Reklama

Niedziela Łódzka

Pabianice

Rodziny zakorzenione w Bogu

Niedziela łódzka 23/2016, str. 5

[ TEMATY ]

rodzina

marsz

Ks. Paweł Kłys

W Marszu szły dzieci z Ksawerowa

W Marszu szły dzieci z Ksawerowa

„Rodzina – tu rodzi się dobro”, pod takim hasłem odbyła się archidiecezjalna pielgrzymka rodzin. W tym roku po raz pierwszy pielgrzymka rozpoczęła się Marszem dla życia i rodziny. Szły w nim m.in. dzieci ze scholi „Jezusowe Promyki” z Ksawerowa, które później śpiewały podczas Eucharystii. Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Henryk Hoser z diecezji warszawsko-praskiej, członek Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji i Rady ds. Rodziny.

Na początku Eucharystii abp Marek Jędraszewski odwołał się do adhortacji papieża Franciszka „Amoris laetitia”. Podkreślił, że w ludziach młodych jest żywe pragnienie posiadania rodziny, ale wciąż brakuje społecznego wsparcia. Choć to w rodzinie i dzięki rodzinie człowiek może się w pełni rozwijać i realizować swoje człowieczeństwo.

Reklama

W homilii abp Hoser na przykładzie rodziny św. Maksymiliana opisał, jak ważna w życiu każdego z nas jest rodzina i wartości, które są w niej przekazywane. – Św. Maksymilian jest przykładem tego, że nie ma prawdziwej miłości bez ofiary. On przez całe życie wyzbywał się swego egoizmu na rzecz innych, by w końcu oddać za brata swoje życie. Takiej miłości ofiarnej uczy nas św. Maksymilian, takiej miłości uczy nas Chrystus – mówił abp Hoser. – Bo zdolność do ofiary jest wyznacznikiem miłości. Nie ma miłości bez gotowości ofiary i wierności aż do końca. Przykładem takiej właśnie miłości są również małżonkowie i rodzice, którzy wyzbywają się swojego „ja” dla małżonka i dla dzieci. Owocem takiej właśnie ofiarnej miłości małżonków są dzieci zrodzone z miłości i w miłości.

Tymczasem współcześnie coraz częściej trudniej o taką postawę – ofiarnej miłości, gotowej do poświęceń, dlatego coraz więcej małżeństw rozpada się. To wielka tragedia nie tylko dla małżonków, ale też katastrofa dla ich dzieci, swoiste tsunami, które burzy cały ich dotychczasowy świat, poczucie bezpieczeństwa i obraz prawdziwej miłości. Dlatego wielkim zadaniem teraźniejszości i przyszłości jest dbałość o trwałość i stabilność małżeństw. O to, by miłość małżeńska była zakorzeniona w źródle, którym jest Bóg.

Tradycyjnie już podczas Mszy św. wszyscy przybyli na uroczystość małżonkowie, niezależnie od stażu, odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie, a potem odebrali pamiątkowe dyplomy.

Reklama

Na zakończenie uroczystości statuetką „Maryja – Matka Życia” została wyróżniona Anna Szolc-Kowalska, wieloletnia dyrektor Archidiecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego, a statuetką „Zasłużony w Służbie Rodzinie” – Marzena Wasiela, farmaceutka, która sprzeciwiła się sprzedaży środków antykoncepcyjnych i wczesnoporonnych, za co została zwolniona z pracy.

Po Mszy św. rodziny spotkały się na wspólnym posiłku i festynie.

2016-06-01 14:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podziękuj posłom, którzy bronią rodziny

[ TEMATY ]

rodzina

sejm

związki partnerskie

Bożena Sztajner/Niedziela

25 stycznia br. w polskim Sejmie większości poselskiej udało się odrzucić projekty ustaw instytucjonalizacji związków partnerskich. Fundacja Mamy i Taty przygotowała specjalny list z podziękowaniami kierowanymi do 228 posłów, którzy zagłosowali za odrzuceniem projektu ustawy o umowie związku partnerskiego. Zamierza zebrać pod nim jak najwięcej podpisów i wysłać, w wersji papierowej, indywidualnie do każdego z nich.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Trzeci cud w Oknie Życia w Wieluniu

2021-09-20 14:30

[ TEMATY ]

okno życia

Wieluń

siostry antoninki

Zofia Białas

17 września w wieluńskim Oknie Życia im. Jana Pawła II, przy klasztorze sióstr antoninek, znaleziono noworodka – dziewczynkę.

– Jeszcze nie wiemy, jakie imię otrzyma – powiedziała s. Auxiliana, która zaalarmowana dzwonkiem o godz. 4 rano jako pierwsza przybyła do Okna Życia. Za nią przybiegła s. Barbara, która zadzwoniła pod nr 112. Na miejsce przyjechały policja i karetka pogotowia ratunkowego. Dziewczynka została odwieziona do wieluńskiego szpitala, gdzie po przebadaniu stwierdzono, że jest zdrowa. Dziewczynka to noworodek. Obok niej w Oknie Życia pozostawiono torbę z ubrankami i pieluszkami. W środku był nawet smoczek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję