Reklama

Niedziela Sandomierska

Mają prowadzić innych

Niedziela sandomierska 7/2017, str. 6

[ TEMATY ]

oaza

Ks. Adam Stachowicz

Procesja z darami podczas Mszy św.

Procesja z darami podczas Mszy św.

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin (ORAR) to rekolekcje organizowane przez Domowy Kościół, rodzinną gałąź Ruchu Światło-Życie dla małżeństw, które podejmują lub mają podjąć posługę prowadzenia spotkań w kręgach, czyli małych domowych grupach. Takie rekolekcje drugiego stopnia zostały zorganizowane w ośrodku rekolekcyjnym „Quo Vadis” w Sandomierzu w dniach od 26 do 29 stycznia. Uczestniczyło w nich 30 par małżeńskich z całej Polski. Wraz z rodzicami przybyło 26 dzieci, a doliczając do tego diakonię wychowawczą, to w ośrodku gościło łącznie 90 osób. – Podczas spotkań staraliśmy się zachęcić uczestników rekolekcji – małżonków trwających w Domowym Kościele – do wierności charyzmatowi Ruchu Światło-Życie i zasadom Domowego Kościoła. Ukazywaliśmy i przypominaliśmy piękno duchowości małżeńskiej, tj. drogę świętości dla małżonków kroczących do Pana Boga nie osobno, ale razem, w jedności. Drogę tę wskazał nam nasz założyciel sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Poprzez przedstawianie cech i zadań dla par animatorskich, które mają ożywiać, pobudzać, zachęcać, wspierać małżeństwa będące w kręgu, pragnęliśmy rozbudzić ich gorliwość w pełnieniu posługi animatorskiej. Podkreślaliśmy ważność i odpowiedzialność misji, którą pełnią lub będą pełnić w myśl słów Pana Jezusa „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili” (J 15,16a) – mówią prowadzący szkolenie Stanisław i Halina Pikulowie.

2017-02-08 14:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konkurs i Msze św. na urodziny ks. Blachnickiego

[ TEMATY ]

oaza

konkurs

ks. Franciszek Blachnicki

Ruch Światło-Życie diecezji bielsko-żywieckiej

Fragment oazowego plakatu zachęcającego do zamawiania Mszy św.

Fragment oazowego plakatu zachęcającego do zamawiania Mszy św.

Oaza świętuje urodziny swojego założyciela.

Ruch Światło-Życie diecezji bielsko-żywieckiej będzie świętował 100. urodziny swojego założyciela ks. Franciszka Blachnickiego. Z tej okazji ogłosił konkurs z nagrodami na prace traktujące o ks. Blachnickim. Zainteresowani mogli się zgłaszać mailowo do końca stycznia br.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Podhale pamięta o Sybirakach

2021-09-17 12:39

[ TEMATY ]

Sybiracy

Podhale

Damian Krawczykowski /Niedziela

Mieszkańcy Zakopanego i okolic 17 września uczcili pamięć o ofiarach reżimu komunistycznego.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji Sybiraków w Starym kościółku przy ul. Kościeliskiej. Licznie zebrani wierni po Eucharystii udali się pod symboliczny Grób Sybiraków na Pęksowym Brzyzku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję