Reklama

Niedziela Podlaska

Siemiatycze

Bóg wybrał te dzieci

Niedziela podlaska 23/2016, str. 3

[ TEMATY ]

Pierwsza Komunia św.

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Komunię św. przyjęło sześcioro wychowanków Szkoły Specjalnej w Siemiatyczach

Komunię św. przyjęło sześcioro wychowanków
Szkoły Specjalnej w Siemiatyczach

W sobotę 14 maja sześcioro wychowanków Szkoły Specjalnej w Siemiatyczach przyjęło I Komunię św., trójka uczniów w tym dniu przeżywała zaś rocznicę tego sakramentu. Uroczystość odbyła się w kościele pw. św. Andrzeja Boboli, gdzie Angelika, Weronika, Zuzia, Lucjan, Łukasz i Patryk zajęli honorowe miejsca w głównej nawie, a w ławkach zasiadły ich rodziny, przyjaciele i szkolna społeczność – dyrekcja szkoły, nauczyciele koledzy i koleżanki oraz zaproszeni goście.

Reklama

Mszy św. przewodniczył ks. Rafał Pokrywiński, w koncelebrze uczestniczył ks. Łukasz Kuźma. W homilii ks. Rafał zwrócił uwagę, że w tym dniu wspominamy św. Macieja Apostoła, który został wybrany na miejsce Judasza: – Wybrał go Kościół. Dziś Bóg wybrał te dzieci, aby dać im to, co najcenniejsze. Kapłan wyjaśniał, że komunia sakramentalna ma prowadzić do komunii duchowej i łączności z Bogiem, który nikogo nie odtrąca i wszystkich obdarza miłością. W dalszych słowach zwracał się do zebranych: – Widzę, ile miłości jest przy tych dzieciach, ale pamiętajmy, że to tylko miłość ludzka, która przemija. Wszyscy potrzebujemy miłości nadprzyrodzonej, wszyscy potrzebujemy Boga.

Podczas modlitwy wiernych wśród odczytanych intencji znalazła się też modlitwa za uczniów, którzy przeszli już granicę życia doczesnego i mimo bardzo młodego wielu odeszli do domu Ojca.

Uczniów do przyjęcia sakramentu przygotowali katechetka Ewelina Łukaszewicz oraz nauczyciele.

2016-06-01 14:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nakarmieni Ciałem Chrystusa

Kolejne dni maja za nami. I tu sprawdzają się słowa zapisane na ścianie wadowickiego kościoła: czas ucieka… Już coraz mniej dni, w których ze świątyń i sprzed przydrożnych kapliczek rozbrzmiewa śpiew Litanii Loretańskiej. Ale maj to też czas szczególny z innego powodu. W wielu parafiach mają miejsce uroczystości, podczas których dzieci z klas trzecich po raz pierwszy uczestniczą w pełni w Ofierze Eucharystycznej. I ta świadomość budzi we mnie radość, bo oto kolejna grupa małych jeszcze chrześcijan od tego momentu będzie karmiła się Ciałem Chrystusa.

CZYTAJ DALEJ

Włochy: w niedzielę beatyfikacja Jana Fornasiniego – kapłana, męczennika II wojny światowej

2021-09-24 12:25

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Jan Fornasini

pl.wikipedia.org

Giovanni Fornasini

Giovanni Fornasini

W niedzielę 26 września w bazylice katedralnej św. Petroniusza w Bolonii prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro ogłosi błogosławionym Jana Fornasiniego – pochodzącego z tych stron kapłana, który zginął jako męczennik pod koniec 1944 roku. Miał wówczas zaledwie 29 lat, z których jedynie 3 przeżył w stanie duchownym. Ze względu na jego zaangażowanie na rzecz ofiar wojny nazywano go "aniołem z Marzabotto".

Przedstawiamy krótki życiorys Jana Fornasiniego:

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Zakończenie pierwszej edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej

2021-09-25 16:23

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Jak dobrze, że Pan Bóg swoje Słowo zapisuje w takich chropowatych ludziach jak my, w takich niedoskonałych ludziach jak my, w takich niedoskonałych wspólnotach jak my! Pewnie każdy z nas chciałby inaczej, chciałby być lepszym materiałem do tego zapisu, pewnie marzyłby się nam lepszy Kościół, lepsza wspólnota miedzy nami, żeby lepiej wyrażała Słowo Boże, ale Pan Bóg ma dość pokory, by zapisywać swoje Słowo w nas, w takich, jakimi jesteśmy! - mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję