Reklama

Niedziela Lubelska

Święto młodości

Przed nami dosłownie ostatnie dni przed rozpoczęciem diecezjalnego etapu Światowych Dni Młodzieży

Niedziela lubelska 28/2016, str. 1

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Dni w diecezjach

Archiwum lubelskiego biura ŚDM

Udział w ŚDM pozwala doświadczyć głębi wiary i miłości

Udział w ŚDM pozwala doświadczyć głębi wiary i miłości

Od 20 do 25 lipca ulice Lublina oraz miast i miasteczek naszej archidiecezji wypełnią się radosnym gwarem kilku tysięcy młodych z różnych stron świata. Poprzez modlitwę, integrację, poznawanie ważnych i ciekawych miejsc naszego regionu czy kroczenie śladami św. Jana Pawła II, tak uczestnicy ŚDM, jak i goszczący ich mieszkańcy diecezji poczują moc wiary i entuzjazm młodości. Tygodniowa wizyta pielgrzymów z całego świata oparta jest na fragmencie z Księgi Rodzaju przedstawiającym spotkanie Boga i Abrahama pod dębami Mamre. Oprócz duchowego przygotowania w małych grupach, zaplanowane są dwa wielkie wydarzenia dla wszystkich uczestników i przyjaciół ŚDM.

22 lipca na pl. Zamkowym w Lublinie odbędzie się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Następnego dnia, 23 lipca, Lublin przeżyje prawdziwe święto radości. Widowisko „#ArenaMłodych” zgromadzi być może nawet 20 tys. osób z całej diecezji. Podczas całodziennego spotkania na Arenie Lublin, w którym na kilku scenach zaprezentuje się ponad 800 artystów wolontariuszy, zaplanowano m.in. uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, przedstawienie pt. „Wiara, nadzieja, miłość – opowieść Abrahama”, a także koncerty i nabożeństwa. Jak podkreśla ks. Mirosław Ładniak, główny organizator widowiska, spotkanie na lubelskim stadionie ma przynieść doświadczenie wiary, miłości i otwarcia na bliźniego. Do wejścia na „#ArenęMłodych” będzie upoważniała bezpłatna wejściówka, którą można otrzymać w parafiach oraz bezpośrednio przed spotkaniem. Nad przygotowaniami czuwa sztab diecezjalny ŚDM z koordynatorem ks. Adamem Babem. Szczegółowe informacje o lokalnych wydarzeniach związanych z 31. Światowymi Dniami Młodzieży znajdują się na stronie www.sdm.lublin.pl.

2016-07-05 11:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wielkie Święto Młodych

Chcemy dziś pokazać Wam drogę ku Światowym Dniom Młodzieży. Ruszyliśmy z Dniami w Diecezji. Chcemy spojrzeć szerzej na ostatnie nasze przygotowania. Towarzyszyć pielgrzymom w drodze do nas. Pokazać, jak przeżywaliśmy wspólne spotkania i Dni Wspólnoty. A na koniec ruszyć z młodymi z naszej diecezji i gośćmi w stronę Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem. Młodzi przybywali, aby poznawać Polskę, naszą kulturę, tradycję i zwyczaje. Przyjechali z różnych stron świata, reprezentując rozmaite kultury. Jedni dotarli autokarami, inni samolotami. Nie każdy mógł się spotkać z nimi osobiście, ale dzięki naszej relacji dowie się, jak wspólnie świętowaliśmy.

Zaczęło się od powitań. Kolorowo było już na lotniskach, na które przybywali młodzi. Jak sami podkreślali: „Gdy tylko wysiedliśmy na waszej ziemi, od razu zrobiło się głośno”. Z dalszych krajów, zza morza i oceanu, ale również z Hiszpanii młodzież przybywała samolotami. Z Francji czy Włoch pielgrzymi przyjechali autokarami. W nich – jak mówią – „też było głośno i radośnie”. Najważniejsze było pozytywne nastawienie.

CZYTAJ DALEJ

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament radości

"W centrum przebaczenia jest Bóg, który nas obejmuje, a nie lista grzechów i nasze upokorzenie" - pisze dyrektor wydawniczy mediów watykańskich Andrea Tornielii w swoim najnowszym komentarzu opublikowanym na portalu Vatican News.

Spowiedź jest "sakramentem radości", a nawet "ucztą", zarówno w niebie, jak i na ziemi. We wtorek 14 września, na stadionie w Koszycach, można było odnieść wrażenie, że papież Franciszek patrzy w oczy każdego z młodych ludzi, którzy przyszli go powitać, aby zaprosić ich do przeżywania sakramentu pokuty w nowy sposób. A to, co powiedział do nich Następca Piotra, było pocieszeniem nie tylko dla obecnych, ale dla każdego, kto śledził to spotkanie w telewizji lub w internecie, a nawet gdy tylko przeczytał papieskie przemówienie.

CZYTAJ DALEJ

Święci na ulicach Wrocławia

2021-09-19 22:12

[ TEMATY ]

relikwie

św. Stanisław

św. Dorota

procesja

archidiecezja wrocławska

Magdalena Lewandowska

Ulicami Wrocławia przeszła procesja z relikwiami śś. Stanisława i Doroty

Ulicami Wrocławia przeszła procesja z relikwiami śś. Stanisława i Doroty

Już po raz 24 przez wrocławski Rynek przeszła procesja z relikwiami śś. Stanisława i Doroty.

Procesja nawiązuje do średniowiecznej tradycji, a wskrzeszona została po powodzi w 1997 r. Wrocławianie dziękują w niej za uchronienie od wielkiej wody i innych kataklizmów i proszą – za wstawiennictwem świętych – o dalszą opiekę nad miastem. – Nasze wyjście na ulice miasta to nie okazja, by protestować przeciw komuś. To świadectwo wiary, że Bóg powołuje nas do świętości. Prosimy Boga o zachowanie od naturalnych kataklizmów, ale też by zachował nas od jakichkolwiek duchowych klęsk – mówił w Bazylice Garnizonowej ks. Arkadiusz Krziżok, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Wrocławskiej Kurii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję