Reklama

Niedziela Legnicka

Udana zbiórka dla domu samotnej matki

Powodzeniem zakończyła się kolejna zbiórka publiczna przeprowadzona przez Komitet Społeczny zawiązany przy parafii Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku. Akcję zrealizowano w ramach IX edycji Lubińskiego Betlejem.

Na terenie Centrum Kultury „Muza” Komitet Społeczny przeprowadził zbiórkę, z której dochów przeznaczono w tym roku na dofinansowanie wyposażenia placu zabaw dla dzieci z Domu Samotnych Matek z Dziećmi mieszczącego się w Pobiednej, w Górach Izerskich.

Reklama

Doskonałym pomysłem na zachęcenie do uczestniczenia w zbiórce i zrealizowanie celu jakim jest powstanie placu zabaw okazała się... grochówka, warzona na „żywym ogniu” w wojskowej kuchni polowej. Dzięki tej oryginalnej kulinarnej ofercie udało się pozyskać środki finansowe, które zostaną przeznaczone na zakup i montaż huśtawki oraz bujaka.

– Wierzymy, że dzięki kolejnym zbiórkom uda się nam sukcesywnie rozbudować plac zabaw, dokupując kolejne jego elementy. Zależy nam na tym, by dzieci mogły aktywnie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu – mówi Agnieszka Czubak, jedna z organizatorek zbiórki.

Tuż przed niedawnymi świętami Bożego Narodzenia do Pobiednej wyruszył dodatkowo transport darów przygotowany podczas adwentowej zbiórki. Do zorganizowania jej, jak co roku, aktywnie włączyli się mieszkańcy Chróstnika, Krzeczyna Wielkiego, Raszówki i Lubina.

Reklama

Nie bez echa przeszła również zbiórka dla podopiecznych Domu Samotnych Matek z Dziećmi, którą zorganizowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim. Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowali oni paczki zawierające artykuły spożywcze, odzież, zabawki oraz gry planszowe.

Ks. Kazimierz Rapacz, proboszcz parafii w Chróstniku, podkreśla, że ta zbiórka to świadectwo miłosierdzia oraz przykład szlachetnej postawy ludzi, którzy swoim bezinteresownym działaniem dają nadzieję innym i siłę do przezwyciężania trudnych sytuacji życiowych.

2017-01-12 10:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poznań: „Tornister pełen uśmiechów” na platformie aukcjecaritas.pl

Piłka z autografem Piotra Reissa, miesiąc bezpłatnych treningów w Akademii Piotra Reissa, wirtualny plecak lub trampki dla ucznia − to niektóre przedmioty, które można wylicytować na platformie charytatywnej aukcjecaritas.pl i wspomóc akcję „Tornister pełen uśmiechów”.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej po raz szósty włączyła się w ogólnopolską akcję zakupu szkolnej wyprawki, która potrwa do końca sierpnia. Szkolna wyprawka to koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, a taka kwota – zwłaszcza dla rodzin ubogich czy wielodzietnych - to duży wydatek.

CZYTAJ DALEJ

Chrystus wciąż aktualny

Niedziela Ogólnopolska 38/2018, str. 32-33

Rembrandt Harmenszoon Van Rijn

Fragment obrazu "Chrystus" (XVIIw.)

Fragment obrazu

Jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg polskiej czy europejskiej nowej ewangelizacji nie jest zalegający wciąż w nas czy wokół nas układ polityczno-społeczny, czy nawet jego „głośni bohaterowie”, lecz traktowanie Ewangelii jako „muzealnego przekazu”. Ma on już ponad 2 tys. lat i „ośmiela się” jeszcze wypominać nam błędy naszych obyczajów. Tymczasem Ewangelia, którą Kościół niezmiennie przekazuje ludziom wszystkich epok i kultur, jest spotkaniem człowieka z Bogiem Żywym, objawionym w Jezusie Chrystusie. Jest „dokumentem proroczym”, odpowiadającym na wymogi i pragnienia ludzkiego serca. Jest „mądrością zstępującą z góry”, która wolna jest od względów ludzkich i obłudy.

CZYTAJ DALEJ

Tak dla życia i rodziny

2021-09-19 21:02

[ TEMATY ]

Częstochowa

abp Wacław Depo

marsz dla życia i rodziny

Karol Porwich/Niedziela

– Dar życia otrzymujemy od Boga jako akt współpracy między miłością ludzką a miłością Boga, Stwórcy i Odkupiciela. Dziś dziękujemy Bogu za dar życia i stajemy się wyznawcami Boga, który jest życiem – mówił abp Wacław Depo 19 września na zakończenie Marszu dla Życia i Rodziny w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie.

„Młodzi za życiem”, „Dziękujemy za rodzinę”, „Dziękujemy, że jesteś Mamą” czy „Dziękujemy, że jesteś Tatą” – to tylko wybrane hasła, które nieśli ubrani na biało uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję