Reklama

Niedziela Sandomierska

Gimnazjaliści dziękowali na Świętym Krzyżu

Niedziela sandomierska 23/2016, str. 2

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Adam Stachowicz

Występ zespołu „Full Power Spirit”

Występ zespołu „Full Power Spirit”

Diecezjalna Pielgrzymka Gimnazjalistów do sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu odbyła się po raz szósty i powoli wpisuje się na stałe w nurt formacji młodego człowieka. 20 maja, wraz z dyrektorami szkół, nauczycielami i katechetami, przybyło do Sanktuarium według szacunków organizatorów ok. 700 osób. Jak podkreśla ks. Marian Bolesta, diecezjalny duszpasterz Dzieci i Młodzieży: – Uczniowie trzecich klas wspólnie dziękowali Bogu za lata spędzone w gimnazjum i za przyjęty sakrament bierzmowania. Chcieliśmy, aby młodzi ludzie nabywali wewnętrznego pragnienia i przekonania do potrzeby dziękczynienia, a jednocześnie spotykali się między sobą i integrowali się – podkreśla Duszpasterz.

Reklama

Młodzi swoje dziękczynienie rozpoczęli od nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Wyruszyli z Nowej Słupi, aby stamtąd przejść i wkroczyć na szczyt Świętej Góry. W ramach „spotkania z ciekawym człowiekiem” przed gimnazjalistami wystąpili członkowie zespołu „Full Power Spirit”. Z koncertem połączone było świadectwo życia młodych muzyków. Szczytowym punktem pielgrzymki była Msza św. w świętokrzyskim sanktuarium, której przewodniczył bp Edward Frankowski otoczony katechetami. W homilii Ksiądz Biskup podkreślił, że młodzi są wiosną i nadzieją Kościoła polskiego oraz zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. – Szczególnym darem Ducha Świętego będą Światowe Dni Młodzieży. To będzie doświadczenie młodości i powszechności Kościoła. To będzie nadzieja dla Polski. To będzie ożywienie wiary i odmłodzenie Kościoła – podkreślał Kaznodzieja. Mówił jednocześnie, że młodzi są skarbem Kościoła i znakami nadziei, ale jednocześnie potrzebują wartości. Wskazał na nie mówiąc: – Tymi wartościami są: „mam rodzinę”, „jestem Polakiem”, „wierzę w Boga”. Na te trzy wartości, jak pokazują badania socjologiczne, zgadzają się prawie wszyscy młodzi – puentował bp E. Frankowski.

Na zakończenie spotkania młodzież miała jeszcze możliwość wspólnej modlitwy do Jezusa Miłosiernego oraz ucałowania relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

2016-06-01 14:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

I Ogólnopolska Pielgrzymka Dziennikarzy na Jasną Górę

[ TEMATY ]

Jasna Góra

media

pielgrzymka

dziennikarze

BOŻENA SZTAJNER

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek na Węgrzech: rodzina to mama, tata i dziecko „i kropka”

2021-09-17 09:59

[ TEMATY ]

Węgry

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Wizyta papieża Franciszka podniosła znaczenie Węgier – oświadczył w piątek premier tego kraju Viktor Orban w Radiu Kossuth. Dodał, że rozmowa z papieżem utwierdziła go osobiście w słuszności jego polityki dotyczącej rodzin. Jak zaznaczył, papież powiedział, że rodzina to mama, tata i dziecko „i kropka”, „nie ma o czym dyskutować”.

„Do przyjazdu tutaj nie zmuszały go żadne względy protokolarne ani inne. Przyjechał, bo chciał przyjechać. Dlatego przyjechał na (52. Międzynarodowy) Kongres (Eucharystyczny), bo odbywał się on na Węgrzech. Chciał nas odwiedzić. Można powiedzieć – chociaż sam jestem kalwinem – że jesteśmy dla niego ważni i dlatego przyjechał. To wielka sprawa, to podnosi znaczenie Węgier” – powiedział Orban.

CZYTAJ DALEJ

Wystawa poświęcona bł. kard. Wyszyńskiemu przy kościele św. Rodziny we Wrocławiu

2021-09-18 09:33

ks. Łukasz Romańczuk

Wystawa przy kościele św. Rodziny we Wrocławiu - Sępolnie

Wystawa przy kościele św. Rodziny we Wrocławiu - Sępolnie

Przy kościele pw. św. Rodziny we Wrocławiu - Sępolnie można zobaczyć wystawę "Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia"

Wystawę okolicznościową skomponowano, zestawiając zdjęcia archiwalne i cytaty. Kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła –„gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności. Także obchodzącej niedawno 100 lecie niepodległości Polski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję