Reklama

Leczymy Nowocześnie i skutecznie

Niedziela Ogólnopolska 43/2017, str. 49

Anna Wyszyńska: – Redakcja „Niedzieli” dowiedziała się, że Klinika Medical Magnus w Łodzi ma do przekazania pacjentom dobre wiadomości...

Dr Marek Krochmalski: – Pacjentów oczekujących w kolejkach na zabieg wszczepienia endoprotezy kolana lub stawu biodrowego ucieszy informacja, że Klinika Medical Magnus w Łodzi ma możliwość wykonania tego zabiegu w ramach kontraktu z NFZ jeszcze w tym roku. Zapraszamy pacjentów z całej Polski do zgłaszania się do nas ze skierowaniami na endoprotezoplastykę stawów. Oferujemy krótkie terminy zabiegów: październik, listopad, grudzień 2017 r.

Reklama

– To ważna wiadomość dla pacjentów, zwłaszcza że Klinika Medical Magnus znana jest od dawna z bardzo wysokiego poziomu diagnostyki i zabiegów w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządów ruchu.

– Największą wartością naszej kliniki są ludzie: ich ponadprzeciętne zaangażowanie w pracę, chęć niesienia pomocy i pasja w wykonywaniu zawodu. Nasi specjaliści wykorzystują w pracy najnowocześniejsze metody leczenia i rehabilitacji, mają także dostęp do światowej klasy sprzętu. Wszyscy lekarze pracujący w naszej klinice mają specjalizację w swojej dziedzinie medycznej, długoletnie doświadczenie oraz renomę zarówno w kraju, jak i za granicą. Kilku z nich to pracownicy naukowi Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

– Wasi specjaliści podejmują bardzo trudne wyzwanie, jakim jest opieka nad sportowcami, zwłaszcza nad polską kadrą olimpijską. Jakich dziedzin sportu to dotyczy?

Reklama

– Nasza kadra medyczna na co dzień opiekuje się polskimi olimpijczykami. Ja także byłem uczestnikiem misji medycznych na igrzyskach olimpijskich, w tym w Rio de Janeiro w 2016 r., jestem też od wielu lat konsultantem ortopedycznym w polskich związkach sportowych: podnoszenia ciężarów, siatkówki, piłki ręcznej, piłki nożnej, a obecnie lekkiej atletyki.

– Od jak dawna klinika pracuje na swoją renomę i wyróżnienia, których otrzymała bardzo wiele?

– Działamy od 1987 r., czyli od 30 lat. Specjalizujemy się w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządów ruchu oraz rehabilitacji. Oferujemy szeroki wachlarz usług wykonywanych zarówno prywatnie, jak i w ramach kontraktu z NFZ. Mamy poradnię ortopedyczną i poradnię lekarzy rehabilitacji, prowadzimy fizjoterapię ambulatoryjną oraz operacyjne leczenie schorzeń ortopedycznych. Jesteśmy nowoczesnym, wielospecjalistycznym centrum medycznym. Świadczymy także usługi z zakresu m.in.: neurochirurgii, neurologii, chirurgii ogólnej i naczyniowej, chirurgii plastycznej, geriatrii, kardiologii i medycyny pracy.

– Wizytówką kliniki jest także nowoczesny, świetnie wyposażony szpital.

– W szpitalu przeprowadzamy zabiegi i operacje narządów ruchu: rekonstrukcje więzadeł, artroskopie, wszczepienia endoprotez stawu kolanowego i biodrowego, a także operacje neurochirurgiczne i z zakresu chirurgii ogólnej. Zabiegi w większości wykonujemy technikami małoinwazyjnymi, skutkującymi krótkim pobytem w szpitalu i szybkim powrotem do pełnej sprawności. Pacjenci przebywają w komfortowych salach z klimatyzacją oraz dostępem do telewizji i Internetu. Dysponujemy sprzętem diagnostycznym na najwyższym światowym poziomie, który gwarantuje pacjentowi pełne bezpieczeństwo i doskonałe techniczne wyniki badań. To m.in. beztubowy rezonans magnetyczny, USG z dopplerem i RTG cyfrowy.

– Choroba zwyrodnieniowa stawów występuje coraz powszechniej. Czy jest to już choroba cywilizacyjna?

– Choroba zwyrodnieniowa stawów jest już uznana za chorobę cywilizacyjną. Związane są z nią dolegliwości bólowe, problemy z chodzeniem, znacznie obniżony komfort wykonywania codziennych czynności. Ta choroba częściej występuje u kobiet i dotyczy przede wszystkim osób starszych. Ponad połowa przypadków to pacjenci, którzy przekroczyli 60. rok życia. Pacjenci z wysokim stopniem zniszczenia stawu są kwalifikowani na zabieg endoprotezoplastyki.

– Wasza placówka sięga również po nowatorskie metody leczenia, wykorzystuje m.in. komórki macierzyste.

– Zespół Medical Magnus Clinic jako pierwszy w Polsce zastosował leczenie komórkami macierzystymi pobranymi z krwi obwodowej pacjenta, które mają specyficzną zdolność „naprawiania” uszkodzeń powstałych w różnych tkankach. Komórki są pobierane od pacjenta przed zabiegiem, a następnie podawane bezpośrednio w miejsce urazu lub miejsce chorobowo zmienione. Terapia pozwala na szybką regenerację uszkodzonych mięśni i stawów, odtworzenie powierzchni stawowych, zmniejszenie bólu, zwiększenie zakresu ruchu zwyrodniałych stawów i poprawienie aktywności chorego.

– Co możemy leczyć, wykorzystując metody z zastosowaniem komórek macierzystych?

– Możliwości są szerokie. Możemy tą metodą leczyć m.in. urazy mięśni i więzadeł, objawy dystrofii mięśniowej, schorzenia stawów kolanowych, biodrowych, stawów skokowych i stopy, a także urazy stawu barkowego i łokciowego. Efekty to regeneracja uszkodzonych mięśni i stawów, odtworzenie powierzchni stawowych, zmniejszenie bólu, zwiększenie zakresu ruchu zwyrodniałych stawów, a także zmiana postawy, która przynosi zwiększenie codziennej aktywności. W przypadku zmian zwyrodnieniowych stawów terapia niejednokrotnie stanowi alternatywę dla protez. Opracowana przeze mnie nowatorska metoda leczenia komórkami macierzystymi w 2015 r. została uhonorowana m.in. I nagrodą w konkursie „Mocni w Biznesie” w kategorii: „Medycyna, Zdrowie, Farmacja”.

2017-10-18 11:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Różaniec naszych nadziei

2021-09-28 04:54

[ TEMATY ]

różaniec

Karol Porwich/Niedziela

Różaniec to splecione ze sobą życie ludzkie i Boże. Tajemnice Jezusa i Maryi to także nasze życie, od narodzin po śmierć i nadzieję nieba.

Niektórym wystarczają palce u rąk, inni przesuwają dziesięć ząbków na obrączce, najczęściej jednak są to drewniane czy perłowe paciorki. Osobliwym wydarzeniem jest od kilku lat Męski Różaniec na ulicach Lublina, Puław i Chełma. Różaniec to splecione ze sobą życie ludzkie i Boże. Tajemnice Jezusa i Maryi to także nasze życie, od narodzin po śmierć i nadzieję nieba. Różaniec to także nadzieja w tym życiu i na to drugie, dlatego idzie za nami aż do trumny. W różańcu są wszystkie nasze troski, te matczyne i ojcowskie za dzieci, te dziecięce za wiekowych rodziców, nasze polskie za Ojczyznę, kościelne za papieża i misjonarzy. I jest w różańcu pamięć o tych co odeszli do Pana Boga i za tych co od Niego odeszli; o tych, co daleko poza granicami i o tych, którzy prosili nas o westchnienie. Październik. Mamy tyle trosk do ogarnięcia i tyle nadziei do ożywienia.

CZYTAJ DALEJ

Szatan chciał zabić jej dziecko - Ksiądz z osiedla w rozmowie z egzorcystą!

2021-09-28 14:51

[ TEMATY ]

duchowość

egzorcyzmy

egzorcysta

youtube.com/ksiadzzosiedla

Jak wyglądają egzorcyzmy? Co nadprzyrodzonego może się wydarzyć? Dlaczego Bóg dopuszcza opętania? Jaką rolę pełni Maryja?

Ks. Rafał Główczyński w najnowszym odcinku swojego vloga rozmawia z egozrcystą Archidiecezji Warszawskiej - Ks. Jackiem Fijałkowskim.

CZYTAJ DALEJ

Bp Tadeusz Lityński: Pielgrzymka jest dla wielu kotwicą duchowego ratunku

2021-09-28 20:24

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

Rokitno

Kęszyca Leśna

Pielgrzymka na Jasną Górę

Karolina Krasowska

28 września kierownicy pieszych pielgrzymek z całej Polski modlili się w Rokitnie

28 września kierownicy pieszych pielgrzymek z całej Polski modlili się w Rokitnie

- Boża miłość nigdy się nie poddaje! Ale zawsze daje człowiekowi tyle czasu ile on potrzebuje. Zawsze próbuje, bo nie rezygnuje z nikogo! - mówił bp Tadeusz Lityński podczas Mszy św. w rokitniańskiej bazylice sprawowanej dziś w intencji kierowników pieszych pielgrzymek na Jasną Górę, którzy po raz pierwszy przybyli do naszej diecezji z całej Polski.

Od 27 do 29 września w domu rekolekcyjnym w Kęszycy Leśnej odbywa się spotkanie kierowników pielgrzymek z całej Polski. Dziś nawidzili oni diecezjalne sanktuarium w Rokitnie, gdzie spotkał się z nimi bp Tadeusz Lityński. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję