Reklama

Nowy numer „L’Osservatore Romano”

Stanisław od Jezusa i Maryi Papczyński oraz Maria Elżbieta Hesselblad „pozostawali ściśle zjednoczeni z męką Jezusa i w nich przejawiła się moc Jego zmartwychwstania” – powiedział papież Franciszek w homilii podczas Mszy św. z okazji kanonizacji dwojga założycieli zgromadzeń zakonnych. O jedności z Chrystusem i naśladowaniu Go mówił także do kapłanów i seminarzystów podczas rekolekcji z okazji ich jubileuszu – wygłoszonych w trzech rzymskich bazylikach: św. Jana na Lateranie, Matki Bożej Większej i św. Pawła za Murami – które przebiegały „drogą owej «prostoty ewangelicznej», która wszystko pojmuje i czyni w kluczu miłosierdzia”. W homilii podczas Mszy św. w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, na zakończenie jubileuszu kapłanów i seminarzystów, wezwał ich natomiast, aby kierowali spojrzenie „na dwa serca: Serce Dobrego Pasterza” i swoje „serce pasterzy”.

Reklama

W numerze 6/2016 zamieszczone zostały papieskie orędzie na Światowy Dzień Misyjny oraz list apostolski motu proprio „Come una madre amorevole” – Jak kochająca matka, poświęcony trosce Kościoła o ochronę dzieci i dorosłych narażonych na nadużycia seksualne. Wydrukowane są homilie wygłoszone podczas Mszy św. z okazji jubileuszu diakonów oraz jubileuszu osób chorych i niepełnosprawnych, a także w uroczystość Zesłania Ducha Świętego i Bożego Ciała. Znajdziemy też teksty przemówień do uczestników międzynarodowej konferencji Fundacji „Centesimus Annus – Pro Pontifice” oraz uczestników watykańskiego szczytu na temat: „Handel ludźmi i przestępczość zorganizowana”, i na otwarcie obrad 62. Zgromadzenia Konferencji Episkopatu Włoch. W numerze zamieszczono ponadto katechezy z audiencji generalnych i jubileuszowych Roku Świętego Miłosierdzia, a także rozważania przed modlitwą maryjną „Anioł Pański”.

Do ustanowienia przez papieża Franciszka nowego święta – św. Marii Magdaleny i ogłoszenia w związku z tym specjalnego dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów nawiązuje w artykule wstępnym koordynatorka wydawanego przez „L’Osservatore Romano” miesięcznika „Kobiety – Kościół – Świat” Lucetta Scaraffia i wyraża Ojcu Świętemu wdzięczność w imieniu „wszystkich kobiet chrześcijańskich świata”.

Polskie wydanie „L’Osservatore Romano” można zamówić pod adresem: Księża Pallotyni, ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki k. Warszawy, www.osservatoreromano.va/pl .

2016-06-29 08:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na pielgrzymkę z Bł. Bronisławem Markiewiczem

2021-09-16 11:55

ks. Maciej Flader

Pątnicy u kresu pielgrzymki

Pątnicy u kresu pielgrzymki

Przemyśl. 11 września odbyła się jubileuszowa pielgrzymka Michalicka z Pruchnika. Pątnicy zwieńczyli swoja drogę Eucharystią w archikatedrze.

To 10 lat temu w 2012 roku zrodziła się idea pielgrzymki dziękczynnej z Pruchnika do Przemyśla śladami Bł. Ks. Bronisława Markiewicza, która miała upamiętnić 100 rocznicę jego śmierci oraz 145 rocznicę święceń kapłańskich, które przyjął 15 września 1867 roku w przemyskiej katedrze. I tak rozpoczęła się historia pielgrzymowania z błogosławionym Bronisławem, która trwa do dzisiaj.

CZYTAJ DALEJ

Ksiądz Jerzy Popiełuszko - globalny święty

[ TEMATY ]

bł. Jerzy Popiełuszko

Archiwum

Gdy media całego świata informowały w październiku 1984 r., że w Polsce agenci komunistycznej bezpieki zamordowali katolickiego kapłana, nikt nie przypuszczał, że jest to początek niezwykłego fenomenu - obok św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej ks. Jerzy Popiełuszko jest polskim świętym globalnym. Do jego grobu spontanicznie pielgrzymowało ponad 23 mln osób, w tym papieże, prezydenci i premierzy, politycy i ludzie kultury oraz zwyczajni ludzie ze wszystkich kontynentów. Relikwie męczennika czczone są w ponad tysiącu kościołach na całym świecie, w krajach tak odległych jak Uganda, Boliwia, Peru. W sobotę 19 października przypada 35. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Siła słabego

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Dzień Patrona

2021-09-16 20:54

[ TEMATY ]

św. Stanisław Kostka

Zespół Szkół Katolickich w Zielonej Górze

Katarzyna Krawcewicz

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Katolickich w Zielonej Górze 16 września obchodzili święto swojego patrona.

Dzień rozpoczął się od quizów i konkursów o patronie, przygotowanych przez starsze klasy. – Była to okazja do poznania życiorysu i dorobku św. Stanisława Kostki – mówi dyrektor Bogna Świdzińska.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję