Reklama

Zdementowana sensacja

Po raz kolejny w Internecie pojawiły się spekulacje na temat sekretu fatimskiego. Jeden z portali internetowych OnePeterFive powołał się na przyjaciela Benedykta XVI – ks. prof. Ingo Döllingera i podał, że w 2000 r. ówczesny prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Joseph Ratzinger miał powiedzieć ks. Döllingerowi w cztery oczy, iż nie opublikowano jednej części trzeciego sekretu fatimskiego. Na portalu podano, że ta tajemnicza część zawiera krytykę Soboru Watykańskiego II oraz nowego rytu Mszy św. Portal Vatican Insider, który zajął się sprawą, zwrócił uwagę, że Benedykt XVI za pośrednictwem Biura Prasowego bardzo szybko zareagował na tę enuncjację. Po pierwsze zaprzeczył, że taka rozmowa w ogóle się odbyła; po drugie stwierdził, że publikowane rewelacje są nieprawdziwe, a na koniec mocno podkreślił, że trzecią tajemnicę fatimską opublikowano w całości.

Reklama

Poświęcony sprawom religii portal turyńskiego dziennika „La Stampa” przywołuje również opinię kard. Angelo Amato, obecnego prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, a wcześniej sekretarza Kongregacji Nauki Wiary, który potwierdza, że miał w ręku oryginał trzeciego sekretu fatimskiego, i zaświadcza, że wszystko, co się w nim znajduje, zostało napisane.

Skąd więc od czasu do czasu pojawiają się tezy, że nie wszystko zostało opublikowane? Niektórzy znawcy objawień fatimskich tłumaczą to tym, że s. Łucja spisała nie tylko wizje z 1917 r., ale również inne swoje odczucia, które także przesłała do Watykanu. Tyle że tych późniejszych przemyśleń nie należy traktować jako przekazu objawień, ale jako jej prywatną interpretację.

2016-06-01 08:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

ONZ: Prezydent Duda oskarżył Białoruś o atak hybrydowy i podał w wątpliwość solidarność globalnej Północy

2021-09-22 07:26

[ TEMATY ]

ONZ

Andrzej Duda

PAP

Prezydent Andrzej Duda w przemówieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ oskarżył Białoruś o prowadzenie ataku hybrydowego przeciwko Polsce, Litwie i Łotwie. Zasugerował też, że bogate kraje - w tym Polska - niewystarczająco solidarnie postąpiły w obliczu pandemii, a także wobec konfliktów na Ukrainie, w Syrii czy Libii.

"To słowo stało się symbolicznym wyznacznikiem naszej polityki, jej ideałem. Gdy mówię solidarność, myślę także o solidarności w kontekście Covid-19. I nie jest to łatwa refleksja. Zwłaszcza pod adresem nas, przywódców bogatego świata, bogatej Północy" - powiedział Duda, wskazując m.in. na nierówny dostęp do szczepionek przeciwko Covid-19. Zaznaczył jednocześnie, że Polskę uważa za część tej bogatej Północy.

CZYTAJ DALEJ

Film animowany o św. Maksymilianie

2021-09-22 16:47

[ TEMATY ]

św. Maksymilian Kolbe

film animowany

Studio Filmów Rysunkowych

Postacie z filmu rysunkowego.

Postacie z filmu rysunkowego.

Powstaje film animowany o św. Maksymilianie.

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej razem z nowosądeckim Wydawnictwem Promyczek opracowuje film animowany o o. Kolbem pt. „Szalony Maks”.

CZYTAJ DALEJ

Posiedzenie Rady Kardynałów

2021-09-22 17:15

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Rada Kardynałów

Vatican News

Wczoraj po południu odbyło się, w formie zdalnej, posiedzenie Rady Kardynałów. Papież Franciszek przedstawił refleksję na temat otwarcia prac najbliższego Synodu o synodalności.

Po zapoznaniu się z dwoma jego wystąpieniami uznanymi za kluczowe dla przemyśleń na następny synod, z 2015 r. z okazji 50. rocznicy ustanowienia Synodu Biskupów oraz skierowanej do wiernych diecezji rzymskiej w ubiegłą sobotę, Papież dał jasno do zrozumienia, że sednem refleksji nie jest jedynie pogłębienie tego czy innego tematu. Celem jest nauka takiego sposobu przeżywania Kościoła, które naznaczone jest na wszystkich poziomach wzajemnym słuchaniem i postawą duszpasterską, zwłaszcza w obliczu pokus klerykalizmu i sztywności. Wystąpienia różnych kardynałów dotyczyły niektórych aspektów, które sprawiają, że synodalność jest szczególnie potrzebna aby przezwyciężyć sekciarstwo i partykularne

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję