Reklama

Niespokojni Nadzieją powitali Nowy Rok

Niedziela Ogólnopolska 3/2018, str. 46-47

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Mariusz Kipigroch

Sylwestrowa radość Niespokojnych Nadzieją

Sylwestrowa radość Niespokojnych Nadzieją

Niespokojni Nadzieją to działająca przy Bractwie Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski na Jasnej Górze i pod patronatem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, grupa dla panien w wieku od 25 do 40 lat, a także kawalerów w wieku od 25 do 45 lat pragnących znaleźć dobrego męża i dobrą żonę oraz zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Opiekę nad grupą sprawują o. Roman Wit OSPEE oraz starsza bractwa – Maria Emanuel Dziemian.

Na progu 2018 r. Niespokojni Nadzieją uczestniczyli we Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem abp. Depo, a następnie w spotkaniu opłatkowym, podczas którego każdy z osobna uzyskał pasterskie błogosławieństwo. Myśl przewodnia spotkania skupiała się m.in. na zachęcie do dążenia drogą cierpliwości i ufności w oczekiwaniu na Objawienie za przykładem Symeona – człowieka przepełnionego głęboką i nadającą sens życiu nadzieją.

Reklama

Wcześniej Niespokojni Nadzieją uczestniczyli w czterodniowym wydarzeniu sylwestrowym, wypełnionym modlitwą i refleksją oraz rozmowami przy ognisku. Najpierw były Msza św. i modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie i uwolnienie z o. Marcinem Ciechanowskim OSPPE, egzorcystą, oraz o. Romanem Witem. Wygłoszone konferencje były oparte na ewangelicznym opisie cudu w Kanie Galilejskiej. Ania i Piotr – małżeństwo z wieloletnim stażem – podzielili się doświadczeniami swojego życia małżeńskiego. Podkreślili, jak istotne jest dbanie o to, aby w stągwiach serc małżonków nie zabrakło czystej wody, którą Pan Jezus cudownie przemienia w wino – będące znakiem obfitości Bożego błogosławieństwa.

Do cudu w Kanie Galilejskiej nawiązywał również podczas swojej konferencji o. Michał Legan OSPPE. Wskazywał, że do tego, aby Pan Jezus mógł przemieniać wodę w wino, niezbędne są takie elementy, jak ubóstwo – na wzór pary młodej, czystość – na wzór Maryi oraz posłuszeństwo – na wzór usługujących. Zwrócił uwagę na analogię Bożego Narodzenia, kojarzącego się z białymi pieluszkami, w które owinięty był nowo narodzony Pan Jezus, z białymi płótnami całunu, w który zawinięte było ciało Chrystusa w grobie, oraz z obrusem na ołtarzu eucharystycznym, białą suknią panny młodej, białym obrusem w domu rodzinnym oraz białym prześcieradłem w małżeńskim łożu.

Podczas konferencji Marii Emanuel Dziemian członkowie grupy Niespokojni Nadzieją usłyszeli o mocy zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Wielu uczestników wydarzenia sylwestrowego złożyło świadectwo otrzymania niezwykłych łask wyproszonych przez Matkę Bożą Częstochowską.

Reklama

Niespokojni Nadzieją mieli okazję doświadczyć atmosfery weselnej podczas trwającej do białego rana zabawy sylwestrowej. Zwieńczeniem całego wydarzenia sylwestrowego była Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze 1 stycznia 2018 r. wraz z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Kierując się słowami św. Jana Pawła II: „Maryjo, Matko nadziei, bądź z nami na naszych drogach” oraz pragnąc obecności Matki Bożej w swoim życiu, członkowie Niespokojni Nadzieją pozwalają się prowadzić Maryi na drodze ku realizacji swojego powołania do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego oraz założenia rodziny na fundamentach wiary katolickiej. Obecnie Niespokojni Nadzieją przygotowują się do balu karnawałowego, zaplanowanego na dni 9-11 lutego 2018 r., na który zapraszają osoby poszukujące dobrego męża i dobrej żony. Od 6 stycznia 2018 r. dla Niespokojnych Nadzieją w każdą pierwszą sobotę miesiąca będzie się odbywał cykl spotkań na Jasnej Górze, w Kaplicy Różańcowej, w godz. 12.00-14.00. Będzie je prowadził o. Włodzimierz Ogorzałek OSPPE. Wszelkie informacje można uzyskać na stronie: http://bractwokrolowejpolski.pl/category/niespokojni-nadzieja/. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Kontakt: niespokojni.nadzieja@gmail.com

2018-01-17 10:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biblioteki kościelne dzisiaj

Jaka przyszłość bibliotek kościelnych, to temat, nad którym zastanawiali się uczestnicy XXVI Walnego Zgromadzenia Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides”, które odbyło się w dniach 8-10 września w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie. W spotkaniu wzięło udział 53 osoby, reprezentujące 37 bibliotek kościelnych.

Tegoroczne spotkanie Federacji Bibliotek Kościelnych odbyło się po raz pierwszy w Częstochowie i wpisało się w 30. rocznicę poświęcenia seminarium przez św. Jana Pawła II, 15 sierpnia 1991 r.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Nowe sanktuarium bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

2021-09-18 20:40

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Instytut Prymasowski

Jako prymas Polski przemierzał cały kraj, aby wzywać do jedności, do miłowania innych i przebaczenia - mówił abp Jan Pawłowski podczas uroczystości ustanowienia sanktuarium błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kobylance. Delegat papieski przewodniczył mszy świętej w kościele koło Stargardu.

Tu Prymas lubił zatrzymywać się podczas wizyt w Szczecinie i Stargardzie, przyjaźnił się też z pierwszym proboszczem i założycielem tej parafii ks. Piotrem Głogowskim. Od lat parafianie modlili się o beatyfikację Prymasa. Od 2017 roku po domach parafii pielgrzymował obraz Matki Bożej Częstochowskiej podarowany przez Prymasa. Wtedy też powstała myśl, żeby tu było sanktuarium.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję