Reklama

Niedziela w Warszawie

Tak wygląda ratowanie życia

Ponad pół miliona podpisów zebrano pod inicjatywą „Zatrzymaj aborcję” i wciąż przychodzą nowe. To pokazuje, że Polacy nie wyrażają zgody na dokonywanie tzw. aborcji eugenicznej, czyli zabijanie dzieci chorych

Niedziela warszawska 48/2017, str. 1

[ TEMATY ]

ochrona życia

Łukasz Krzysztofka

Do Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej #Zatrzymaj

Aborcję każdego dnia trafiają setki kopert z wypełnionymi deklaracjami. Średnio kilkanaście do nawet kilkudziesięciu tysięcy podpisów dziennie. Listy nie zmieściły się w jednej dużej szafie, konieczne było dostawienie drugiej. Podpisami zaczęły spływać już następnego dnia od uruchomienia akcji, a teraz jest już lawina. Byli ludzie, którzy tylko czekali na rozpoczęcie zbierania podpisów. – Wiele osób dzwoniło do nas z pytaniem, kiedy może dostarczyć listy. Tak wielka ilość podpisów jest wynikiem ogromnej mobilizacji Polaków, którzy nie godzą się na zabijanie dzieci chorych – mówi Kaja Godek, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej.

Reklama

Swoje podpisy przesyłają ludzie w różnym wieku, z różnych części Polski, najwięcej z regionów południowych i wschodnich, ale dużo podpisów przyszło także m.in. z Poznania i Warszawy, a nawet z zagranicy. Szczególnie zaktywizowała się rozproszona w świecie Polonia. – Takiej ilości podpisów z zagranicy nie było jeszcze przy żadnej z organizowanych przez nas akcji. Jest ich kilka tysięcy, głównie z krajów takich jak Grecja, Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Stany Zjednoczone czy Kanada – wylicza Jacek Januszewski z fundacji „Życie i Rodzina”. Do złożenia podpisu wystarczyło bowiem polskie obywatelstwo.

– To bardzo ważna ustawa. Co osiem godzin w polskich szpitalach zabijane jest bowiem, w majestacie prawa, bezbronne dziecko nienarodzone. Dzieje się to najczęściej w 5. lub 6. miesiącu ciąży – mówi Kaja Godek. – Dziecku nie podaje się znieczulenia. Te dzieci nierzadko przeżywają aborcję i umierają na zewnątrz, umierają godzinami, a personel ma zakaz podawania im jakichkolwiek środków uśmierzenia bólu i ratowania tych dzieci.

Dzięki inicjatywie „Zatrzymaj aborcję” możemy skończyć z tą nieludzką praktyką zabijania chorych dzieci, a zbiórka podpisów ma na celu usunięcie z polskiego prawa przesłanki eugenicznej. Przeliczone podpisy zostaną złożone w Sejmie przed końcem listopada. W ciągu trzech miesięcy inicjatywa ustawodawcza musi zostać skierowana do czytania w Sejmie.

2017-11-22 12:47

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Białoruś: Kościół proponuje wpisanie do konstytucji obrony życia i rodziny

[ TEMATY ]

ochrona życia

Białoruś

konstytucja

Ks. Tomasz Kancelarczyk

Z propozycją wpisania do konstytucji zmian dotyczących ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, a także tradycyjnych wartości rodzinnych, wystąpiła do obradującego w Mińsku Ogólnobiałoruskiego Zgromadzenia Ludowego Rada Ekspertów ds. Życia i Rodziny archidiecezji mińsko-mohylewskiej.

W skład tego gremium wchodzi między innymi emerytowany metropolita mińsko-mohylewski abp Tadeusz Kondrusiewicz, a także ks. prałat Andrzej Steckiewicz.

CZYTAJ DALEJ

17 września Kościół wspomina św. Hildegardę z Bingen

[ TEMATY ]

św. Hildegarda

eSPe

17 września Kościół wspomina świętą Hildegardę z Bingen – doktora Kościoła. Żyjąca w latach 1098-1179 niemiecka benedyktynka należała do najbardziej fascynujących postaci średniowiecza: była wizjonerką, lekarką, pisarką i kompozytorką oraz znawczynią ówczesnych nauk przyrodniczych.

Kult liturgiczny św. Hildegardy z Bingen rozszerzył 10 maja 2012 roku na cały Kościół papież Benedykt XVI, który uważa ją za jedną ze swoich mistrzyń duchowych; 7 października tegoż roku włączył ją – jako czwartą kobietę – do grona 35 doktorów Kościoła. W krajach języka niemieckiego Hildegarda jest od wieków czczona jako święta.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek na Węgrzech: rodzina to mama, tata i dziecko „i kropka”

2021-09-17 09:59

[ TEMATY ]

Węgry

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Wizyta papieża Franciszka podniosła znaczenie Węgier – oświadczył w piątek premier tego kraju Viktor Orban w Radiu Kossuth. Dodał, że rozmowa z papieżem utwierdziła go osobiście w słuszności jego polityki dotyczącej rodzin. Jak zaznaczył, papież powiedział, że rodzina to mama, tata i dziecko „i kropka”, „nie ma o czym dyskutować”.

„Do przyjazdu tutaj nie zmuszały go żadne względy protokolarne ani inne. Przyjechał, bo chciał przyjechać. Dlatego przyjechał na (52. Międzynarodowy) Kongres (Eucharystyczny), bo odbywał się on na Węgrzech. Chciał nas odwiedzić. Można powiedzieć – chociaż sam jestem kalwinem – że jesteśmy dla niego ważni i dlatego przyjechał. To wielka sprawa, to podnosi znaczenie Węgier” – powiedział Orban.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję