Reklama

Polska

Nocna spowiedź w centrum handlowym

Oprócz przedświątecznych zakupów odwiedzający w poniedziałek, 22 grudnia, katowickie Silesia City Center mogli się wyspowiadać. W kaplicy św. Barbary, znajdującej się przy centrum handlowym, odbyła się „Noc Konfesjonałów”.

[ TEMATY ]

sakrament pokuty i pojednania

Bożena Sztajner/Niedziela

„Noc Konfesjonałów” to akcja ewangelizacyjna znana od kilku już lat. Księża do późnych godzin nocnych czekają na każdego, chcącego pojednać się z Bogiem i wyznać swoje grzechy w sakramencie pokuty.

Reklama

„Noc Konfesjonałów” w katowickiej kaplicy zgromadziła rzeszę wiernych, którzy już od godziny 19.30 mogli przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. W kaplicy oprócz spowiedzi odbywało się – jak w każdy poniedziałek – "Uwielbienie Boga" oraz modlitwa za miasto prowadzona przez Dom Modlitwy 24/7.

- Ze względu na dzisiejsze tempo pracy i życia ludzie dorośli często mają czas wolny jedynie wieczorami i w nocy, dlatego właśnie dla nich zorganizowaliśmy tę „Noc Konfesjonałów”, aby mogli przyjść i przygotować swe serca na narodziny Mesjasza – powiedział KAI ks. Krzysztof Biela, moderator ds. nowej ewangelizacji w archidiecezji katowickiej.

– Najpiękniejsze wnioski wypływające z każdej dzisiejszej spowiedzi: ludzie mają ogromną potrzebę Boga! – zauważył ks. Biela. - Dla nas, kapłanów jest to niesamowite świadectwo, widzieć ludzi przychodzących o późnych godzinach nocnych do spowiedzi – ostania osoba wyspowiadała się kilkanaście minut przed północą. Buduje nas również obecność tutaj młodych ludzi – dodał.

2014-12-23 10:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Idź w pokoju

Ten z zielonym światełkiem, mówią ludzie, kiedy zapytać o stały konfesjonał w świdnickiej katedrze. Zresztą i bez wskazywania palcem łatwo go znaleźć w dużym kościele, bo rzadko zdarza się, żeby nie stała tam krótsza lub dłuższa kolejka. Regularność i niemal stały dostęp przez cały dzień oraz ranga penitencjarzy, którzy mogą rozgrzeszać nawet z grzechów, które są zarezerwowane dla wyższych duchownych powodują, że spotkać tu możemy cały przekrój penitentów, czasem z całkiem daleka. Są ci, którzy kurczowo trzymają w ręku wymiętolone karteczki, które muszą dać do podpisu, żeby zostać chrzestnym albo świadkiem bierzmowania. Półgłosem powtarzają „regułkę do spowiedzi” i przestępują z nogi na nogę. Patrząc nerwowo na zegarek, zastanawiają się, czy tym razem się uda. Są inni, którzy zaczynają od modlitwy w ławce i cierpliwie czekają na swoją kolej, zwłaszcza w pierwszy piątek czy pierwszą sobotę miesiąca przychodzą by pojednać się z Bogiem. Jest też trzecia grupa, wydawałoby się – najbardziej wyrobiona duchowo. To ci, co spowiadają się tylko u jednego, ulubionego księdza i proste wyznanie grzechów zamieniają na wielominutowe rozmowy duchowe, powodując podwyższone ciśnienie tak u pierwszej, jak u drugiej grupy czekających na spowiedź penitentów.

CZYTAJ DALEJ

Święty Mikołaj - „patron daru człowieka dla człowieka”

Niedziela łowicka 49/2004

[ TEMATY ]

święty

WD

Obraz św. Mikołaja w ołtarzu głównym

Obraz św. Mikołaja w ołtarzu głównym

6 grudnia cały Kościół wspomina św. Mikołaja - biskupa. Dla większości z nas był to pierwszy święty, z którym zawarliśmy bliższą znajomość. Od wczesnego dzieciństwa darzyliśmy go wielką sympatią, bo przecież przynosił nam prezenty. Tak naprawdę zupełnie go wtedy jeszcze nie znaliśmy. A czy dziś wiemy, kim był Święty Mikołaj? Być może trochę usprawiedliwia nas fakt, że zachowało się niewiele pewnych informacji na jego temat.

Wyproszony u Boga

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa gazowników

2021-12-06 23:45

[ TEMATY ]

modlitwa

ks. Jakub Nagi

Bp Jan Wątroba poświecił sztandar jasielskich gazownikow

Bp Jan Wątroba poświecił sztandar jasielskich gazownikow

W rzeszowskiej farze 2 grudnia bp Jan Wątroba przewodniczył Mszy św., w której wzięli udział dyrektorzy i pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa – Oddziału Zakładu Gazowniczego w Jaśle. Podczas Eucharystii Biskup Rzeszowski poświęcił sztandar jasielskiego oddziału spółki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję