Reklama

Chcą korespondować

6065. Dominik z północnych Niemiec

Mam 26 lat, jestem kawalerem. Moje zainteresowania to podróże, muzyka i samochody. Jestem katolikiem, pragnę poznać ludzi żyjących i myślących podobnie jak ja. Często przyjeżdżam do Łodzi. Podanie adresu mailowego przyspieszy kontakt.

6066. Czytelnik z południowej Polski

Samotny kawaler, wierzący, wykształcony, chciałby poznać kogoś, kto wypełni jego samotność. Najchętniej osobę w wieku ok. 40 lat.

6067. Krystyna

Reklama

Jestem wdową, mam 63 lata. Mieszkam na wsi. Czuję się bardzo samotna, mimo że mam dwoje dorosłych dzieci. Chciałabym, żeby napisał do mnie ktoś kulturalny, życzliwy. Jestem osobą wierzącą i wierzę także, iż są jeszcze dobrzy ludzie, dlatego szukam z nimi kontaktu. Lubię prace domowe, podróże, spacery. Podanie numeru telefonu przyspieszy kontakt.

6068. Czytelnik z Kielc

Gdy po południu wracam z pracy, chciałbym, by ktoś mnie zapytał, jak minął mi dzień, by był przy mnie, gdy wszystko się układa. Ktoś, z kim można robić zwykłe rzeczy, ale i te, na które czeka się z utęsknieniem. Takie są moje marzenia. Nie chcę udawać, jaki to jestem samowystarczalny. Potrafię też odnaleźć się w różnych sytuacjach. Lubię swoją pracę. W kobietach bardzo cenię wrażliwość, kobiecość, delikatność, elegancję, wdzięk i grację. Pragnę tą drogą poznać prawdziwie oddaną przyjaciółkę z Kielc.

6069. Optymistka

Mam 42 lata, jestem osobą samotną, uczciwą i szczerą. Chciałabym poznać przyjaciół do korespondencji na każdy temat. Lubię dobrą książkę, krzyżówki, przyrodę i spokój. Czekam na listy od osób z kraju i zagranicy. Wiek nieistotny – ważne jest wnętrze.

Uwaga! Czytelnicy nawiązują kontakty z osobami ogłaszającymi się na własną odpowiedzialność.

2017-04-18 14:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

72 lata idą razem przez życie!

2021-09-13 18:30

Niedziela toruńska 38/2021, str. VII

[ TEMATY ]

małżeństwo

Krystyna Afeltowicz

Genowefa i Bernard Lindzińscy z Lidzbarka

Genowefa i Bernard Lindzińscy z Lidzbarka

Wielu mieszkańcom Lidzbarka z pewnością znane jest małżeństwo państwa Genowefy i Bernarda Lindzińskich. W tym roku obchodzili rocznicę 72-lecia pożycia małżeńskiego.

Oboje urodzili się w Lidzbarku i do dzisiaj tutaj mieszkają. Genowefa jest drugim dzieckiem z jedenaściorga rodzeństwa Genowefy i Alfonsa Rehmus. Najstarsza siostra wstąpiła do klasztoru i na Genowefie spoczął w tych bardzo trudnych czasach obowiązek pomocy w wychowywaniu młodszego rodzeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Zaprośmy Jezusa w nasze krzyże

2021-09-20 12:12

[ TEMATY ]

krzyż

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

- Krzyż Jezusa jest objawieniem prawdy o Bogu, który chce być z nami w każdej sytuacji, także w najcięższym położeniu - mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył diecezjalnym uroczystościom Podwyższenia Krzyża Świętego na najwyższym wzniesieniu Wielkopolski na Kobylej Górze, zwanej Górą Krzyża.

Po wielu miesiącach zmagań z doświadczeniem pandemii wierni diecezji kaliskiej zgromadzili się przy Krzyżu Jubileuszowym, aby błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie pandemii oraz wszelkiego zła, które dotknęło całą ludzkość.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: drugi dzień konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”

2021-09-20 18:53

[ TEMATY ]

Ochrona małoletnich

Ochrona małoletnich w Kościele

BostonCatholic / Foter.com / CC BY-ND

O odpowiedzialności pasterzy i konieczności głębokiego nawrócenia w obliczu grzechów i przestępstw wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne mówiono drugiego dnia międzynarodowej konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

W czasie porannej Eucharystii przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich, kard. Seán O’Malley OFM Cap wyraził ubolewanie z powodu przestępstw popełnianych przez duchownych. „To nie może być to, czego Jezus chce od swojego Kościoła; taki nie może być Kościół Boga miłującego i dającego przebaczenie. Wykorzystywanie i tuszowanie muszą się skończyć, a krzywdy wyrządzone ludowi Bożemu muszą zostać naprawione” – stwierdził amerykański purpurat. Nawiązując do liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Kima i Towarzyszy, kard. O' Malley powiedział, że trudno jest cierpieć dla Kościoła, ale jeszcze trudniejsze może być cierpienie doznawane z rąk Kościoła i duchowieństwa kościelnego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję