Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Diecezja

Caritas pomaga

Cała Polska mogła w Wielką Sobotę dowiedzieć się o działaniach prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas. Wszystko dzięki akcji Telewizji Polskiej „Polska Pomaga”. Podczas kilkunastu wejść antenowych dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej ks. Tomasz Folga oraz jego najbliżsi współpracownicy podzielili się z telewidzami informacjami na temat działań społeczno-terapeutyczno-charytatywnych prowadzonych na terenie diecezji sosnowieckiej. Transmisje telewizyjne przeprowadzane były m.in. z Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka, czy ze Świetlicy „U Matki Teresy” zarządzanej przez Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus, a znajdującej się w domu zakonnym na terenie parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Sosnowcu. Cała Polska zobaczyła, że mamy – na szczęście nieużywane – Okno Życia, a także, że oprócz etatowych pracowników w działania sosnowieckiej Caritas zaangażowana jest rzesza osób dobrej woli, czyli niezastąpionych wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas i wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Charytatywnych.

– Bardzo się cieszę, że Telewizja Polska pragnie pokazywać takich cichych bohaterów naszej rzeczywistości i motywować ich do działania. To oczywiście wzmacnia też nasze działania, które prowadzimy regularnie od wielu już lat. Nasze społeczeństwo – gdy odpowiednio dotrze się do niego z informacją o potrzebach innych – potrafi reagować natychmiastowo. Hojność, ofiarność, gotowość niesienia pomocy nie tylko objawia się dawaniem ofiar finansowych, to także zaangażowanie i praca na rzecz słabszych – wolontariat motywowany religijnie – powiedział ks. Tomasz Folga, dyrektor sosnowieckiej Caritas. A dla tych, którzy przegapili transmisję telewizyjną polecamy stronę: www.sosnowiec.caritas.pl , na której znajdziemy informacje o wszystkich dziełach i planach prowadzonych przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej, a także informacje, jak włączyć się w wolontariat Caritas.

2017-04-26 14:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trafiony pomysł na nietrafione prezenty

[ TEMATY ]

akcja

blickpixel

Już po raz piąty Jasnogórski Punkt Charytatywny organizuje akcję zbierania nietrafionych prezentów. Pomysł zrodził się w 2011 r. pod wpływem lektury Tygodnika „Niedziela” i polega na przesyłaniu na Jasną Górę podarków, które znalezione pod choinką nie trafiły w gusta obdarowanego, a dla biednego mogą być spełnieniem marzeń.

Bolesław Twaróg z Tychów zauważył w liście przesłanym do „Niedzieli”, że okres Świąt Bożego Narodzenia, oprócz przeżyć duchowych, nieodłącznie wiąże się także z wręczaniem prezentów. "Z wielu podarków ucieszymy się, ale pewną część rzucimy w kąt. Nie będą nam potrzebne, bo szalików, skarpetek, pluszowych misiów, lalek czy innych zabawek mamy już pod dostatkiem, nie wspominając o słodyczach, których spożycie w trosce o zdrowie powinniśmy ograniczać.

CZYTAJ DALEJ

Tak dla życia i rodziny

2021-09-19 21:02

[ TEMATY ]

Częstochowa

abp Wacław Depo

marsz dla życia i rodziny

Karol Porwich/Niedziela

– Dar życia otrzymujemy od Boga jako akt współpracy między miłością ludzką a miłością Boga, Stwórcy i Odkupiciela. Dziś dziękujemy Bogu za dar życia i stajemy się wyznawcami Boga, który jest życiem – mówił abp Wacław Depo 19 września na zakończenie Marszu dla Życia i Rodziny w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie.

„Młodzi za życiem”, „Dziękujemy za rodzinę”, „Dziękujemy, że jesteś Mamą” czy „Dziękujemy, że jesteś Tatą” – to tylko wybrane hasła, które nieśli ubrani na biało uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny.

CZYTAJ DALEJ

Bp Długosz: dziękujemy za św. Józefa

– Dzisiaj dziękujemy Bogu Ojcu za wielkiego patrona Kościoła i wszystkich rodzin – św. Józefa – powiedział 19 września biskup senior Antoni Długosz w Archidiecezjalnym Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w Praszce.

Tego dnia miejscowy kościół parafialny Świętej Rodziny był kolejnym kościołem stacyjnym archidiecezji częstochowskiej w Roku św. Józefa wyznaczonym przez abp. Wacława Depo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję