Reklama

Przed ŚDM

Z kroniki ŚDM

Diecezja Legnicka – DOM MARYI
26 lutego wolontariusze ŚDM z campusu Legnica wraz ze swoimi opiekunami zorganizowali w ciemnościach parku miejskiego Ekstremalną Drogę Krzyżową za nienarodzonych. Przy blasku świec w modlitewnej zadumie z pasyjnymi pieśniami na ustach ponad 100 osób przeszło parkowymi alejkami, rozważając mękę Jezusa Chrystusa.
– Pomysł nabożeństwa zrodził się w głowach młodzieży. Przez tę publiczną manifestację chcemy dać świadectwo i wykrzyczeć, że my, młodzi, jesteśmy zawsze za życiem i życie dzieci nienarodzonych nie jest nam obojętne – mówi ks. Przemysław Superson, diecezjalny koordynator ŚDM.

Reklama

Diecezja Wrocławska – GALILEA
• W dniach 2-3 lutego Wrocław gościł blisko 100-osobową delegację z Paryża – kapłanów, profesorów i seminarzystów z Association Saint Etienne. Przybyli do Wrocławia na pół roku przed kolejną wizytą w tym mieście podczas Dni w Diecezjach w ramach ŚDM. Francuskich gości podejmowali wolontariusze archidiecezjalnego sztabu przygotowawczego ŚDM Wrocław – Galilea 2016.

• W dniach 26-28 lutego odbyły się rekolekcje wielkopostne wolontariuszy ŚDM 2016 Diecezji Wrocławskiej. Na miejsce spotkania wybrano Klasztor Cystersów w Henrykowie.

• „Wrocław Redemptor” spodziewa się ok. 1000 pielgrzymów. W wolontariat zaangażowane są osoby zarówno z parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Wittiga, na której terenie będzie miało miejsce spotkanie, jak również studenci działający w DA Redemptor. – Mocno współpracujemy z Diecezjalnym Sztabem Przygotowań ŚDM we Wrocławiu. To, co wyróżnia nas spośród pozostałych parafii przyjmujących pielgrzymów podczas Dni w Diecezjach, to różnorodność językowa i kulturowa oraz liczebność pielgrzymów. Chcemy, aby czas spotkania młodzieży z tak różnych środowisk pokazywał, że choć różnimy się kulturowo, łączy nas to, co najważniejsze: wiara w Jezusa Chrystusa – mówi Elżbieta Romanik, koordynator redemptorystowskich Dni w Diecezjach.

2016-03-09 08:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Copa Católica

Pielgrzymi podczas Światowych Dni Młodzieży będą chwalić Pana Boga w modlitwie, śpiewie, tańcu, a także przez sport. Z różnych stron świata przyjadą młodzi sportowcy, aby zagrać w turnieju piłki nożnej w ramach Festiwalu Młodych

Do turnieju zakwalifikowano 48 drużyn z Brazylii, Gwatemali, Libanu, Nigerii i wielu innych krajów świata, choć najliczniejszą grupą okazali się Francuzi i Włosi. Wśród piłkarzy zakwalifikowanych drużyn są amatorzy i profesjonaliści, parafie i wspólnoty. Swoją drużynę piłkarską wystawiły także… siostry serafitki z Krakowa.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś na Jasnej Górze: Rodzina znakiem Bożej miłości w świecie

2021-09-26 14:47

[ TEMATY ]

rodzina

Karol Porwich/Niedziela

O tym, że rodzina ma być wśród świata znakiem i szkołą miłości Boga, zwłaszcza wobec najsłabszych: dzieci, starszych, niepełnosprawnych, w różny sposób wykluczanych i tych bez domu, mówił w homilii abp Grzegorz Ryś. Metropolita łódzki przewodniczył Mszy św. z udziałem uczestników 37. Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin. Pielgrzymka stanowiła centralne w Polsce obchody Roku św. Józefa i Roku Rodziny Amoris laetitia.

Abp Ryś podkreślił w homilii, że rodzina jest i powinna być podstawową i najważniejszą przestrzenią, w której uczymy się troski, uważności na najmniejszych; dzieci, w tym te poczęte a jeszcze nienarodzone, starszych, chorych, niepełnosprawnych. - W tym względzie rodzina spełnia niesłychaną rolę wobec całych społeczeństw. Dramatyczne jest społeczeństwo, które się tego nie uczy od rodziny. Dramatyczne jest społeczeństwo, które zamiast zatroszczyć się o tych, co są najsłabsi, potrafi ich zabijać. Niesłychane jest społeczeństwo, które nie dało się wychować rodzinie jako tej podstawowej ludzkiej wspólnocie, od której wszystkie inne powinny czerpać sposoby myślenia, działania. Państwo, Kościół, wszyscy się w jakiś sposób uczymy od rodziny, a uczymy się wtedy, kiedy mamy w sobie tę koncentrację na najmniejszych – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Być radykalnym jak św. Franciszek

2021-09-26 21:50

[ TEMATY ]

sanktuarium

Św. Franciszek z Asyżu

Jutrzyna

Magdalena Lewandowska

Choć wspomnienie św. Franciszka z Asyżu przypada dopiero 4 października, w Jutrzynie w diecezjalnym sanktuarium św. Franciszka już 26 września odbyły się pierwsze uroczystości odpustowe.

Przewodniczył im bp Jacek Kiciński. – Bardzo się cieszę, że mogę odwiedzić duchowych synów i córki św. Franciszka z Asyżu i razem z wami przeżyć uroczystość odpustową, 5. rocznicę ogłoszenia nowego sanktuarium i udzielić sakramentu bierzmowania. Jesteśmy tu dziś po to, by dziękować Bogu za dar naszej wiary i za przykład św. Franciszka, który uczy nas, jak żyć Słowem Bożym i jak to Słowo wprowadzać w codzienność – mówił do zebranych hierarcha. I podkreślał: – Jezus mówi dziś „Masz być radykalny”! Nie wolno z grzechem iść na kompromis. Jeśli coś jest powodem twojego grzechu, pozbądź się tego – jeśli jest to komputer, odetnij się od sieci, jeśli telefon jest powodem grzechu, zerwij łączność. Prawdziwe nawrócenie zacznie się wtedy, kiedy staniemy w prawdzie i poprosimy Boga o pomoc.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję