Reklama

Niedziela Wrocławska

Drużyna ŚDM 2016

Jedni studiują na Politechnice, inni na Uniwersytecie, jedni kochają góry, drudzy jazdę na rowerze. Mają własne cele i własne sposoby na ich osiągnięcie. Łączą ich bezgraniczna miłość do Chrystusa oraz całkowite oddanie przygotowaniom do Światowych Dni Młodzieży. Poznaj ich bliżej!

Ania Rzeźnik

Studentka finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami, a swoje umiejętności postanowiła wykorzystać w organizacji Światowych Dni Młodzieży, jak mówi: „ogromnym projekcie, w którym może zrealizować samą siebie”. Zakochana w muzyce – lubi śpiewać i tańczyć. Jej najważniejszą pasją jest odkrywanie Pana Boga i poznawanie drugiego człowieka, który ją zainspiruje. Zaradna, ciekawa świata, kreatywna oraz ...rozgadana. W wolnym czasie, którego niewiele znajduje, czyta książki i wędruje po górach, pokonując własne słabości. Zauroczona „Dzienniczkiem” św. Faustyny nieustannie nosi go przy sobie. Jako wolontariuszka ŚDM odpowiada za promocję tego wydarzenia przez media społecznościowe. Z dziełem tym związana bardzo osobiście – poruszają ją tłumy spotykające się po to, by wyznać wiarę i uwielbić Boga.

Manuela Ciszek

Reklama

Etatowa wolontariuszka, a także studentka pedagogiki i arteterapi. Głównie zastanawia się nad pięknem świata i stworzenia. Pierwszy raz na ŚDM poleciała do Rio de Janeiro. Uwielbia sztukę, a swoje zainteresowania często realizuje artystycznie. Pasjonuje ją podróżowanie, a miejsca, które odwiedza, uwiecznia na fotografiach, do których jest bardzo przywiązana. Mówi, że człowiek i jego indywidualność to wielkie tajemnice, do których odkrycia dąży. Wolnego czasu prawie nie ma, a jeśli się znajdzie, to wszystkie takie chwile spędza z siostrą lub przyjaciółmi. Oddaje się także dobrym lekturom i jeździe na rowerze. Osoba pełna pasji, chcąca realizować marzenia i poznawać nowych ludzi. We wrocławskim sztabie ŚDM jest koordynatorką Sekcji Promocji. „To ŚDM ustawia moje życie” – stwierdza.

Grzegorz Pac

Student Politechniki – najpierw mechatroniki, później górnictwa i geologii, a ostatecznie zarządzania. Przez 2 lata działał w międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Z członka projektu stał się jego koordynatorem, poznał rzesze osób z całego świata i zdobył wiele doświadczenia. Wolny czas wykorzystuje na aktywność fizyczną – można go spotkać pływającego na basenie, jeżdżącego rowerem lub biegającego po Parku Grabiszyńskim. Spędza go także ze swoją dziewczyną, Olą. Potrafi rozmawiać na wszelkie tematy – od sportu, przez politykę, po czarne dziury w kosmosie. O dołączeniu do wolontariatu ŚDM myślał rok. Gdy już się zdecydował, został odpowiedzialny za promocję w szkołach i na uczelniach. Wcześniej koordynował Niedziele ŚDM. Robi wszystko, co w jego mocy, by dotrzeć z informacją o Światowych Dniach Młodzieży do jak największej liczby osób.

Teresa Grabiec

Studentka prawa. Miłośniczka muzyki – śpiewa chórki we wrocławskim zespole rockowym „Katedra”. Od kilku lat pisze powieść, na którą ostatnio ma niewiele czasu z uwagi na organizację Światowych Dni Młodzieży. Potrafi zajmować się mnóstwem rzeczy. Udzielała korepetycji z j. francuskiego, pracuje jako opiekunka kilkuletniego Romanka, synka małżeństwa Francuza i Polki. Zainteresowana ludźmi, nauką Kościoła i – co podkreśla – miłością. Spontaniczna, twórcza, czasami uparta i przekorna, ale zawsze otwarta i uśmiechnięta. Zespół, studia, praca i ŚDM pochłaniają większą część jej wolnego czasu. Gdy ich brakuje, słucha muzyki, spotyka się z ludźmi, pisze i spędza czas na łonie natury. Bardzo lubi grać w koszykówkę. Jest koordynatorką działu redaktorskiego w Sekcji Medialnej oraz wspiera promocję rekrutacji wolontariuszy na czas Dni w Diecezjach. W organizację ŚDM włączyła się, nie mogąc oprzeć się chęci dania z siebie czegoś więcej. Pragnie „poczuć siłę młodego Kościoła i jedność tych, którzy kochają Chrystusa”.

Jesteśmy różni, a w każdym z nas kryją się prawdziwe bogactwa. Warto się tym dzielić. Jeśli chcesz zaangażować się w to niezwykłe, wielkie wydarzenie, nie zwlekaj! Dołącz do drużyny ŚDM 2016!

2016-06-01 14:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Znamy dokładną datę ŚDM w Krakowie

Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie odbędzie się w dniach 25 lipca do 1 sierpnia 2016 – podało na swoich stronach internetowych mające swoją siedzibę w Atlancie w stanie Georgia amerykańskie The Catholic Pilgrim Office. Po raz pierwszy podano dokładną datę krakowskiego ŚDM.

Podając tę informację zamieszczono szereg zdjęć Krakowa a także propozycje spędzenia tych dni w Polsce. Jak wiadomo przed przybyciem do miasta goszczącego Światowy Dzień Młodzieży, jego uczestnicy odwiedzają również diecezje czy sanktuaria kraju, w którym odbywa się to spotkanie.

CZYTAJ DALEJ

Trudna konfrontacja i... Zmartwychwstanie

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. IV

[ TEMATY ]

homilia

Vatican News

Jesteśmy dziś konfrontowani z prawdą o naszym wnętrzu – o jasnej i mrocznej stronie podzielonego serca człowieka. Piękne w nas jest to, że mamy dobrą wolę i w zasadzie chcemy być życzliwi, przyjaźni i sprawiedliwi. Pragniemy miłować i być dobrzy. Nie jest to jednak cała prawda. Niestety, między ludźmi toczą się spory i wojny, a najważniejsza linia frontu biegnie w sercu. Naprzeciwko siebie stają w naszym wnętrzu dwa dążenia: by czynić dobro, które buduje, i by czynić zło, które niszczy. Z serca pochodzą szlachetne pragnienia, ale to samo serce jest „rezerwuarem” negatywnej energii, która konkretyzuje się w wadach i grzechach głównych, ogólnie – w pożądliwości i żądzach skłócających nas z Bogiem i bliźnimi. Narzucające się zło bywa oczywiste i wulgarne lub przybiera pozór dobra. Wystarczy przyzwolić na jakiś rodzaj zła, np. na zazdrość, czy ulec żądzy sporu, by wkrótce doświadczyć wszechogarniającego bezładu i popaść we wszelki występek. „Gdzie zazdrość i żądza sporu, tam też bezład i wszelki występek” – mówi św. Jakub w dzisiejszym II czytaniu.

CZYTAJ DALEJ

Wchodzenie dzisiaj w kapłaństwo jest aktem mężnej pokory

2021-09-18 20:07

Adobe.Stock

– Wchodzenie dzisiaj w kapłaństwo jest aktem mężnej pokory. Nie można inaczej. Trzeba mieć w sobie męstwo i trzeba mieć w sobie pokorę w takim poczuciu, że zstępujemy w kapłaństwo. Noście to w sobie – mówił abp Grzegorz Ryś do wyświęcanych dziś absolwentów seminarium 35+.

W uroczystość św. Stanisława Kostki liturgii katedralnej o godz. 9:00 przewodniczył abp Grzegorz Ryś, który do łódzkiego prezbiterium włączył czterech diakonów seminarium 35+. Kandydatami do święceń byli: dn Szymon Brot z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łodzi, dn Roman Jaguś z parafii pw. św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli (diecezja włocławska), dn Zbigniew Kądziołka z parafii pw. Matki Bożej Królowej w Jabłonicy (diecezja rzeszowska) oraz dn Łukasz Kołodziej z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję