Reklama

Niedziela Lubelska

Weekendowa Szkoła Miłości

Życie z Chrystusem

Weekendowe Szkoły Miłości koordynowane przez Annę Saj są okazją do spotkania dzieci, młodzieży i dorosłych na modlitwie uwielbienia, a także poznania osób, które w swoim życiu doświadczyły mocy Ducha Świętego

Niedziela lubelska 10/2017, str. 8

[ TEMATY ]

modlitwa

Duch Święty

Archiwum Anny Saj

Szkoła miłości łączy pokolenia

Szkoła miłości łączy pokolenia

Spotkanie, zorganizowane w Lublinie w dniach 10-12 lutego, odbyło się z udziałem Marii Vadii, świeckiej misjonarki, która podróżując po świecie, głosi prawdę o królestwie Bożym, zachęca ludzi do poznania Jezusa i doświadczenia Jego miłości. – W Weekendowej Szkole Miłości uczymy się i wzrastamy w wierze. Chcemy z pasją oddawać Bogu chwałę w taki sposób, jaki Mu się najbardziej podoba – mówiła Anna Saj, założycielka Armii Dzieci. – Wierzymy, że Bóg przygotował dla nas wielkie rzeczy. Pragniemy być w miejscu, które On dla nas przygotował, dlatego nie trzymamy się sztywno planu. Jako że są z nami wszystkie pokolenia, staramy się dopasowywać treść i formę do wieku odbiorców. 3 dni to wspaniały czas poznawania nowej tożsamości, w której nie chodzi o to, co robimy, ale o to, co Jezus uczynił na krzyżu – wyjaśniała Gabriela Sawa. Prowadzący spotkanie podkreślali, że Bóg poniósł największą ofiarę z miłości do nas, dlatego chcemy miłością odpowiedzieć na miłość Bożą. Weekendowa Szkoła Miłości jest czasem poznawania i uwielbienia Boga przez modlitwę, rozważanie Słowa Bożego, śpiew i taniec. Tutaj nikt nie jest bierny, ale ciągle zachęcany do przemiany myślenia i stylu życia.

Reklama

Maria Vadia, analizując fragmenty Pisma Świętego, z mocą przypominała, że Bóg ma dla nas wielki plan. – Żeby go dostrzec, trzeba podnieść wzrok, nie skupiać się na swoich problemach, lecz przemieniać swój umysł, by stał się Chrystusowym. Gdy wychwalamy Boga, uzyskujemy pełnię radości i błogosławieństwo, tworzymy atmosferę nieba, uwalniamy się od negatywnych emocji: złości, nienawiści, pogardy, szyderstwa. Namaszczeni Duchem Świętym łamiemy strach, uzależnienia, choroby. Kiedy narzekamy, użalamy się i rozpaczamy, przywołujemy demony. Oddając Bogu chwałę, otwieramy serca na działanie Ducha Świętego. Mocą tego Ducha możemy żyć ponadnaturalnym stylem, przełamywać bariery, wyzwolić się ze słabości, chorób, uzależnień – podkreślała Maria Vadia. Świadectwa uczestników, głoszone pod koniec spotkania, potwierdzają, iż Bóg uzdrawia na duszy i ciele.

Na uwagę zasługuje wspaniała atmosfera, która towarzyszyła uczestnikom szkoły. Słowo Boże, czas radosnego oddania Bogu chwały, wspólne śpiewy i tańce – wszystko to zbliżało ich do Boga i pozwalało zrozumieć, że stanowią wspólnotę dzieci Bożych. Małgorzata Kulik po spotkaniu mówiła: – Po raz drugi uczestniczyłam w Weekendowej Szkole Miłości. Było to dla mnie wielkie przeżycie. Pogłębiło moją wiedzę i uzmysłowiło, jak wielką moc mają błogosławieństwo i przebaczenie. Anna Saj, podsumowując spotkanie, stwierdziła: – Kochamy cuda. Widzieliśmy podczas szkoły wiele uzdrowień. Jedna z dziewczyn zaczęła skakać po tym, jak jej kolana zostały uzdrowione. Ale jako Armia Dzieci wierzymy, że jest coś więcej. Naszym celem jest budowa zdrowych rodzin, które żyją na 100% Chrystusem. Dlatego cieszy mnie ogromnie, gdy widzę na nie tylko uzdrawiane ciała, lecz także ludzkie dusze i całe rodziny.

2017-03-01 12:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W mocy Ducha Świętego

Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, popularnie zwana Zielonymi Świątkami. W języku liturgicznym nazywa się ono Pięćdziesiątnicą, ponieważ właśnie pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Maryję i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku. Wypełnił tym samym swoją obietnicę: „Gdy przyjdzie Duch Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie” (J 15, 26). Kościół przypomina, że Pięćdziesiątnica jest wypełnieniem i zakończeniem świąt paschalnych. Z kolei nazwa „Zielone Świątki” zapewne wzięła się stąd, że obchodzimy je w najpiękniejszej porze całego roku, gdy przyroda jest w pełnym rozkwicie. Kościoły, domy, obejścia przybierane są najczęściej młodymi brzózkami, a wszędzie wokół nas rozlewa się przepiękny widok.

CZYTAJ DALEJ

Trzeci cud w Oknie Życia w Wieluniu

2021-09-20 14:30

[ TEMATY ]

okno życia

Wieluń

siostry antoninki

Zofia Białas

17 września w wieluńskim Oknie Życia im. Jana Pawła II, przy klasztorze sióstr antoninek, znaleziono noworodka – dziewczynkę.

– Jeszcze nie wiemy, jakie imię otrzyma – powiedziała s. Auxiliana, która zaalarmowana dzwonkiem o godz. 4 rano jako pierwsza przybyła do Okna Życia. Za nią przybiegła s. Barbara, która zadzwoniła pod nr 112. Na miejsce przyjechały policja i karetka pogotowia ratunkowego. Dziewczynka została odwieziona do wieluńskiego szpitala, gdzie po przebadaniu stwierdzono, że jest zdrowa. Dziewczynka to noworodek. Obok niej w Oknie Życia pozostawiono torbę z ubrankami i pieluszkami. W środku był nawet smoczek.

CZYTAJ DALEJ

Ingres biskupa Andrzeja Siemieniewskiego do Katedry legnickiej.

2021-09-20 20:27

ks. Waldemar Wesołowski

Uroczystość rozpoczęła się procesją, która wyruszyła z domu parafii katedralnej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję