Reklama

„Niedziela” ze statuetką SacroExpo

SacroExpo to największe targi branży sakralnej w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku swoje stoiska prezentowało 290 wystawców

Gości odwiedzających wystawę zauroczyły gigantyczny, czterotonowy dzwon Sanctus Matheus, bogata oferta znacznie skromniejszych szat liturgicznych i elementów wyposażenia świątyń oraz coraz bardziej profesjonalne systemy ich nagłaśniania. Podczas targów przyznawany jest m.in. medal Papieskiej Rady ds. Kultury „Per Artem ad Deum” za łączenie wiary i kultury. W tym roku nagrodę otrzymał bp Paul Iby z Eisenstadt w Austrii. Targami zawsze zainteresowany jest gospodarz miejsca – biskup kielecki Jan Piotrowski.

Wśród laureatów nagród i wyróżnień przyznawanych podczas tegorocznych targów SacroExpo w Kielcach znalazł się Tygodnik Katolicki „Niedziela” z okazji 90-lecia istnienia. – Ta nagroda to gest uznania ze strony organizatorów dla naszej pracy – mówi redaktor naczelna „Niedzieli” Lidia Dudkiewicz. – To dla nas bardzo ważne. W targach uczestniczymy od początku jako wystawca i patron medialny. A w tym roku była już 17. edycja SacroExpo. Z roku na rok obserwujemy coraz większą liczbę wystawców, ale przede wszystkim poszerzające się grono odwiedzających, zwłaszcza księży. Ich obecność, szczególnie tych z dalekich diecezji, uświadamia, że targi odpowiadają na potrzeby duszpasterskie. Cieszymy się, że i my możemy w nich uczestniczyć.

Reklama

W tym roku obok nowości wydawniczych „Niedziela” prezentowała „Moje Pismo Tęcza” – dwumiesięcznik dla dzieci od 4. roku życia, który od kilku miesięcy ukazuje się w nowej odsłonie. Z pismem tym współpracuje regularnie bp Antoni Długosz – przyjaciel dzieci i ich doskonały duszpasterz. „Tęcza” jest znakomitą pomocą katechetyczną dla duszpasterzy. Odwiedzający mogli też obejrzeć film pt. „My wszyscy z Niego”, będący zapisem świadectw najbliższych przyjaciół św. Jana Pawła II o jego świętości. Wypowiedzi zebrał ks. inf. Ireneusz Skubiś. Film wyprodukowała redakcja „Niedzieli” w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej.

– Targi stanowią wyjątkową możliwość spotkań z ludźmi, którzy są przyjaciółmi i czytelnikami „Niedzieli”. To doskonała okazja, by podziękować im za przychylność dla naszego pisma. A nie ukrywam, że te spotkania i nawiązane kontakty są bardzo ważne w naszej dalszej pracy – przyznaje Andrzej Kalasiński z działu marketingu „Niedzieli”.

Targom każdego roku towarzyszą też konferencje oraz warsztaty, m.in. adresowane do redaktorów pism parafialnych.

2016-06-29 08:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament radości

"W centrum przebaczenia jest Bóg, który nas obejmuje, a nie lista grzechów i nasze upokorzenie" - pisze dyrektor wydawniczy mediów watykańskich Andrea Tornielii w swoim najnowszym komentarzu opublikowanym na portalu Vatican News.

Spowiedź jest "sakramentem radości", a nawet "ucztą", zarówno w niebie, jak i na ziemi. We wtorek 14 września, na stadionie w Koszycach, można było odnieść wrażenie, że papież Franciszek patrzy w oczy każdego z młodych ludzi, którzy przyszli go powitać, aby zaprosić ich do przeżywania sakramentu pokuty w nowy sposób. A to, co powiedział do nich Następca Piotra, było pocieszeniem nie tylko dla obecnych, ale dla każdego, kto śledził to spotkanie w telewizji lub w internecie, a nawet gdy tylko przeczytał papieskie przemówienie.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek na Węgrzech: rodzina to mama, tata i dziecko „i kropka”

2021-09-17 09:59

[ TEMATY ]

Węgry

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Wizyta papieża Franciszka podniosła znaczenie Węgier – oświadczył w piątek premier tego kraju Viktor Orban w Radiu Kossuth. Dodał, że rozmowa z papieżem utwierdziła go osobiście w słuszności jego polityki dotyczącej rodzin. Jak zaznaczył, papież powiedział, że rodzina to mama, tata i dziecko „i kropka”, „nie ma o czym dyskutować”.

„Do przyjazdu tutaj nie zmuszały go żadne względy protokolarne ani inne. Przyjechał, bo chciał przyjechać. Dlatego przyjechał na (52. Międzynarodowy) Kongres (Eucharystyczny), bo odbywał się on na Węgrzech. Chciał nas odwiedzić. Można powiedzieć – chociaż sam jestem kalwinem – że jesteśmy dla niego ważni i dlatego przyjechał. To wielka sprawa, to podnosi znaczenie Węgier” – powiedział Orban.

CZYTAJ DALEJ

USA: W Waszyngtonie uczczono pamięć prof. Juliana Kulskiego, powstańca i znanego architekta

2021-09-17 19:52

[ TEMATY ]

pogrzeb

powstaniec

Waszyngton

Wikipedia

Julian Eugeniusz Kulski

Julian Eugeniusz Kulski

W Waszyngtonie odbyła się w piątek msza żałobna po śmierci prof. Juliana Eugeniusza Kulskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, cenionego architekta i działacza. Był wielkim Polakiem, bohaterem powstania; przyczynił się do rozwoju polsko-amerykańskich relacji - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Dziś żegnamy postać szczególnie zasłużoną dla odzyskania niepodległości przez Polskę, osobę, która wielce przyczyniła się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i postaw patriotycznych, a także do budowy dobrych stosunków polsko-amerykańskich" - napisał premier w liście odczytanym przez ambasadora Piotra Wilczka podczas mszy w katedrze św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję