Reklama

Lektura obowiązkowa

Trzeba wybierać

Jak przyznaje ks. Piotr Glas, który od wielu lat ewangelizuje, prowadzi modlitwę o uzdrowienie i wyjaśnia niebezpieczeństwo duchowych uwikłań, wiele osób zna go ze słowa mówionego, z rekolekcji. Teraz można go poznać ze słowa pisanego. Wywiad rzeka z ks. Glasem pt. „Dzisiaj trzeba wybierać”, z podtytułem: „O potędze Maryi, walce duchowej i czasach ostatecznych”, przeprowadzony przez Tomasza P. Terlikowskiego, jest książką, w której kapłan chciał opisać sporo z tego, co przeżył jako ksiądz z prawie trzydziestoletnim stażem. – Pomyślałem, że gdyby ta książka miała pomóc choćby paru osobom, warto podjąć się tego wysiłku – mówi. Z góry było wiadomo, że książka wywoła kontrowersje, ale ksiądz chciał, żeby to nie była powieść, bajka, lecz świadectwo. – Każde słowo jest prawdziwe – deklaruje.

Tomasz Terlikowski zastrzega na wstępie, że ks. Glas, który na co dzień posługuje w Anglii, a do Polski przyjeżdża regularnie, by głosić słowo Boże, „wielu irytuje” otwartym mówieniem o stałym nawróceniu się, potrzebie walki, o działaniu złego ducha. Opowiada o tym, dokąd może zaprowadzić nas grzech, jak działa szatan i co może nam zrobić, jeśli nie dochowamy wierności Bogu i Jego przykazaniom, i nie czyni tego, bo gdzieś o tym przeczytał, lecz sam zetknął się z tym w pracy duszpasterza.

Kolejni recenzenci, także ci z jednej z okładek książki, podkreślają, że to książka „mocna”. Pewnie dlatego, że ks. Glas mówi o sprawach nie zawsze wygodnych dla Kościoła. Pewnie też z tego powodu, że jej współautor – Tomasz Terlikowski opatrzył ją i wstępem-wprowadzeniem, i zakończeniem-wyjaśnieniem. To raczej rzadkie. A dlaczego – to już wyjaśni sama lektura.

2018-01-17 10:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Każdy jest ważny i potrzebny. 75 lat Karty END

2022-12-03 19:09

Marzena Cyfert

Eucharystia w kościele św. Antoniego na Karłowicach

Eucharystia w kościele św. Antoniego na Karłowicach

Małżonkowie zrzeszeni w ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, jak również wszyscy chętni, przybyli dzisiaj do parafii św. Antoniego we Wrocławiu, by świętować 75-lecie Karty Equipes.

Ruch Equipes Notre-Dame to największy na świecie katolicki ruch duchowości małżeńskiej. Jego celem jest pomaganie małżonkom w drodze do świętości. Formacja w ruchu to konkretne sposoby pomagające we wzrastaniu w małżeństwie oraz w miłości do Boga i bliźniego. Początki ruchu sięgają czasów przed wojną, kiedy to kilka małżeństw zwróciło się do ks. Henry`ego Caffarela z prośbą o pomoc w rozwoju i wspólnym dążeniu do świętości. To był początek ruchu Equipes Notre-Dame. 8 grudnia 1947 r. została proklamowana Karta Equipes uznana za akt założycielski.

CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Karol Porwich/Niedziela

Osobom, które będą uczestniczyć w pierwszosobotnich nabożeństwach, Maryja obiecuje towarzyszenie w chwili śmierci i ofiarowanie im wszystkich łask potrzebnych do zbawienia.

1. Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. kan. prof. Antoni Siemianowski - wybitny filozof i wykładowca

2022-12-04 12:12

[ TEMATY ]

Gniezno

©MaverickRose – stock.adobe.com

W niedzielę 4 grudnia w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów w Gnieźnie zmarł ks. kan. prof. dr hab. Antoni Siemianowski - filozof, zasłużony wykładowca poznańskiego UAM i gnieźnieńskiego seminarium duchownego, autor ponad 170 publikacji, recenzji i książek, kanonik gnieźnieńskiej Kapituły Prymasowskiej.

Śp. ks. prof. Antoni Siemianowski urodził się 28 maja 1930 r. w miejscowości Mimowola pod Inowrocławiem. Uczęszczał do znanego i szanowanego inowrocławskiego Liceum im. Jana Kasprowicza. Po maturze wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 1956 z rąk bp. Franciszka Jedwabskiego. Jego kursowym kolegą był m.in. kard. Józef Glemp. Po krótkiej pracy duszpasterskiej m.in. jako kapelan sióstr służebniczek w Pleszewie, w 1959 rozpoczął studia specjalistyczne z zakresu filozofii teoretycznej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Doktorat obronił w 1966 r. na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej KUL na podstawie pracy „Metafizyczna konieczność istnienia Boga według Henryka z Gandawy”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję