Reklama

Niedziela Podlaska

Święto Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

22 kwietnia, w przeddzień Niedzieli Miłosierdzia Bożego, Caritas Diecezji Drohiczyńskiej obchodziła swoje święto, nad którym patronat objęli: biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, biskup senior Antoni Dydycz oraz wicemarszałek Senatu Maria Koc

Niedziela podlaska 18/2017, str. 1

[ TEMATY ]

Caritas

Mariusz Karpiński

Tegoroczni laureaci statuetek „Pro Christo” z bp. Antonim Dydyczem i dyrektorem diecezjalnej Caritas ks. Łukaszem Gołębiewskim

Tegoroczni laureaci statuetek „Pro Christo” z bp. Antonim Dydyczem i dyrektorem diecezjalnej Caritas ks. Łukaszem Gołębiewskim

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, którzy od lat wspierają działania Caritas: księża i siostry zakonne z diecezji drohiczyńskiej, przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich i samorządowych, a przede wszystkim wolontariusze. Licznie zgromadziły się także dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych, podopieczni „Skrzydeł”, reprezentanci Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas oraz podopieczni i pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Uroczysta gala, podczas której została zaprezentowana działalność Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, odbyła się w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Gospodarzem spotkania był ks. Łukasz Gołębiewski – dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Przez całość jej trwania przewijała się postać św. Brata Alberta Chmielowskiego – patrona 2017 r., którego życie oraz działalność są wzorem i wsparciem dla osób niosących pomoc potrzebującym. W tym roku przedstawiono takie działania Caritas, jak program stypendialny „Skrzydła”, działalność Jadłodajni im. Matki Teresy z Kalkuty oraz tworzony Dom Dziecka RAFAEL.

Reklama

Głównym punktem gali było wręczenie statuetek „Pro Christo” za szczególne zaangażowanie i zasługi na rzecz działalności Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Tegoroczni laureaci statuetek „Pro Christo” to: Parafialny Zespół Caritas im. św. Brata Alberta z Węgrowa, Jolanta Sidorowicz, dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury, oraz Dariusz Zakrzewski i Janusz Zakrzewski, właściciele Zakładów Mięsnych Zakrzewscy. W tym roku uhonorowano również osoby wspierające Caritas poprzez przyznanie tytułu „Przyjaciel Caritas”. Nagrody wręczał bp Antoni Dydycz.

Podczas imprezy prezentowano na kiermaszach wyroby rękodzieła wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, które można było zakupić, a także wygrać podczas loterii charytatywnej. Prowadzona przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej działalność jest zauważana i doceniana, czego wyrazem były składane przez przybyłych na galę gości podziękowania i słowa uznania za pracę na rzecz potrzebujących.

Kolejną częścią obchodów Święta Caritas była Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Pikusa w sokołowskim sanktuarium Miłosierdzia Bożego, po której wszyscy zebrani goście udali się na obiad do Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II.

Święto Caritas to przede wszystkim podsumowanie i zaprezentowanie prowadzonych przez cały rok działań, uhonorowanie pracowników, wolontariuszy oraz wszystkich osób i instytucji wspierających działania wobec dzieci, osób niepełnosprawnych, ubogich czy dotkniętych klęskami żywiołowymi. Jest czasem dzielenia się radością z bezinteresownej pracy dla bliźnich.

2017-04-26 14:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Liczy się każdy człowiek

– Liczy się każdy człowiek, którego się uratuje i który wyjdzie na prostą – powiedział 19 lutego w auli Duszpasterstwa Akademickiego Emaus ks. Paweł Dzierzkowski, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, podczas katechezy dla studentów.

Akademicy realizują w tym roku duszpasterskim program Ośmiu błogosławieństw. Odwiedzili już częstochowskie hospicjum i Szkołę Podstawową nr 35. Brali również udział w streetworkingu, pomagając osobom w kryzysie bezdomności, przebywającym w miejscach niemieszkalnych. Kolejnym etapem jest wolontariat w instytucjach prowadzonych przez częstochowską Caritas: Schronisku dla Kobiet „Oaza”, Domu Samotnej Matki, klubie seniora, Dziennym Domu Senior+, Świetlicy im. Jana Pawła II, kuchni, schronisku dla mężczyzn oraz w centrum wolontariatu i administracji.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Franciszek wezwał, by nie odbierać imigrantom nadziei

2021-09-26 12:40

[ TEMATY ]

migranci

Roman Bodnarchuk/pl.fotolia.com

„Nie zamykajmy drzwi dla nadziei imigrantów” - zaapelował Ojciec Święty po odmówieniu niedzielnej modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa. Papież nawiązał do obchodzonego dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

Drodzy bracia i siostry!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję