Reklama

Niedziela Małopolska

Z potrzeby modlitwy za kapłanów

Niedziela małopolska 43/2017, str. 1

[ TEMATY ]

margaretka

Piotr Bednarczyk

– To szczególne powołanie do modlitwy za kapłanów – przekonywali uczestnicy pielgrzymki. Tu ks. Bogusław Nagel z grupą pielgrzymkową z Koszyc

– To szczególne powołanie do modlitwy za kapłanów – przekonywali uczestnicy pielgrzymki. Tu ks. Bogusław Nagel z grupą pielgrzymkową z Koszyc

Uczestnicy apostolatu „Margaretka” spotkali się w sobotę 14 października na II Ogólnopolskiej Pielgrzymce do sanktuarium św. Jana Pawła II oraz do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Honorowy patronat nad pielgrzymką objął metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Pielgrzymkę rozpoczęło nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II na Białych Morzach, skąd wierni przeszli w procesji różańcowej do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie uczestniczyli w konferencji, którą wygłosił ks. dr Bogusław Nagel, opiekun krajowy Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka”.

Reklama

Centralnym punktem spotkania osób modlących się za kapłanów była Eucharystia pod przewodnictwem bp. Jana Zająca, który w homilii przekonywał: – Jesteście jak Maryja w Wieczerniku Kościoła wołająca o dary Ducha Świętego. Trwacie jednomyślnie na modlitwie wypraszającej światło Boże dla niosących Ewangelię wszelkiemu stworzeniu na całym świecie. „Margaretką”, czyli zapewnieniem o modlitwie zostali obdarowani w czasie pielgrzymki bp Jan Zając oraz ks. Bogusław Nagel. Na zakończenie Mszy św. Hierarcha poświęcił nowy sztandar Krajowego Apostolstwa „Margaretka”, który przez 6 miesięcy haftowała 85-letnia s. Małgorzata ze Zgromadzenia Sióstr Felicjanek z Krakowa. Pielgrzymkę zakończył udział w Godzinie Miłosierdzia.

– Trzeci rok jestem w „Margaretkach”. Mam wybranego kapłana, za którego w każdą niedzielę się modlę. To szczególne powołanie do modlitwy za kapłanów – mówi pani Teresa. Pani Urszula dodaje, że w społeczeństwie rośnie świadomość potrzeby modlitwy nie tylko jeden za drugiego, ale przede wszystkim za kapłanów. Podobnego zdania są również przedstawicielki pielgrzymki „Margaretek” z Witanowic: – Nasz kolejny udział w tej pielgrzymce wynika z potrzeby modlitwy za kapłanów. Jeździmy wszędzie, gdzie organizowane są pielgrzymki w intencji kapłanów – wyznają panie Bogusława i Zofia.

Ruch osób modlących się za kapłanów powstał w 1981 r. w Kanadzie, a jego patronką została Najświętsza Maryja Panna Matka Kościoła. Za logo apostolatu wybrano margaretkę, której siedem płatków symbolizuje grupę osób zobowiązujących się do modlitwy za konkretnego kapłana w jednym z siedmiu dni tygodnia. Ks. Bogusław Nagel podkreśla: – Apostolat Modlitwy za Kapłanów „Margaretka” rozrasta się. Organizowane są spotkania nie tylko tutaj. Mamy także pielgrzymkę do Kalwarii w drugą sobotę czerwca. Ruch rozwija się na Europę. Promieniuje jak iskra, która rozpala. Mamy takie marzenie, że na III pielgrzymkę, którą 13 października 2018 r. będzie prowadził abp Marek Jędraszewski, przybędą także zagraniczne „Margaretki”. Więcej informacji o Apostolacie „Margaretka” na: www.apostolatmilosierdzia.pl.

2017-10-18 14:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowa „Margaretka” w Słubicach.

[ TEMATY ]

margaretka

Michał Sobociński

W uroczysty dzień wspomnienia Matki Bożej Szkaplerznej, w kolejnym tygodniu peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Paradyskiej, zawiązał się „ Apostolat Margaretka” dla obywającego praktykę w parafii pw Ducha Świętego w Słubicach neoprezbitera ks. Wojciecha Lisiewicza. W tym dniu przeprowadzono modlitewne zaprzysiężenie w intencji nowo wyświęconego kapłana. Po dokonanym obrzędzie przedstawiciele „Margaretki” udali się do salki parafialnej by w świątecznym nastroju uczestniczyć w agapie, w trakcie której śpiewano pieśni Maryjne. Radość z modlitewnej posługi udzieliła się wszystkim uczestnikom spotkania i umocniła ich w przekonaniu o wartości daru modlitwy za kapłanów.

CZYTAJ DALEJ

Masz gorszy czas? Te modlitwy mogą ci pomóc!

2021-09-28 08:59

[ TEMATY ]

modlitwa

modlitewnik

Adobe Stock

Cierpienie, ból, życiowe zawirowania i trudności - kto z nas ich nie zna? Próbowałeś już wszystkiego i nic nie pomaga? Może najwyższy czas poprosić o pomoc Stwórcę?

Jezus obiecał: "O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię." Nie masz pomysłu w jaki sposób rozpocząć modlitwę do Boga w twoich utrapieniach? Prezentujemy zbiór skutecznych modlitw w potrzebie.

CZYTAJ DALEJ

Młoda Polska Husaria

2021-09-28 20:27

[ TEMATY ]

ślubowanie

Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Henrykowie

Magdalena Lewandowska

28 uczniów włączonych zostało do społeczności Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie, gdzie dziś odbyło się ślubowanie klas pierwszych – jednej o profilu mundurowym, drugiej o profilu ratowniczym. Na uroczystości obecny był m.in. abp Józef Kupny, który przewodniczył Eucharystii.

W homilii ks. Marcin Werczyński, wychowawca i kierownik internatu KLO, przypomniał o sile i wyjątkowości polskiej husarii. I właśnie do nowych hufców husarskich przyrównał młodzież składającą ślubowanie: – Dzisiaj stanęliście po raz pierwszy w tej świątyni w nowych, czyściutkich mundurach. To wasze husarskie skrzydła, które mają wam przypominać, że jesteście dumą naszej ojczyzny, kwiatem naszego narodu, że jesteście tymi, którzy mają kształtować swoje serca, sumienia i umysły tak, aby Polska mogła cieszyć się lepszym jutrem. Bo to właśnie w waszych sercach jest zamknięta nasza nadzieja na lepsze jutro Polski i Kościoła!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję