Reklama

Traktat o miłosierdziu

Trwa Rok Święty Miłosierdzia. W jego przeżywanie doskonale wpisuje się książka bp. Kazimierza Romaniuka „Biblijny traktat o miłosierdziu”

Autor tej pozycji jest doskonale znany nie tylko polskiemu czytelnikowi. Emerytowany biskup diecezji warszawsko-praskiej napisał bowiem kilkadziesiąt książek i kilkaset artykułów o tematyce biblijnej. Bp Kazimierz Romaniuk dokonał też przekładu Pisma Świętego z języków oryginalnych na język polski. Książka zaś, o której mowa, została przetłumaczona na języki włoski i angielski.

Reklama

„Biblijny traktat o miłosierdziu” wyrasta z osobistego doświadczenia Księdza Biskupa, który we wstępie do publikacji pisze: „Dwie, szczególnie osobiste, racje skłoniły mnie do napisania tej książki. Po pierwsze – nie mam żadnych wątpliwości, że miłosierdziu Bożemu zawdzięczam niejedno w moim życiu, jak – przynajmniej dwukrotne – uratowanie mnie od śmierci. Stąd takie niezwykłe «znaczenie» posiadają dla mnie słowa stanowiące moje biskupie zawołanie: «Jezu, ufam Tobie!». Po drugie – Opatrzność Boża sprawiła, że jako pierwszy biskup nowo utworzonej diecezji otrzymałem w charakterze katedry świątynię będącą najstarszym w Warszawie ośrodkiem kultu miłosierdzia Bożego”. Prezentowana pozycja, która liczy 288 stron, składa się z 3 części: „Terminologia”, „Miłosierdzie w Starym Testamencie”, „Miłosierdzie w Nowym Testamencie” oraz dodatku: „Miłosierdzie w «Dzienniczku» św. siostry M. Faustyny Kowalskiej”. Książka opatrzona jest słowem nieżyjącego już kard. Carla Marii Martiniego, uznanego biblisty, a także m.in. bogatą bibliografią.

„Biblijny traktat o miłosierdziu” bez wątpienia jest dziełem, które ukazuje erudycję autora i jednocześnie, jak wskazuje sam tytuł, porządkuje nauczanie Pisma Świętego odnośnie do tematyki miłosierdzia. Dzięki tej lekturze czytelnik może nie tylko zgłębić intelektualnie ten temat, ale także rozwinąć się duchowo.

Bp Kazimierz Romaniuk, „Biblijny traktat o miłosierdziu”, Ząbki 2014.

Wydawnictwo Księży Pallotynów

APOSTOLICUM, ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki, tel. (22) 771-52-00, księgarnia internetowa: www.apostolicum.pl.

2016-06-29 08:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nigdy się nie skarżył

Niedziela Ogólnopolska 15/2021, str. 14-15

[ TEMATY ]

miłosierdzie

bł. ks. Michał Sopoćko

miłosierdzie Boże

Archiwum Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego/faustyna.pl

Ks. Michał Sopoćko był kapłanem rozmodlonym, ale mocno stąpającym po ziemi

Ks. Michał Sopoćko był kapłanem rozmodlonym, ale mocno stąpającym po ziemi

O nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, wielkiej pokorze i cierpieniu ks. Michała Sopoćki opowiada s. Bogdana Łasocha, misjonarka Świętej Rodziny.

O. Sebastian Wiśniewski, oblat Maryi Niepokalanej: Towarzyszyła Siostra bł. Michałowi Sopoćce, spowiednikowi św. Siostry Faustyny, w jego ostatnim roku życia. Jak Siostra wspomina ks. Sopoćkę?

CZYTAJ DALEJ

Brązowa medalistka z Tokio Justyna Iskrzycka: z wiarą można góry przenosić

2021-09-28 11:14

[ TEMATY ]

IO Tokio

Facebook Justyny Iskrzyckiej

- Myślę, że wszystko, czego doświadczamy, może nas czegoś nauczyć - jeżeli tylko potrafimy wyciągać wnioski – mówi Justyna Iskrzycka. W rozmowie z KAI brązowa medalistka tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio – opowiada m.in. o wpływie sportu na relacje z drugim człowiekiem, życiu religijnym na Igrzyskach oraz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Hubert Szczypek (KAI): Na igrzyskach w Tokio zdobyłaś brązowy medal w kajakarstwie klasycznym 500 m. To historyczne osiągnięcie, bo w tej konkurencji Polki nie zdobyły wcześniej medalu.

CZYTAJ DALEJ

Bp Solarczyk: jakiej chcemy Polski, zależy od nas samych

2021-09-28 21:47

[ TEMATY ]

Bp Marek Solarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Jakiej chcemy Polski, zależy od nas samych – mówił biskup Marek Solarczyk, który celebrował mszę świętą w kościele św. Stefana w Radomiu. Każdego 28. dnia miesiąca w świątyni kościele wierni będą gromadzić się na wspólnej modlitwie za Polskę i zgłębiać wciąż aktualne nauczanie Prymasa Tysiąclecia. Wspólna modlitwa była również inauguracją spotkań formacyjnych członków Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej.

Ks. Andrzej Jędrzejewski, proboszcz parafii św. Stefana i asystent diecezjalny Akcji Katolickiej wyraził radość, że „trwamy w radosnym dziękczynieniu za beatyfikację kard. Wyszyńskiego tak bardzo wyczekiwaną i wymodloną”. - To on mówił, że kocha Ojczyznę bardziej niż własne serce, dlatego jest dla nas szczególnym patronem Ojczyzny i orędownikiem spraw kraju. Taka intencja właśnie dzisiaj nas gromadzi. Dziękujemy za dar beatyfikacji, ale i prosimy o Boże błogosławieństwo dla Polski - mówił ks. Jędrzejewski, witając wiernych i członków Akcji Katolickiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję