Reklama

Czekają na naszą pomoc

Aleksandra

W liście do redakcji Aleksandra pisze: Moja „osiemnastka” zbiegła się z dramatyczną diagnozą: stwardnienie rozsiane. Przez pięć lat udało mi się uczestniczyć w programie leczenia Interferonem oraz Extavitą pod kontrolą specjalistów szpitala klinicznego w Warszawie. Niestety, organizm zaczął wykazywać nietolerancję na lek Extavita. W styczniu br. wystąpił u mnie najostrzejszy jak do tej pory rzut choroby z objawami niedowładu kończyn oraz zaburzeniami ośrodka mowy i oddychania. Ostatnią szansą dla mnie, po 12 latach leczenia, jest eksperymentalna terapia – przeszczep komórek macierzystych – na którą uzyskałam zgodę Komisji Bioetyki. Niestety, koszt pierwszego podania wynosi 20 tys. zł, a mnie w obecnej sytuacji nie stać na sfinansowanie tej terapii, dlatego proszę o pomoc.

Wpłaty na rzecz Aleksandry można przekazywać na jej subkonto: Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, ul. Staszica 5, 42-200 Częstochowa: PLN 09 1020 1664 0000 3902 0026 7476, z dopiskiem: Aleksandra Rak, darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Aleksandrze można także podarować 1 proc. podatku, wpisując w formularzu PIT KRS 0000226783, a w rubryce: Informacje uzupełniające – cel szczegółowy należy wpisać: Aleksandra Rak.

* * *

Bartek

Reklama

Bartłomiej przyszedł na świat z mózgowym porażeniem dziecięcym, niedowładem spastycznym czterokończynowym. Wymaga 24-godzinnej opieki, bo choroba uniemożliwia mu poruszanie się i wykonywanie podstawowych czynności życiowych, jak mycie, jedzenie itp. Potrzebuje też stałej opieki medycznej i intensywnej rehabilitacji, w przeciwnym wypadku choroba będzie postępować. Mama Bartka pisze: „Robię wszystko, aby moje dziecko mogło poruszać się samodzielnie. Rehabilitacja daje nadzieję, że jutro może być lepiej. Bardzo proszę o pomoc. Zebrane fundusze przeznaczę na turnusy rehabilitacyjne, których nie możemy samodzielnie sfinansować. Bartek ma dwoje rodzeństwa, a na utrzymanie rodziny pracuje tylko mąż, ponieważ ja nie mogę zostawić syna bez opieki”.

Wpłaty na rzecz chłopca można kierować na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, Bank BPH S.A., nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, koniecznie z dopiskiem: 11191 – Opas Bartłomiej, darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Można też przekazać 1 proc. podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać: KRS 0000037904, a w polu: „Informacje uzupełniające” – 11191 Opas Bartłomiej.

* * *

Marta

Babcia, która jest jednocześnie prawnym opiekunem niepełnosprawnej Marty, pisze w liście do redakcji: „Marta jest całkowitą sierotą. Urodziła się z wrodzonymi chorobami: małogłowiem i porażeniem mózgowym. Dodatkowym obciążeniem są dla niej częste infekcje, alergie i dolegliwości bólowe. Jest całkowicie niezdolna do samodzielnej egzystencji – nie mówi, nie wykonuje codziennych czynności, cierpi na różnego rodzaju lęki. Jest przy tym bardzo wrażliwa i czuła, kocha towarzystwo ludzi, lubi oglądać sport i słuchać muzyki. Porozumiewa się własnym językiem migowym, wzrusza się, kiedy odwiedzamy grób rodziców. Staram się, by Marta uczestniczyła w turnusach rehabilitacyjnych, które bardzo poprawiają jej stan. Obecnie gromadzimy fundusze na turnus, który odbędzie się latem w Sarbinowie. Bardzo prosimy o pomoc”.

Darowizny na rzecz Marty można przekazywać na jej subkonto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, Bank BPH S.A. O/Warszawa, nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, z dopiskiem: 1345 – Orlik Marta, darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

2016-03-09 08:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Człowiek różańca – o. Jerzy Tomziński wspomina św. O. Pio

2021-09-23 13:06

[ TEMATY ]

O. Pio

o. Jerzy Tomziński

Marian Sztajner/Niedziela

„Gapiłem się na Niego, ja nie dałem rady tak długo się modlić. Człowiek bardzo cierpiący i bez przerwy modlący się na różańcu” – do osobistych spotkań ze świętym, powraca wieloletni generał Zakonu Paulinów, 103-letni o. Jerzy Tomziński.

POSŁUCHAJ CAŁOŚĆ WYPOWIEDZI

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski o uchodźcach: cierpienie tych ludzi jest naszym cierpieniem

2021-09-26 20:49

[ TEMATY ]

uchodźcy

vaticannews.va

„Cierpienie tych ludzi jest naszym cierpieniem. To, że są tak brutalnie wykorzystywani w walce politycznej, nie zwalnia nas i nigdy nie może nas zwolnić z myślenia o nich jako o naszych braciach” - mówił w niedzielę abp Wojciech Polak, nawiązując do sytuacji na naszej wschodniej granicy.

W obchodzony po raz 107. Dzień Migranta i Uchodźcy metropolita gnieźnieński przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Floriana w Chodzieży. Rozpoczynając liturgię nawiązał do odbywających się pod raz siódmy w Polsce modlitw za uchodźców, przypominając za papieżem Franciszkiem, że trzeba się wreszcie uwolnić od myślenia w kategoriach: przyjaciel-wróg, my-oni, moje-twoje.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję