Reklama

Niedziela Częstochowska

Zaproszenie na pielgrzymkę

Do Lourdes po umocnienie ducha

Jeżeli masz problemy ze zdrowiem, ze sprawnym poruszaniem się, jesteś osobą starszą wiekiem, a przed Tobą marzenie – pielgrzymka do Lourdes, to dołącz do grupy osób z archidiecezji częstochowskiej udających się w miejsce szczególnie wybrane przez Matkę Bożą.

Reklama

Trwają przygotowania do 9-dniowej autokarowej pielgrzymki osób niepełnosprawnych, chorych i starszych oraz ich rodzin do Lourdes, a zaplanowanej w dniach 19-27 września br. Opiekunem duchowym grupy jest ks. Jacek Marciniec – duszpasterz osób niepełnosprawnych archidiecezji częstochowskiej, proboszcz parafii w Lindowie. Organizatorzy pielgrzymki, wśród których są członkowie dawnego stowarzyszenia osób niepełnosprawnych – Klubu Otwartych Serc, spotykają się na comiesięcznej Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi w III Alei w Częstochowie, aby zawierzyć te przygotowania Panu Bogu. – Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania wszystkie osoby dotknięte jakimkolwiek wykluczeniem oraz ich rodziców bądź opiekunów – mówi Bogumiła Wasilkowska, jedna z organizatorów. – Jadą z nami terapeuci, wolontariusze, członkowie naszych rodzin oraz opiekunowie osób z niepełnosprawnością. Co ważne – w Lourdes będziemy zakwaterowani w Domu Chorego Pielgrzyma Accueil Notre Dame, który znajduje się na terenie sanktuarium. Warto zaznaczyć, że ośrodek ten łączy w sobie cechy domu pielgrzyma i szpitala, i przeznaczony jest dla chorych przyjeżdżających do sanktuarium. W budynku tym gościł również papież Jan Paweł II podczas swej drugiej pielgrzymki do Lourdes w 2004 r.

Dla niejednego uczestnika tego pielgrzymowania będzie to podróż marzeń. Sanktuarium maryjne w Lourdes to przecież miejsce, gdzie wszyscy chorzy czują się jak u siebie. To tu Matka Boża 11 lutego 1858 r. przy jaskini Massabielle objawiła się 14-letniej Bernadecie Soubirous, przypominając o modlitwie różańcowej, pokucie, nawróceniu, zawierzeniu swojego życia Bogu oraz wskazała źródło wody, za przyczyną której już od pierwszych dni objawień następowały cudowne uzdrowienia. Od tamtego czasu zarejestrowano kilka tysięcy przypadków niewytłumaczalnego odzyskania zdrowia. Nie każdy doświadcza łaski uzdrowienia fizycznego, ale woda z Lourdes jest znakiem, poprzez który Bóg dokonuje uzdrowień duchowych – nawrócenia, umocnienia i pogłębienia wiary, a także przekonania, że każde cierpienie może stać się ofiarą. Tu, w Lourdes, we wspólnocie ludzi szukających bliskości Pana Boga i szczególnej opieki Maryi pielgrzymi doznają wielu łask i pocieszenia.

Wszyscy zainteresowani wyjazdem na pielgrzymkę mogą zgłaszać się do pani Sylwii drogą SMS-ową – tel. 502-137-599 lub e-mailową – snsloneczko@gmail.com oraz pani Sabiny – tel. 513-282-706. Ci, którzy chcą wspomóc finansowo uczestników pielgrzymki, mogą kontaktować się z Bogumiłą Wasilkowską drogą SMS-ową – tel. 501-540-898.

2016-06-21 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papieski delegat dla Lourdes broni miejscowego biskupa

[ TEMATY ]

Lourdes

Grażyna Kołek

Ustanowienie papieskiego delegata dla Lourdes nie oznacza, że w tym sanktuarium dochodzi do jakiś nieprawidłowości. Jest to raczej przejaw troski o to, by ożywić posługę duszpasterską i by przesłanie z Lourdes docierało do współczesnego człowieka. Zapewnia o tym bp Antoine Hérouard, któremu Franciszek powierzył wczoraj tę misję.

Ustanowienie „watykańskiego nadzoru” nad tym sanktuarium było sporym zaskoczeniem, tym bardziej, że nie konsultowano tego z episkopatem. Mogło się wydawać, że w jakiejś mierze zakwestionowane zostały również dotychczasowe działania ordynariusza diecezji Tarbes i Lourdes. W ostatnich latach musiał on sprostać pogłębiającemu się deficytowi w budżecie, co okazało się tym trudniejsze, że sanktuarium dwukrotnie zostało zalane przez powódź. Naprawą finansów zajął się skutecznie były dyrektor Renault. W ubiegłym roku po raz pierwszy nie było deficytu.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Bp Solarczyk: jakiej chcemy Polski, zależy od nas samych

2021-09-28 21:47

[ TEMATY ]

Bp Marek Solarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Jakiej chcemy Polski, zależy od nas samych – mówił biskup Marek Solarczyk, który celebrował mszę świętą w kościele św. Stefana w Radomiu. Każdego 28. dnia miesiąca w świątyni kościele wierni będą gromadzić się na wspólnej modlitwie za Polskę i zgłębiać wciąż aktualne nauczanie Prymasa Tysiąclecia. Wspólna modlitwa była również inauguracją spotkań formacyjnych członków Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej.

Ks. Andrzej Jędrzejewski, proboszcz parafii św. Stefana i asystent diecezjalny Akcji Katolickiej wyraził radość, że „trwamy w radosnym dziękczynieniu za beatyfikację kard. Wyszyńskiego tak bardzo wyczekiwaną i wymodloną”. - To on mówił, że kocha Ojczyznę bardziej niż własne serce, dlatego jest dla nas szczególnym patronem Ojczyzny i orędownikiem spraw kraju. Taka intencja właśnie dzisiaj nas gromadzi. Dziękujemy za dar beatyfikacji, ale i prosimy o Boże błogosławieństwo dla Polski - mówił ks. Jędrzejewski, witając wiernych i członków Akcji Katolickiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję