Reklama

Wczoraj, dziś, jutro

To się w głowie nie mieści!

Pan Niedziela otworzył skrzynkę pocztową. Był w niej list następującej treści: „Jak długo będziesz nadużywać mojej cierpliwości, totalna opozycjo? Ty intelektualnie przyczajona, siedząca w emocjonalnych kuckach, z pianą złości na twarzach, spocona nienawiścią, czekająca na okazję, na drobne potknięcie, na moje małe pobłądzenia, aby się rzucić jak bestia i zabić! Kiedy przestaniesz cynicznie wykorzystywać każdy pretekst do ataku, totalna targowico? Czy ani stały wysoki wzrost gospodarczy, ani najniższe od lat bezrobocie, ani znakomite wskaźniki ratingowe i makroekonomiczne, ani prawie 50-procentowe poparcie dla rządu, ani opinie prawych obywateli, ani radość rodzin korzystających ze sprawiedliwie dystrybuowanego dochodu państwa nie wywierają na tobie wrażenia? Dlaczego nie szanujesz powszechnych wyborów, ty wydestylowana kwintesencjo demokracji? Czy nie rozumiesz, że już poznano twoje niecne plany? Twój spisek z salonami brukselskich lewaków, trzymanych za twarz przez berlińskie elity polityczne? Wiem, gdzie knujesz i z kim! Wiem, o co zabiegasz i w czyim interesie! Wołam zawołaniem, które powinno ściąć krew w żyłach, jeżeli oczywiście znasz historię: Co za czasy, co za obyczaje! Tak, totalna targowico, ty masz jeszcze czelność występować w mediach i na publicznych forach, pod pozorem obrony haniebnych decyzji? Już niedługo twojej buty! Wspomnij sobie tych wszystkich zdrajców z naszej historii. Wspomnij i zadrżyj! Czy mam ich wymienić? Czy mam opisać ich losy? Już niedługo karta wyborcza wyrzuci cię poza nawias narodowego życia. Doczekasz się sprawiedliwego osądu suwerena. Jesteś tutaj, pośród Polaków... Chciałabym cię zrozumieć, chciałabym zgody podstawowej, ale nie jest to możliwe, skoro ciągle knujesz; dniem i nocą pracujesz na moją szkodę. Wiem, że masz potężnych obrońców. Ale i ich dni są policzone. Prawdziwa Europa wreszcie się obudzi. Nie wierzę, że zasnęła odurzona postmarksistowską ideologią. A kiedy runie kolos na glinianych nogach, cóż ci pozostanie, totalna targowico? Dokąd uciekniesz? Kto poda ci kubek wody? Bądź pewna, że ja cię nie odrzucę! Boję się zarzutów, że zbyt łagodnie chcę cię potraktować, jednak poczekam do momentu, aż znajdziesz w sobie wolę wyznania win. Poczekam na twoją skruchę. Mimo wszystko jesteś ze mnie.

Reklama

Jak pięknie powiedział poeta Jarosław Marek Rymkiewicz – P O L S K O Ś Ć to wielka siła i moc, która wybiera. I wybrała was, totalna targowico. Nie możesz temu zaprzeczyć, chociaż zaprzeczasz każdym swoim działaniem temu zobowiązującemu wyborowi. Polskość cię wybrała, dlatego nie możesz działać w imieniu innych sił i wartości.

Kiedy to mówię, już słyszę twój bezlitosny śmiech i lekceważące prychnięcia. Nie poddam się twojemu dyktatowi, nie dam ci satysfakcji, nie ulegnę twojemu prowokacyjnemu stylowi. Będę czekała na twoje nawrócenie. Twoja Polska”.

2017-11-22 12:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński

2021-09-17 10:16

[ TEMATY ]

święty

Piotrus/pl.wikipedia.org

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński, arcybiskup metropolita warszawski i założyciel Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Urodził się w 1882 r. w Wojutynie na Wołyniu. Wychowany w atmosferze religijnej i patriotycznej. Już jako dziecko czcił gorąco Matkę Bożą. Skończył studia w Moskie i Paryżu.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Oddali cześć Zesłańcom Sybiru

2021-09-17 23:49

Magdalena Lewandowska

Wrocław pamięta o Zesłańcach Sybiru

Wrocław pamięta o Zesłańcach Sybiru

17 września, w rocznicę zdradzieckiej napaści Związku Radzieckiego na Polskę, obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka.

Wrocławskie uroczystości rozpoczęły się od Eucharystii w parafii św. Bonifacego, której przewodniczył ks. Adam Łuźniak, wikariusz generalny archidiecezji wrocławskiej. Wraz z duszpasterzami Sybiraków modlił się za ofiary agresji sowieckiej. W homilii postawił bardzo istotne pytania, które w kontekście ofiary Sybiraków musimy sobie dziś zadać: Do jakiej kultury odwołujemy się, budując nasze życie społeczne? O jakie wartości opierają się nasze tęsknoty i marzenia? Czy my mamy jakieś tęsknoty i marzenia jako społeczeństwo? Czy umiemy nazywać niebezpieczeństwa, które prowadzą do niewoli?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję