Reklama

Nie przegap

Ludzie. Wiara. Muzyka – VINCENTIANA!

Lubisz śpiewać? A może grasz na instrumencie? Cenisz wspólnotę? Pomoc drugiemu sprawia ci dużo radości? Jesteś młodym chrześcijaninem?
Przez muzykę odkrywasz miłość Boga Ojca?
Nie masz planów na majówkę?

Niedziela Ogólnopolska 8/2017, str. 52-53

[ TEMATY ]

Niedziela Młodych

Archiwum Vincentiany

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na przynajmniej dwa z powyższych pytań, to Vincentiana 2017 jest propozycją skierowaną do Ciebie!

Co to jest Vincentiana?

Vincentiana to przegląd piosenki religijnej z ponad 30-letnią tradycją! Organizowana jest przez kleryków Zgromadzenia Misji (CM) od 1984 r. Nasi poprzednicy postanowili zrobić konkurs, aby rozstrzygnąć, który zespół klerycki jest najlepszy.

Reklama

Po roku zaproszono zespoły młodzieżowe z misjonarskich parafii. Kolejne edycje sprawiły, że Vincentiana zyskała rangę ogólnopolską. Na naszym przeglądzie zaczęły się pojawiać zespoły parafialne z całego kraju – nie tylko z tych prowadzonych przez Misjonarzy.

Dzisiaj możemy z dumą stwierdzić, że Vincentiana jest uważana za jeden z najlepszych przeglądów piosenki religijnej w Polsce.

Nasz przegląd to szansa na odkrycie oraz rozwój twoich talentów!

Ludzie

Reklama

Vincentiana to spotkanie. To wspólne dzielenie się swoimi przeżyciami, odkryciami i... talentami. To czas na przyjaźń. Przez 30 lat wykształciła się swego rodzaju społeczność Vincentiany. To wspólnota przyjaciół – wykonawców, uczestników, sponsorów, ojców duchownych, organizatorów.

Vincentiana to czas spotkania młodych z całej Polski, którzy tak jak ty kochają muzykę, którzy tak jak ty kochają Pana Boga.

Wiara

Vincentiana to czas modlitwy. To takie trzydniowe rekolekcje. Centralnym wydarzeniem każdego dnia jest wspólna Eucharystia. Opiekę duchową nad uczestnikami przeglądu sprawuje ojciec duchowny Vincentiany. Zapraszamy też specjalnych gości, którzy inspirują nas swoim życiem. Vincentiana jest świętem wiary. To czas świadectwa młodych, którzy nie wstydzą się mówić o Bogu. Którzy cieszą się swoją wiarą i dzielą się nią z innymi.

To czas tych, którzy „uwierzyli miłości”. To czas dla ciebie!

Muzyka

Vincentiana to czas piosenki. I to nie byle jakiej! Przegląd ma charakter konkursu artystycznego. Młode zespoły i soliści z całej Polski występują przed profesjonalnym jury.

W trakcie Vincentiany odbywają się też warsztaty muzyczne dla wszystkich uczestników przeglądu. Mało tego! Co roku zapraszamy muzyczną gwiazdę. W przeszłości grali dla nas m.in. Perfect, Stare Dobre Małżeństwo, Gospel Rain, Mate-o, Full Power Spirit, Siewcy Lednicy, Arka Noego czy TGD.

Jesteś solistą, a może grasz w zespole? Jeśli przyjedziesz, to będziesz miał nie lada okazję występu przed zawodowcami z branży muzycznej, którzy podpowiedzą, jak rozwinąć swój talent.

Św. Wincenty a Paulo – 400 lat jego charyzmatu

Rok 2017 jest szczególny dla Rodziny Wincentyńskiej. Mija w nim dokładnie 400 lat od narodzenia charyzmatu wincentyńskiego!

Czy pamiętasz, że to właśnie św. Wincenty a Paulo został wybrany patronem Europy podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie? Na Vincentianie chcemy o tym przypomnieć i wyjaśnić, dlaczego tak się stało. Co Ojciec ubogich powiedziałby o zespołach parafialnych? Przyjedź na Vincentianę, a się przekonasz.

* * *

32. Vincentiana 2017

Hasło: Uwierzyliśmy miłości (1 J 4, 16)

Termin: 29 kwietnia – 1 maja 2017 r.

Miejsce: Centrum Edukacyjne Radosna Nowina 2000 w Piekarach k. Krakowa

Jak możesz się zgłosić?

Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 31 marca 2017 r. przez:

• formularz na naszej stronie internetowej www.vincentiana.misjonarze.pl w zakładce REJESTRACJA,

• nasz adres mailowy: vincentiana@misjonarze.pl,

• tradycyjną pocztę na nasz adres: PPR Vincentiana: ul. Stradomska 4, 31-058 Kraków (kwestionariusz można pobrać z naszej strony internetowej).

Do zgłoszenia należy dołączyć nagranie prezentowanych utworów!

Więcej informacji na: www.facebook.com/vincentianafestiwal/ oraz na stronie: www.vincentiana.misjonarze.pl

Do zobaczenia!

2017-02-15 09:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Męski, czyli... (nie)odpowiedzialny

Bóg wzywa nas do odpowiedzialności. Do „wzięcia się” za swoje życie na poważnie, nie tylko za jedną dziedzinę, ale za wszystkie, patrząc w przyszłość bez lęku ze świadomością, że wszystko możemy w Tym, który nas umacnia

Niełatwo pisać o męskości w pojęciu mężczyzny, gdy jest się kobietą. Można najwyżej widzieć ją po swojemu – czasem wymagająco, czasem pobłażliwie, czasem matkująco, ze zniecierpliwieniem, czasem z lękiem... Wypływa to zapewne z tego, jak obraz mężczyzny jest wypaczony. Pomijając nawet różnice w postrzeganiu „kontraktu płci” w różnych kulturach, ta polska bywa często określana matriarchalną. Nie do końca się z tym zgadzam, myślę, że wynika to z samopoczucia poszczególnych mężczyzn oraz ich sytuacji rodzinnych.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Oddali cześć Zesłańcom Sybiru

2021-09-17 23:49

Magdalena Lewandowska

Wrocław pamięta o Zesłańcach Sybiru

Wrocław pamięta o Zesłańcach Sybiru

17 września, w rocznicę zdradzieckiej napaści Związku Radzieckiego na Polskę, obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka.

Wrocławskie uroczystości rozpoczęły się od Eucharystii w parafii św. Bonifacego, której przewodniczył ks. Adam Łuźniak, wikariusz generalny archidiecezji wrocławskiej. Wraz z duszpasterzami Sybiraków modlił się za ofiary agresji sowieckiej. W homilii postawił bardzo istotne pytania, które w kontekście ofiary Sybiraków musimy sobie dziś zadać: Do jakiej kultury odwołujemy się, budując nasze życie społeczne? O jakie wartości opierają się nasze tęsknoty i marzenia? Czy my mamy jakieś tęsknoty i marzenia jako społeczeństwo? Czy umiemy nazywać niebezpieczeństwa, które prowadzą do niewoli?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję