Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Diecezja

Zmiany personalne

Niedziela sosnowiecka 27/2016, str. 3

[ TEMATY ]

proboszcz

Piotr Lorenc

Koniec czerwca to czas, kiedy bp Grzegorz Kaszak dokonuje zmian personalnych w diecezji

Koniec czerwca to czas, kiedy bp Grzegorz Kaszak dokonuje zmian
personalnych w diecezji

Zawsze pod koniec czerwca bp Grzegorz Kaszak dokonuje zmian personalnych w diecezji – tym razem wręczył dekrety 21 czerwca. Wejdą one w życie w sierpniu br.

Reklama

Na emeryturę przeszło 3 proboszczów – ks. Jan Błaszczyk z par. św. Bartłomieja w Chlinie, ks. Antoni Idasiak z par. św. Rafała Kalinowskiego w Dąbrowie Górniczej i ks. Józef Ośródka z par. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu. Zwolnione urzędy obejmą: w Chlinie ks. Anatol Bujak jako administrator, w Sosnowcu też jako administrator ks. Adam Gołąb, w Dąbrowie Górniczej ks. Sławomir Rozner, jako proboszcz. Nowym administratorem w par. Matki Bożej Szkaplerznej w Sosnowcu zostanie również ks. Karol Banasik. Z funkcji administratora na proboszcza podniesieni zostali 4 kapłani: ks. Janusz Kania został proboszczem w par. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Dąbrowie Górniczej-Łęce, ks. Andrzej Kowaliński w par. św. Marcina w Porębie Dzierżnej, ks. Włodzimierz Machura w par. św. Wojciecha w Czeladzi, a ks. Stanisław Wyka w par. św. Michała Archanioła i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łazach.

Również neoprezbiterzy dowie dzieli się, gdzie rozpoczną pracę. Ks. Paweł Cicirko został skierowany do par. św. Katarzyny w Będzinie-Grodźcu, ks. Przemysław Lech do par. św. Maksymiliana w Dąbrowie Górniczej, ks. Tomasz Sroczyński do par. św. Andrzeja Boboli w Bukownie, ks. Paweł Stec do par. św. Marcina w Zadrożu, ks. Mateusz Wróbel do par. św. Antoniego w Wojkowicach, a ks. Tomasz Zaleśny do par. św. Mikołaja w Targoszycach. Jeśli chodzi o zmiany wikariuszowskie, to 40 kapłanów zmieni parafie.

4 księży Biskup skierował na studia. Ks. Maciej Gaik podejmie studia licencjackie z zakresu prawa kanonicznego w Rzymie; ks. Krystian Lubiński dokończy doktorat z liturgiki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim; ks. Karol Nędza pojedzie na studia licencjackie do USA; ks. Paweł Sproncel będzie studiował teologię pastoralną na KUL. Studia magisterskie z zakresu prawa na KUL rozpocznie także ks. Tomasz Jarząbek. Z nowy rokiem akademickim pracę wykładowcy w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie rozpocznie ks. Paweł Pielka. Zmiany nie ominęły wspólnot i stowarzyszeń. Opiekunem Odnowy w Duchu Świętym został ks. Mirosław Jadłosz, zaś moderatorem Ruchu Światło-Życie – ks. Andrzej Nackowski.

2016-06-30 10:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Anioły są wśród nas

Niedziela kielecka 3/2016, str. 1, 7

[ TEMATY ]

proboszcz

TD

Młodzież dedykowała zmarłemu proboszczowi spektakl o aniołach

Młodzież dedykowała zmarłemu proboszczowi spektakl o aniołach

Sędziszów świętował 60. rocznicę śmierci ks. Mariana Łuczyka

Dziekan i proboszcz w Sędziszowie ks. Marian Łuczyk 15 grudnia 1955 r. nie zjawił się na porannych roratach. Znaleziono go martwego na plebanii. Znany z czynów miłosierdzia, filantrop, ceniony spowiednik i – jak o nim mówiono – „tytan modlitwy”, który nie miał całych butów do trumny, bo wszystkie rozdał ubogim – jest wciąż, pomimo upływu lat, pamiętany, wspominany. Marzeniem sędziszowian jest wyniesienie na ołtarze ks. Mariana Łuczyka. – Będziemy kontynuowali starania w tym kierunku – mówi ks. proboszcz Edward Giemza.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Film animowany o św. Maksymilianie

2021-09-22 16:47

[ TEMATY ]

św. Maksymilian Kolbe

film animowany

Studio Filmów Rysunkowych

Postacie z filmu rysunkowego.

Postacie z filmu rysunkowego.

Powstaje film animowany o św. Maksymilianie.

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej razem z nowosądeckim Wydawnictwem Promyczek opracowuje film animowany o o. Kolbem pt. „Szalony Maks”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję