Reklama

Modlitwa

Archidiecezja krakowska rozpoczęła Diecezjalną Sztafetę Modlitwy w intencji ŚDM

Dziś rozpoczęła się Diecezjalna Sztafeta Modlitwy za Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) w 2016 r. Każdego dnia będzie modliła się inna parafia z kolejnych dekanatów archidiecezji krakowskiej – w pierwszą niedzielę Adwentu dzieło Światowych Dni Młodzieży w Polsce obejmują modlitwą parafianie i goście Katedry Wawelskiej.

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

Paweł Bugira

„Sztafeta ma na celu duchowe wsparcie Światowych Dni Młodzieży, ale także, poprzez przygotowane materiały i prezentacje, przekazanie parafianom konkretnych i bieżących informacji na temat stanu przygotowań i ewentualnych potrzeb organizacyjnych dzieła” – powiedział KAI ks. Rafał Marciak, przewodniczący Sekcji Pastoralnej Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016.

Reklama

Dodał, że nad przebiegiem wydarzenia czuwają liderzy ŚDM z poszczególnych parafii. Znakiem obecności Sztafety w danym kościele parafialnym będzie duży lampion ze świecą oraz baner z napisem „Dzisiaj my modlimy się za Światowe Dni Młodzieży”.

Organizatorzy wskazują, że modlitewna sztafeta ma zjednoczyć całą diecezję – sprawić, by same Światowe Dni Młodzieży oraz czas przygotowania do nich były realnym ożywieniem życia duszpasterskiego w parafiach i mobilizacją do podjęcia nowych działań.

2014-11-30 16:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czas łaski

Niedziela sosnowiecka 10/2015, str. 1

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

ŚDM w Krakowie

Agnieszka Raczyńska-Lorek

Uroczystość dziękczynna za czas łaski nawiedzenia krzyża i ikony pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka

Uroczystość dziękczynna za czas łaski nawiedzenia krzyża i ikony pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka

W Niedzielę Palmową 13 kwietnia 2014 r. na Placu św. Piotra przez młodych Brazylijczyków został przekazany polskiej młodzieży krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani”. Od tego czasu symbole peregrynują kolejno po polskich diecezjach. Ideą peregrynacji jest ukazanie krzyża nie tyle w przestrzeni sakralnej, co w szkołach, uniwersytetach, akademikach, szpitalach, zakładach karnych. Symbole ŚDM przybyły do naszej diecezji w niedzielę 15 lutego, a swoją wędrówkę zakończyły po 2 tygodniach, by wyruszyć na kolejny etap pielgrzymowania – do diecezji bielsko-żywieckiej.

CZYTAJ DALEJ

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które zawsze starałem się przekazać moim śpiewem

2021-09-21 11:16

[ TEMATY ]

Fatima

Materiał prasowy

Światowej sławy tenor Andrea Bocelli użyczył swojego głosu w najnowszej produkcji opowiadającej o objawieniach maryjnych w Fatimie. Premierową pieśń „Gratia Plena” można usłyszeć na zakończeniu filmu pt. „Fatima”, który trafi do kin w całej Polsce już 1 października.

„Nie pierwszy raz współpracuję przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do filmu. Jednak ten projekt jest inny, ponieważ film jest bliski memu sercu i zawiera przesłanie, które zawsze starałem się przekazać moim śpiewem. Odwiedziłem to święte miejsce tylko raz, ale wywarło na mnie ogromne wrażenie, ponieważ znałem historię zdarzeń z Fatimy jeszcze z czasów dzieciństwa. Znowu się tam znalazłem tym razem śpiewając, co było dużym przeżyciem. Musimy zdać sobie sprawę, że Matka Boża przychodzi nam z pomocą. Jest przy nas, ukazuje się i przekazuje wiadomości, które powinniśmy wziąć sobie do serca” - mówił Andrea Boccelli podczas pracy nad utworem.

CZYTAJ DALEJ

Papież do nowego patriarchy katolickich Ormian

2021-09-24 20:36

[ TEMATY ]

Ormianie

papież Franciszek

patriarcha

Vatican News

Rafał Piotr XXI Minassian, nowy patriarcha katolickich Ormian

Rafał Piotr XXI Minassian, nowy patriarcha katolickich Ormian

Franciszek skierował list do nowego patriarchy katolickiego Kościoła ormiańskiego, Rafała Piotra XXI Minassiana. Kościół ten – jak pisze Papież - jest w pełni zaangażowany w sprawy narodu ormiańskiego, zachowuje jego pamięć i tradycje, a jednocześnie jest głęboko związany z Następcą Apostoła Piotra.

Franciszek zauważa, że Ormianie to naród obyty z cierpieniem z powodu licznych prób, których doświadczyli w ciągu 1700 lat swej chrześcijańskiej historii, ale odznaczają się oni również niewyczerpaną zdolnością do rozkwitu i wydawania owoców, dzięki świętości i mądrości swych świętych i męczenników, kulturze jego lekarzy i myślicieli oraz sztuce, która umie wyryć w skale znak krzyża jako drzewa życia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję