Reklama

Lektura obowiązkowa

Trzeba wybierać

Jak przyznaje ks. Piotr Glas, który od wielu lat ewangelizuje, prowadzi modlitwę o uzdrowienie i wyjaśnia niebezpieczeństwo duchowych uwikłań, wiele osób zna go ze słowa mówionego, z rekolekcji. Teraz można go poznać ze słowa pisanego. Wywiad rzeka z ks. Glasem pt. „Dzisiaj trzeba wybierać”, z podtytułem: „O potędze Maryi, walce duchowej i czasach ostatecznych”, przeprowadzony przez Tomasza P. Terlikowskiego, jest książką, w której kapłan chciał opisać sporo z tego, co przeżył jako ksiądz z prawie trzydziestoletnim stażem. – Pomyślałem, że gdyby ta książka miała pomóc choćby paru osobom, warto podjąć się tego wysiłku – mówi. Z góry było wiadomo, że książka wywoła kontrowersje, ale ksiądz chciał, żeby to nie była powieść, bajka, lecz świadectwo. – Każde słowo jest prawdziwe – deklaruje.

Tomasz Terlikowski zastrzega na wstępie, że ks. Glas, który na co dzień posługuje w Anglii, a do Polski przyjeżdża regularnie, by głosić słowo Boże, „wielu irytuje” otwartym mówieniem o stałym nawróceniu się, potrzebie walki, o działaniu złego ducha. Opowiada o tym, dokąd może zaprowadzić nas grzech, jak działa szatan i co może nam zrobić, jeśli nie dochowamy wierności Bogu i Jego przykazaniom, i nie czyni tego, bo gdzieś o tym przeczytał, lecz sam zetknął się z tym w pracy duszpasterza.

Kolejni recenzenci, także ci z jednej z okładek książki, podkreślają, że to książka „mocna”. Pewnie dlatego, że ks. Glas mówi o sprawach nie zawsze wygodnych dla Kościoła. Pewnie też z tego powodu, że jej współautor – Tomasz Terlikowski opatrzył ją i wstępem-wprowadzeniem, i zakończeniem-wyjaśnieniem. To raczej rzadkie. A dlaczego – to już wyjaśni sama lektura.

2018-01-17 10:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

2023-01-31 12:18

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty mianował podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. prałata Krzysztofa Marcjanowicza, dotychczas pracownika Dykasterii ds. Ewangelizacji - Sekcji ds. Podstawowych Problemów Ewangelizacji w Świecie i ceremoniarza papieskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ks. Krzysztof Marcjanowicz urodził się 24 marca 1977 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 roku. 4 listopada 2010 w Papieskim Instytucie Liturgicznym obronił pracę doktorską a od 2011 roku pracował w Papieskiej Radzie ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Jest też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. 9 lutego 2018 Ojciec Święty mianował ks. Marcjanowicza ceremoniarzem papieskim.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z urzędu biskupa diecezjalnego

2023-02-02 12:14

[ TEMATY ]

bp Edward Dajczak

Magdalena Pijewska

Bp Edward Dajczak

Bp Edward Dajczak

Papież Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z urzędu biskupa diecezjalnego. Tym samym bp Edward Dajczak po ponad 15 latach posługi przechodzi na emeryturę, a nowym biskupem koszalińsko-kołobrzeskim zostaje bp Zbigniew Zieliński, dotychczasowy koadiutor.

Decyzję papieża 2 lutego ogłosiła Nuncjatura Apostolska w Polsce. Informacja została podana do publicznej wiadomości w koszalińskiej katedrze po godz. 12.00.

CZYTAJ DALEJ

Nieść światło Chrystusa

2023-02-02 20:12

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

W Opatowie, w kościele Ojców Bernardynów obchodzony był Diecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego.

W tegoroczne obchody diecezjalnego dziękczynienia za dar osób zakonnych wpisała się poranna Msza św. sprawowana przez Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza w kaplicy klasztornej sióstr klarysek w Sandomierzu oraz popołudniowa Eucharystia w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Opatowie. Wespół z Biskupem Ordynariuszem Mszę św. koncelebrowali ks. prof. Leon Siwecki, wikariusz biskupi ds. Instytutów Życia Konsekrowanego, o. Edgar Semeniuk, gwardian oraz proboszcz parafii, ojcowie zakonni oraz przybyli księża.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję