Reklama

nie przegap

Lednickie zapowiedzi

Przedstawiciele Wspólnoty Lednickiej to już stali goście naszej redakcji, towarzyszymy im przy wszelkich inicjatywach, bliskie są nam Lednickie Spotkania Młodych. Na początku nowego roku o. Mateusz Kosior OP podzielił się tym, co aktualnie dzieje się w Ruchu Lednickim, jak wyglądają przygotowania do kolejnego spotkania na Polach Lednickich. Tego też dnia zawierzył całe przedsięwzięcie Maryi Jasnogórskiej i poprowadził Apel Jasnogórski przed Cudownym Obrazem Matki Bożej.

Poszukiwanie swojego JESTEM

Co dzieje się przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 i o tegorocznym spotkaniu, które odbędzie się 2 czerwca br. pod hasłem „Jestem”, mówił o. Mateusz Kosior OP: – Człowiek, będąc jedynym na ziemi stworzeniem, którego Bóg chciał dla niego samego, nie może odnaleźć się w pełni inaczej, jak tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie samego. Pragniemy wspólnie odkrywać, jak cenni jesteśmy w oczach Bożych i dzięki temu stawać się bezinteresownym darem dla innych. Tegoroczne Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 będzie więc podróżą w głąb siebie, poszukiwaniem swojego „Jestem” – zapowiada o. Mateusz .

Wielki Bal Dominikański

Reklama

Zanim jednak będziemy przeżywać letnie spotkanie na lednickich polach, czeka nas bal karnawałowy. Na wspaniałą zabawę Młodzi z Ruchu Lednickiego serdecznie zapraszają 27 stycznia. Szczegóły na stronie lednica2000.pl, można pisać na adres elektroniczny: sekretariat@lednica2000.pl, dzwonić pod nr tel. 780 007 162.

Tyle dobra!

To kolejna wspaniała propozycja na najbliższy czas – koncert nad Lednicą z okazji 70. urodzin o. Jana Góry OP. W programie jest Msza św. za zmarłego o. Jana, koncert– widowisko baletowe. Koncert dziękczynny dedykowany Przyjaciołom Lednicy, Jamnej i Hermanic odbędzie się 24 lutego o godz. 17.

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy pt. „Poszukiwanie swojego Jestem” z duszpasterzem o. Mateuszem Kosiorem OP i członkami Wspólnoty Lednica2000 na stronie: www.fm.niedziela.pl

***

Powinieneś to zobaczyć – "Amfetamina"

Reklama

Prezentujemy wam 4. część Nudnych filmików o narkotykach, zatytułowaną „Amfetamina”. Tak jak poprzednie części, film jest realizowany w myśl zasady „bawi i uczy”. Film jest krótki i zabawny, choć temat jak najbardziej poważny, w sposób jasny, zwięzły i ciekawy ukazuje fakty dotyczące zagrożeń związanych z używaniem środków psychoaktywnych i konsekwencjami takiego postępowania.

Przypomnijmy, że twórca „Nudnych filmików o narkotykach” Leszek Korzeniecki jako nastolatek popadł w problemy związane z ekstremalnie autodestrukcyjnym stylem życia, w którym były obecne alkohol i narkotyki. W 1992 r. doświadczył głębokiej przemiany, a 9 lat później rozpoczął działalność antynarkotykową w polskich szkołach. Przy tworzeniu filmu korzystał z kilkunastu lat doświadczenia przy prowadzeniu spotkań dla 250 tys. uczniów w polskich szkołach.

Jakub Herok (Clay Qb) – producent filmowy. Twórca m.in. serii krótkometrażowych filmów Głupi Mądry Film i Stopstart. Odcinek ósmy – Stopstart 8 otrzymał nagrodę ADAM AWARD 2015 – PARABLE AWARD na Sabaoth International Film Festival.

bw
Oficyna Wydawnicza VOCATIO
tel.: 22 648 54 50, e-mail: vocatio@vocatio.com.pl

2018-01-17 10:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na pustyni

Pościć z Maryją to stawać się jak Maryja. Znikać tak, aby Jezus był widoczny przeze mnie. To możliwe.

CZYTAJ DALEJ

Trzeci cud w Oknie Życia w Wieluniu

2021-09-20 14:30

[ TEMATY ]

okno życia

Wieluń

siostry antoninki

Zofia Białas

17 września w wieluńskim Oknie Życia im. Jana Pawła II, przy klasztorze sióstr antoninek, znaleziono noworodka – dziewczynkę.

– Jeszcze nie wiemy, jakie imię otrzyma – powiedziała s. Auxiliana, która zaalarmowana dzwonkiem o godz. 4 rano jako pierwsza przybyła do Okna Życia. Za nią przybiegła s. Barbara, która zadzwoniła pod nr 112. Na miejsce przyjechały policja i karetka pogotowia ratunkowego. Dziewczynka została odwieziona do wieluńskiego szpitala, gdzie po przebadaniu stwierdzono, że jest zdrowa. Dziewczynka to noworodek. Obok niej w Oknie Życia pozostawiono torbę z ubrankami i pieluszkami. W środku był nawet smoczek.

CZYTAJ DALEJ

W Sejmie projekt ustawy „Stop aborcji 2021”

2021-09-22 14:54

[ TEMATY ]

aborcja

pro‑life

Karol Porwich/Niedziela

130 tys. podpisów zebrali autorzy projektu ustawy "Stop aborcji 2021". Zgodnie z wniesionym dziś do Sejmu projektem, dzieci poczęte będą chronione na podstawie tych samych przepisów, co inni ludzie, ponieważ dziecko poczęte jest człowiekiem - poinformowała odpowiedzialna za inicjatywę ustawodawczą Fundacja Pro-prawo do życia.

Autorzy projektu i podpisani pod nim obywatele uważają, że prawna ochrona życia dzieci poczętych jest w Polsce fikcją. Wskazują m.in. na wadliwe zapisy kodeksu karnego powodujące, że "co roku tysiące dzieci w Polsce są bezkarnie zabijane".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję