Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Gramy dla mamy i pomagamy

5. edycja koncertu charytatywnego pod hasłem „Gramy dla mamy” rozpoczęła się w prawdziwie letni, poniedziałkowy wieczór 23 maja. Gorąco było nie tylko na zewnątrz, ale również w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu – z powodu niezwykłych przeżyć, emocji i wrażeń

Niedziela sosnowiecka 23/2016, str. 5

[ TEMATY ]

koncert

macierzyństwo

Agnieszka Raczyńska-Lorek

Wśród publiczności był bp Grzegorz Kaszak

Wśród publiczności był bp Grzegorz Kaszak

Koncert rozpoczął krótki film przedstawiający mieszkanki Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu oraz ich życiowe dramaty. Potem na scenę wyszedł konferansjer ks. Paweł Sobierajski, który powitał zaproszonych gości oraz wierną publiczność. Wśród gości koncertu znaleźli się m.in.: bp Grzegorz Kaszak, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński i wicedyrektor Caritas Polska ks. Marek Dec.

„Sto lat” dla jubilata

Reklama

Na scenie nie mogło zabraknąć dyrektora naszej diecezjalnej Caritas ks. Tomasza Folgi, który tego dnia przeżywał urodziny. Chór złożony z setek głosów odśpiewał mu „Sto lat”. – No cóż, tylu gości to jeszcze nigdy na urodzinach nie miałem – żartował ks. Folga, który wspomniał także pierwszą edycję koncertu, kiedy to przedstawiane były pierwsze plany i wizualizacje Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu. – Dziś na filmie zobaczyliście dowód, że ten dom żyje i służy, dzisiaj też wspieramy swoimi gestami miłosierdzia mamy oraz dzieci, także bieżące funkcjonowanie ośrodka Caritas. To wyjątkowe wydarzenie dedykujemy matkom i dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, pragnąc pomóc urzeczywistnić ich marzenia o normalnym życiu. Dom Matki i Dziecka zapewnia schronienie kobietom oczekującym narodzin dziecka oraz matkom z dziećmi, które we własnym domu nie mogą czuć się bezpiecznie – zaznaczył Ksiądz dyrektor.

Po raz pierwszy, drugi, trzeci

W kolejnym etapie koncertu odbyła się licytacja podarków od znanych i cenionych osób, którą z humorem i konsekwencją przeprowadził ks. Sobierajski. A wśród wylicytowanych przedmiotów znalazły się m.in.: dwa różańce od Ojca Świętego Franciszka, książki z autografami Ewy Błaszczyk i Krzysztofa Ziemca, pióro prezydenta RP Andrzeja Dudy i prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego oraz obrazy. W sumie licytacja przyniosła 8.650 zł. Do tego należy doliczyć wpływy z biletów cegiełek, datki do puszek i za produkty wykonane przez mieszkanki Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu. – W funkcjonowaniu każdego domu ważny jest każdy grosz, a co dopiero w takim, gdzie jest tak wiele matek z dziećmi. Dlatego wspieram ten koncert od samego początku, od 5 lat – wyznaje Maria Szczęsna z Sosnowca.

Wieczór z Krzysztofem Krawczykiem

Druga część koncertu to oczekiwany występ Krzysztofa Krawczyka, gwiazdy polskiej estrady, piosenkarza, którego kochają Polacy w kraju i za granicą. Tym bardziej w Sosnowcu, skąd wywodzą się jego korzenie od strony ojca, który pochodził właśnie ze stolicy diecezji. A sam artysta urodził się w pobliskich Katowicach. Zabrzmiały hity znane i śpiewane przez publiczność, a przeplatane opowieściami Krzysztofa Krawczyka o jego życiu. Sam artysta, który 8 września obchodzić będzie 70. urodziny, nie zapomniał o ks. Tomaszu, dyrektorze sosnowieckiej Caritas i jubilacie, dedykując mu piosenkę „Gdy nam śpiewał Elvis Presley”. Wszystkich we wspólnym śpiewie i splocie rąk połączyła jednak najbardziej piękna pieśń „Abba, Ojcze”. A na koniec były bisy i losowanie nagród, które trafiły do szczęśliwych uczestników koncertu. Było też błogosławieństwo Pasterza diecezji, które zakończyło niepowtarzalną, pełną wzruszeń i emocji 5. edycję charytatywnej imprezy z Krzysztofem Krawczykiem. Do zobaczenia za rok!

2016-06-01 14:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Koncert charytatywny

Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie wraz z parafią pw. Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu, we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi, w sobotę, 10 marca, organizują koncert charytatywny pt. „Dajmy dzieciom uśmiech”.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00 w amfiteatrze kościoła przy al. Kraśnickiej. W koncercie wezmą udział zespoły taneczne i muzyczne MDK „Pod Akacją”. Gośćmi specjalnymi będą Natalia Wilk i Tomasz Momot z mini-recitalem. Podczas koncertu zostanie przeprowadzona aukcja obrazów podarowanych przez lubelskich artystów oraz prac plastycznych uzdolnionej młodzieży. Na kiermaszu zorganizowanym przez pracownie plastyczne i kulinarne będzie można zakupić ozdoby świąteczne oraz wielkanocne wypieki.

CZYTAJ DALEJ

Patron młodych na dzisiejsze czasy

Niedziela Ogólnopolska 37/2003

[ TEMATY ]

święty

św. Stanisław Kostka

KSM parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Zawierciu

Święty Stanisław Kostka żyje w sercach młodych

Święty Stanisław Kostka żyje w sercach młodych

18 września przypada święto patrona polskiej młodzieży - św. Stanisława Kostki. Urodził się w 1550 r. w Rostkowie k. Przasnysza (diecezja płocka).
Znany badacz dziejów św. Stanisława Kostki - ks. kan. Janusz Cegłowski zastanawiał się przy jego grobie w Rzymie: „Czy dzisiaj, po kilku wiekach od śmierci, może on być światłem, wskazówką, ostoją w poszukiwaniach, wątpliwościach, zagubieniach czy decyzjach współczesnej młodzieży... Przez tyle lat wydawało mi się, że Stanisław Kostka to przeszłość, to historia Kościoła. Myślałem sobie: Co ma dzisiaj do zaproponowania ten odległy patron młodych, chłopak z XVI stulecia - młodzieży początku XXI wieku, młodzieży nasyconej kulturą absurdu, konsumpcji, seksu i zmysłów; kulturą utraty sensu i wyśmiewanej wiary; kulturą brutalności, przemocy i braku szacunku wobec drugiego człowieka; kulturą niewiary w miłość, w Ojczyznę, w tradycję; kulturą rozpadających się rodzin i przyjaźni; kulturą samotności i rozpaczy, która wyciąga rękę po narkotyk, alkohol lub samobójstwo, i kulturą przerażającej pustki”.

CZYTAJ DALEJ

Nowe sanktuarium bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

2021-09-18 20:40

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Instytut Prymasowski

Jako prymas Polski przemierzał cały kraj, aby wzywać do jedności, do miłowania innych i przebaczenia - mówił abp Jan Pawłowski podczas uroczystości ustanowienia sanktuarium błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kobylance. Delegat papieski przewodniczył mszy świętej w kościele koło Stargardu.

Tu Prymas lubił zatrzymywać się podczas wizyt w Szczecinie i Stargardzie, przyjaźnił się też z pierwszym proboszczem i założycielem tej parafii ks. Piotrem Głogowskim. Od lat parafianie modlili się o beatyfikację Prymasa. Od 2017 roku po domach parafii pielgrzymował obraz Matki Bożej Częstochowskiej podarowany przez Prymasa. Wtedy też powstała myśl, żeby tu było sanktuarium.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję