Reklama

Niedziela Podlaska

Boża miłość może nas uzdrowić i uczynić szczęśliwymi

– Każdy potrzebuje Bożego miłosierdzia. Dlatego też każdy w tym sanktuarium może zwrócić się do Jezusa Miłosiernego. Jest to czas łaski, czas otwierania serc w sakramencie pojednania. Tymi słowami rozpoczął Eucharystię proboszcz sanktuarium Miłosierdzia Bożego ks. Krzysztof Kisielewicz, który sprawował Najświętszą Ofiarę w koncelebrze z ks. Stanisławem Boguszem oraz z gościem o. Jakubem Mentlem, franciszkaninem z Krakowa

Niedziela podlaska 11/2016, str. 5

[ TEMATY ]

Msza św.

Ks. Artur Płachno

Indywidualne nałożenie rąk kapłańskich to rodzaj uroczystego błogosławieństwa

Indywidualne nałożenie rąk kapłańskich to rodzaj uroczystego błogosławieństwa

Po Mszy św. odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie miało miejsce indywidualne błogosławieństwo ludzi przez nałożenie rąk oraz poświęcenie sakramentaliów: wody, soli, oleju i świec. Modlitewnej atmosferze wieczoru sprzyjały barwna iluminacja oraz śpiew młodzieży pod przewodnictwem państwa Grochowskich, którzy przygotowali pieśni doskonale komponujące się z treścią rozważań. Podczas kazania o. Jakub starał się zachęcić zebranych do częstej lektury Pisma Świętego i wierzenia we wszystko, co mówi do nas Bóg. To Jego słowa mogą być lekarstwem na nasze dolegliwości. Ojciec Jakub mówił, że prawda o tym, że Bóg nas kocha, jest trudna do przyjęcia, zwłaszcza przez ludzi poranionych przez bliźnich. Radził, jak pozbyć się chorób fizycznych, psychicznych i duchowych. Najważniejsze to zaakceptować historię swojego życia taką, jaka jest. Należy sobie uświadomić, że w każdej sytuacji był i jest z nami Pan Jezus, a zwłaszcza w chwilach trudnych, o których chcemy zapomnieć i wyrzucić ze swojego życiorysu. Nie należy tak czynić, ponieważ w ten sposób odrzucamy samego Boga i blokujemy dostęp do naszej duszy Bożego miłosierdzia, a przecież tylko Boża miłość może nas uzdrowić i uczynić szczęśliwymi.

Po Eucharystii młodzież wniosła uroczyście krzyż i ikonę Matki Bożej – znaki Światowych Dni Młodzieży i został odśpiewany hymn ŚDM „Błogosławieni miłosierni”.

Reklama

Adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem o. Jakuba miała na celu otwarcie serc na działanie Ducha Świętego, który przychodzi razem z Jezusem Miłosiernym, aby nas uzdrowić. Refleksje kapłana zostały oparte na przypowieści o miłosiernym Samarytaninie, w którym o. Jakub widzi samego Pana Jezusa (por. Łk 10, 30-37). Każdy człowiek może odnaleźć siebie w tej przypowieści. Raz jesteśmy jak ten pobity, leżący na drodze, to znowu jak ci, którzy bezdusznie omijają leżącego. Jeżeli pomagamy potrzebującym, naśladujemy Chrystusa. Według o. Mentla przypowieść może więc być opisem naszego życia. Pan Jezus nie bez powodu w przypowieści wymienia kapłana i lewitę, którzy z racji swoich stanowisk powinni być blisko Pana Boga, a jednak nie okazują miłosierdzia bliźniemu. Jest to dla nas przestroga, że nam, zwykłym ludziom, tym bardziej grożą zaślepienie i egoizm. Trzeba przyznać się do własnych wad. Jest to warunek uzdrowienia, na które wszyscy liczą. Pan Jezus jako miłosierny Samarytanin zabiera nas codziennie do „gospody” – Kościoła. Tu możemy doznać uzdrowienia i osiągnąć pełnię miłości, radości i pokoju. Indywidualne nałożenie rąk kapłańskich na zebranych (w trzeciej części Wieczoru Miłosierdzia) miało na celu udzielenie uroczystego błogosławieństwa. Gest ten wykonywał sam Chrystus, kładąc ręce na chorych i zniewolonych. O. Jakub przestrzegł, aby nie traktować tego znaku w sposób magiczny. Uzdrawianie uzależnione jest od naszej wiary i zaufania do Pana Boga. Dlatego należy modlić się z wiarą o Boże miłosierdzie.

Uczestnicy wieczoru mogli zaopatrzyć się w poświęcone przez o. Jakuba świece oraz jak zwykle otrzymać losowo wybrany fragment z Pisma Świętego. Kto czuł potrzebę dzielenia się z potrzebującymi, mógł też złożyć do kosza Caritas swój materialny dar.

Zachęcam wszystkich czytelników „Niedzieli Podlaskiej” do uczestnictwa w kolejnych Wieczorach Miłosierdzia w trzecie piątki miesiąca. Tym razem taka duchowa uczta odbędzie się 18 marca o godz. 18. Zapraszam też do odwiedzania strony internetowej sanktuarium www.milosierdziesokolow.pl, gdzie można obejrzeć zdjęcia z poprzednich wieczorów.

2016-03-10 11:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie dajmy sobie wyrwać pokoju z serc

Niedziela łódzka 3/2016, str. 3

[ TEMATY ]

Msza św.

Ks. Paweł Kłys

Po Eucharystii wiele osób składało noworoczne życzenia Metropolicie Łódzkiemu

Po Eucharystii wiele osób składało
noworoczne życzenia Metropolicie Łódzkiemu

"Chrystus jest naszym pokojem. I stąd moja prośba i moje wezwanie – nie dajmy sobie tego pokoju wyrwać z naszych serc. Trwajmy w nadziei, że w przestrzeni publicznej będzie coraz więcej prawdy, coraz więcej chęci wzajemnego zrozumienia, miłości i miłosierdzia” – mówił podczas Mszy św. w Nowy Rok w łódzkiej archikatedrze abp Marek Jędraszewski.

CZYTAJ DALEJ

Człowiek różańca – o. Jerzy Tomziński wspomina św. O. Pio

2021-09-23 13:06

[ TEMATY ]

O. Pio

o. Jerzy Tomziński

Marian Sztajner/Niedziela

„Gapiłem się na Niego, ja nie dałem rady tak długo się modlić. Człowiek bardzo cierpiący i bez przerwy modlący się na różańcu” – do osobistych spotkań ze świętym, powraca wieloletni generał Zakonu Paulinów, 103-letni o. Jerzy Tomziński.

POSŁUCHAJ CAŁOŚĆ WYPOWIEDZI

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: I dzień V Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej za nami

2021-09-25 09:16

[ TEMATY ]

edukacja

Mszą św. pod przewodnictwem bp. Piotra Jareckiego rozpoczął się w piątek (23.09) V Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej organizowany przez „Civitas Christiana”. Wydarzenie objął patronatem honorowym Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki.

W kazaniu bp Piotr Jarecki nawiązał m.in. do beatyfikacji bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, który zgłębiał katolicką naukę społeczną i ją upowszechniał, przytoczył jego słowa:„nie można dopuścić do tego, aby zapanowała zasada przemilczania. Za tą zasadą jest slogan, że katolicka nauka społeczna to piękne komunały, ogólniki i nic więcej”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję