Ulicami Bielska-Białej co miesiąc przechodzą Pokutne Marsze Różańcowe za Ojczyznę. Minęło 30 miesięcy od organizacji pierwszego takiego marszu.
– Jubileuszowy, 30. Pokutny Marsz Różańcowy pokazał, że ludzie są zainteresowani tą formą modlitwy i wynagradzania Bogu. W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy dworcu pomodliliśmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, modlitwą zawierzenia Bożemu Miłosierdziu i jedną częścią Różańca. Przed rozpoczęciem Różańca, podobnie jak na pielgrzymkach, w drodze skierowałem do wiernych krótkie konferencje-rozważania. Tym razem dotyczyły ewangelizacji, wyjścia na zewnątrz, w związku z obecnością papieża Franciszka w Polsce na ŚDM. Papież mówił o tym nie tylko do młodzieży na Błoniach i w Brzegach, ale i do kapłanów oraz do dorosłych, choćby w Częstochowie – wspomina kapelan marszów ks. Andrzej Pacholik SDS. – Modliliśmy się Różańcem po drodze, a zakończyliśmy Mszą św. w kościele św. Stanisława. Te marsze są potrzebne i widać ich efekty. Zawsze jest grupa ok. 60 osób, które chcą się szczerze modlić. Niesiemy baner i obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Wychodzimy z modlitwą na ustach, postawą patriotyzmu, dając tym samym świadectwo wiary. Ale są osoby, którym to świadectwo przeszkadza, staje się wyrzutem sumienia. Ostatnim razem ktoś znów krzyczał ze złości, widząc nas. Gdzie pojawia się dobro, tam zawsze zło chce zamieszać – dodaje kapłan.
Marsz zorganizowali wierni z Bielskiej Krucjaty Różańcowej i Wspólnoty Nieustającego Różańca z ks. Pacholikiem. Kolejny, 31. marsz przeszedł ulicami Bielska 17 września, a następny zaplanowano w miesiącu różańcowym – w 3. sobotę października.
„Naszym zadaniem jest bronić każdego życia” – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas Mszy św. Niedzieli Palmowej, która poprzedziła 9. legnicki Marsz dla Życia i Rodziny.
Uroczystość rozpoczęła się w kościele św. Jana Chrzciciela, u ojców franciszkanów o g. 14,15. Tam Biskup legnicki poświęcił palmy, następnie ruszyła procesja do legnickiej katedry. We Mszy św. uczestniczył bp Marek Mendyk, przełożeni legnickiego seminarium duchownego, księża, którzy przyjechali z młodzieżą, siostry zakonne i rzesza wiernych, wśród której przeważała młodzież oraz rodziny z dziećmi.
Arcybiskup Sydney - Anthony Fisher przypisuje cudowne przeżycie małego dziecka z Arizony wstawiennictwu śp. kardynała George'a Pella. Swój pogląd hierarcha wyraził 26 marca podczas australijskiej premiery nowej biografii zmarłego rok temu purpurata w Campion College w pobliżu Parramatty (centrum handlowe w Większym Zachodnim Sydney).
Mieszkający w amerykańskiej Arizonie 18-miesięczny Vincent nie oddychał przez 52 minuty po upadku do basenu. Po przewiezieniu do szpitala w mieście Phoenix jego rodzice modlili się o zdrowie dla niego za wstawiennictwem kardynała Pella. Chłopiec przeżył i został odłączony od aparatury podtrzymującej życie bez żadnych uszkodzeń mózgu, płuc czy serca. „Teraz czuje się dobrze, a opiekujący się nim lekarze nazywają to cudem” - podkreślił arcybiskup.
Pod Sercem Maryi - dzień skupienia w kościele na Piasku
Pod takim hasłem odbył się dzień skupienia w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny na Piasku. Rozpoczął się o godz. 12 modlitwą „Anioł Pański”, a zakończył o godz. 21 „Apelem Jasnogórskim”.
9 godzin modlitewnego czuwania nawiązywało do 9 miesięcy wzrastania dziecka pod sercem mamy. Uczestnicy dnia skupienia chcieli tak samo symbolicznie wzrastać pod Sercem duchowej mamy – Maryi. W spotkaniu uczestniczyły całe rodziny. Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty muzyczne, które poprowadził Jakub Tomalak, producent muzyczny, dyrygent, kompozytor. Duchową opiekę nad wydarzeniem objął ks. Krystian Charchut, proboszcz parafii NMP na Piasku. Patronami spotkania byli św. Maksymilian M. Kolbe i sługa Boży ks. Jan Schneider, dwóch kapłanów, którzy wszystko zawierzyli Maryi.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.