Reklama

Oto ja. Pielgrzymując do wnętrza siebie

Nakładem wydawnictwa Edycja Świętego Pawła ukazała się książka ks. Leszka Slipka pt. „Oto ja. Pielgrzymując do wnętrza siebie”. Publikacja, przygotowana w kontekście Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, jest przeznaczona dla wszystkich młodych duchem, którzy chcieliby ten czas dobrze przeżyć i niebanalnie upamiętnić. Autor – ceniony warszawski kaznodzieja, charyzmatyczny proboszcz „parafii w wielkim mieście” (określenie nawiązuje do jednej z książek ks. Leszka Slipka), wieloletni przewodnik duchowy ludzi młodych – przekonuje, że każdy może wyruszyć na pielgrzymkę do wnętrza siebie, której owocem stanie się decyzja pójścia za Chrystusem jako jedynym autentycznym Zbawcą i Przyjacielem.

Reklama

Album, którego projekt graficzny przygotowała pracownia artystyczna Andrzeja Pągowskiego, zachwyca wysmakowanymi fotografiami. Atutem książki są jednak przede wszystkim krótkie teksty dotykające spraw najważniejszych: poszukiwania szczęścia, wchodzenia w relacje, naszej aktywności w świecie, ale także otwierania się na Chrystusa i Jego miłość. Autor w charakterystyczny dla siebie lapidarny, czasem nieoczywisty sposób stawia pytania i podpowiada kierunki, wielokrotnie skłaniając do rewizji myślenia. Oprócz dzielenia się własnym doświadczeniem przypomina także najcelniejsze wypowiedzi Benedykta XVI i Franciszka skierowane do młodych.

Książkę znakomicie się ogląda, ale jeszcze lepiej czyta, czy raczej – podczytuje. Warto tę lekturę mieć pod ręką i sięgać do niej przy różnych okazjach. Z pewnością też stanie się ona miłą i cieszącą oko pamiątką roku 2016, tak ważnego dla Kościoła w Polsce.

Ks. Leszek Slipek, „Oto ja. Pielgrzymując do wnętrza siebie”, wyd. Edycja Świętego Pawła, Częstochowa 2016, s. 160, oprawa twarda.

2016-03-09 08:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

17 września Kościół wspomina św. Hildegardę z Bingen

[ TEMATY ]

św. Hildegarda

eSPe

17 września Kościół wspomina świętą Hildegardę z Bingen – doktora Kościoła. Żyjąca w latach 1098-1179 niemiecka benedyktynka należała do najbardziej fascynujących postaci średniowiecza: była wizjonerką, lekarką, pisarką i kompozytorką oraz znawczynią ówczesnych nauk przyrodniczych.

Kult liturgiczny św. Hildegardy z Bingen rozszerzył 10 maja 2012 roku na cały Kościół papież Benedykt XVI, który uważa ją za jedną ze swoich mistrzyń duchowych; 7 października tegoż roku włączył ją – jako czwartą kobietę – do grona 35 doktorów Kościoła. W krajach języka niemieckiego Hildegarda jest od wieków czczona jako święta.

CZYTAJ DALEJ

Ona wskaże drogę

2021-08-31 12:08

Niedziela Ogólnopolska 36/2021, str. 26-27

[ TEMATY ]

Gietrzwałd

ARCHIWUM SANKTUARIUM

Są osoby, które zaczynają nowe życie od przyjścia do Matki. Gietrzwałd oddziałuje dziś na osoby uzależnione, poranione, zalęknione, identycznie jak w 1877 r. – mówi ks. Jarosław Klimczyk w 144. rocznicę objawień gietrzwałdzkich.

Pamiętam, jak wyjechałam na studia do Krakowa. Wtedy w każdy weekend wracałam do rodzinnego domu. Nawet gdy byłam chora, pociąg zawoził mnie do mamy. Tam się leczyłam, odpoczywałam. Zawsze tego czasu w domu było za mało. To samo czułam, gdy po raz pierwszy stanęłam w miejscu objawień Maryi w Gietrzwałdzie. Wydawało mi się, że znowu jestem w najbardziej bezpiecznym i ukochanym miejscu na świecie – mówi Agnieszka z Małopolski.

CZYTAJ DALEJ

Sakramentalia - akt wiary czy magiczne myślenie?

2021-09-17 10:13

[ TEMATY ]

duchowość

Karol Porwich/Niedziela

Błogosławieństwo przy użyciu dwóch poświęconych świec w dzień św. Błażeja (3 lutego) wyprasza ochronę od chorób gardła i języka, a poświęcony chleb św. Agaty (5 lutego) - przypomina, że Bóg ma władzę zachować nas od pożaru. Jak korzystać z sakramentaliów, by nie mylić ich z sakramentami, ani nie ulegać magicznemu myśleniu o nich?

Różnica pomiędzy sakramentami i sakramentaliami jest zasadnicza. Sakramenty to spotkanie z żywym Bogiem. Podczas ich przyjmowania mamy pewność, że Bóg przychodzi przez nie z konkretną łaską, typową dla danego sakramentu (np. podczas godnie przyjętego sakramentu pokuty otrzymujemy m.in. odzyskanie łaski uświęcającej, Eucharystia pogłębia nasze zjednoczenie z Bogiem i chroni przed grzechem; podczas bierzmowania otrzymujemy moc Ducha Świętego do szerzenia wiary słowem i czynem). To, na ile łaska objawia się w naszym życiu, zależy od naszego usposobienia i dojrzałości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję