Radosny moment stanowiła możliwość dzielenia się opłatkiem i składania świątecznych życzeń. Uczestnicy przełamali się białym kawałkiem chleba zarówno z pasterzem diecezji, jak i między sobą.

Na spotkanie rodziny szkół Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego z terenu diecezji przybyły 22 szkoły. Organizatorem był ks. dr Krzysztof Mielnicki – dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej.

2018-01-17 10:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie opłatkowe we Mstowie

Niedziela częstochowska 1/2017, str. 7

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

spotkanie opłatkowe

Zbigniew Derda

Na bożonarodzeniowym spotkaniu był obecny abp Wacław Depo

Na bożonarodzeniowym spotkaniu był obecny abp Wacław Depo

Przed świętami Bożego Narodzenia hala sportowa mstowskiego Zespołu Szkół wypełnia się po brzegi. 19 grudnia 2016 r. było podobnie. Wtedy to odbywa się spotkanie opłatkowe, które poprzedza barwny spektakl jasełkowy przygotowany przez dzieci, młodzież i nauczycieli.

CZYTAJ DALEJ

Odnaleziono listy więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego dla dzieci

2021-09-24 12:39

[ TEMATY ]

obóz koncentracyjny

Muzeum Dzieci Polskich- ofiar totalitaryzmu

Wstrząsające listy dzieci więzionych w niemieckim obozie koncentracyjnym na terenie Litzmannstadt Ghetto

Wstrząsające listy dzieci więzionych w niemieckim obozie koncentracyjnym na terenie Litzmannstadt Ghetto

Wstrząsające listy dzieci więzionych w niemieckim obozie koncentracyjnym na terenie Litzmannstadt Ghetto i znaleźli badacze z Muzeum Dzieci Polskich Ofiar Totalitaryzmu - poinformowano na piątkowej konferencji prasowej w Łodzi.

Kilka dni temu, badając dokumenty w prywatnych zbiorach historycy znaleźli osiem listów najmłodszych więźniów niemieckiej III Rzeszy - podali pracownicy Muzeum Dzieci Polskich - Ofiar Totalitaryzmu w Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Msza św. zainaugurowała święto Wojsk Obrony Terytorialnej

2021-09-26 16:25

[ TEMATY ]

terytorialsi

Wojska Obrony terytorialne

DWOT

W obchodzone dziś święto Wojsk Obrony Terytorialnej w katedrze polowej Wojska Polskiego odprawiona została Msza św. w intencji żołnierzy formacji. Eucharystii przewodniczył ks. płk Bogdan Radziszewski, wikariusz generalny biskupa polowego. Po zakończeniu Mszy św. na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia sztandarów pięciu brygadom WOT oraz Centrum Szkolenia WOT w Toruniu.

Na początku Mszy św. Do katedry wprowadzony został sztandar WOT i odegrany został Mazurek Dąbrowskiego. Ks. płk Bogdan Radziszewski odczytał przesłanie abp. Józefa Guzdka administratora Ordynariatu Polowego, uczestniczącego w dorocznym spotkaniu środowisk policyjnych na Jasnej Górze, odczytał ks. płk Radziszewski. Abp Guzdek dziękował żołnierzom WOT za ofiarną służbę na rzecz Ojczyzny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję