Reklama

Modlitwa

Żywy Różaniec modli się za ŚDM

O duchowe owoce Światowych Dni Młodych, modlą się członkowie Żywego Różańca w Polsce, podczas nabożeństw pierwszych sobót miesiąca. To zadanie, które podjęli w czasie ostatniej pielgrzymki na Jasną Górę.

[ TEMATY ]

Żywy Różaniec

Magdalena Niebudek

Ks. Szymon Mucha, krajowy moderator rodziny różańcowej poinformował, że podczas nabożeństw, wierni będą zapoznawani z ideą Światowych Dni Młodych i przesłaniem papieża do młodych. Przybliżone zostaną również symbole, które towarzyszą młodzieży od początku tych spotkań. Dodał, że najważniejszym darem rodziny różańcowej, będzie modlitwa za młodzież, o duchowe owoce Światowych Dni Młodych, które odbędą się w 2016 roku w Polsce.

Reklama

"Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak wiele miejsca w sercu św. Jana Pawła II zajmowała młodzież. Jego całe życie to spotkania z młodymi: na górskich szlakach i na kajakach a potem w czasie każdej pielgrzymki, kiedy spotykał się z młodzieżą w każdym zakątku świata. Jeśli chodzi o początek Światowych Dni Młodych, to trzeba się cofnąć do roku 1984. Był on przeżywany w Kościele jako Nadzwyczajny Jubileusz Odkupienia. Papież zaprosił młodzież na Jubileusz w Niedziele Palmową a w Niedzielę Wielkanocną przekazał młodzieży Krzyż Roku Jubileuszowego. Rok 1985 został ogłoszony przez ONZ jako Międzynarodowy Rok Młodzieży i znów w Niedzielę Palmową Jan Paweł II napisał do młodzieży list zapewniając, że "w tym właśnie dniu Biskup Rzymu modli się wspólnie z Wami za wszystkich młodych na całym świecie, za każdą i za każdego" - przypomniał ks. Szymon Mucha.

Kapłan zachęcił do modlitwy w intencji ŚDM. "Pomódlmy się za nasze dzieci i wnuki o ich wiarę, aby jej nie straciły. Prośmy w intencji papieża Franciszka i o duchowe owoce Światowych Dni Młodych, które odbędą się w naszej Ojczyźnie".

Szacuje się, że do Żywego Różańca w całej Polsce należy około 2 mln wiernych.

2014-11-04 18:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Różaniec najlepszą obroną

Niedziela toruńska 33/2018, str. I

[ TEMATY ]

Żywy Różaniec

Aleksandra Wojdyło

Matka Boża we wszystkich swoich objawieniach prosiła o odmawianie Różańca. W Fatimie oznajmiła trojgu pastuszkom, że jest Królową Różańca Świętego: „Przyszłam na ziemię, aby upomnieć ludzkość, aby ludzie więcej nie grzeszyli. Niech przestaną obrażać mojego Syna. Niech ludzie odmawiają Różaniec i czynią pokutę”. Już w XIX wieku Paulina Maria Jaricot zapoczątkowała pierwszą wspólnotę Żywego Różańca, aby „w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat oraz w wielkiej prostocie otaczać modlitewną opieką tych, którzy najbardziej jej potrzebują”. W Polsce jest to obecnie najliczniejsza wspólnota modlitewna

Dosanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Lisewie rodzina Żywego Różańca wraz ze swoimi kapłanami – parafialnymi moderatorami przybyła 4 sierpnia z całej diecezji po raz czterdziesty szósty. Od rana w wypełnionej po brzegi świątyni rozbrzmiewały głosy modlitwy różańcowej oraz śpiewów na cześć Matki Bożej. Polecano Maryi wszystkie sprawy Kościoła, diecezji, parafii, wspólnot, kapłanów oraz przedkładano osobiste prośby i dziękczynienia. Podczas konferencji przypominano o pomocnej roli Różańca w rozważaniu Pisma Świętego, katechizacji oraz ewangelizacji. Członkowie Róż Różańcowych zapewniają, że modlitwa ta jest silną bronią w walce ze złem współczesnego świata, najlepszym kierunkowskazem do kroczenia za Chrystusem. Tak jak Maryja prowadzi do Chrystusa, tak Różaniec umacnia w Jego nauce i uczy zachowania posłuszeństwa Bogu, pozwala trwać w tym, co dobre.

CZYTAJ DALEJ

„Fatima” - film, który pomaga w przeżywaniu wiary

2021-09-22 09:24

[ TEMATY ]

Częstochowa

Fatima

Tygodnik Katolicki Niedziela

pokaz filmu

Karol Porwich/Niedziela

Wieczorem 21 września w Cinema City w Częstochowie odbył się specjalny przedpremierowy pokaz filmu „Fatima” w reżyserii Marco Pontecorvo. Na projekcję filmu mieszkańców Częstochowy zaprosił Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Przybyłych do częstochowskiego kina pracowników, czytelników i przyjaciół „Niedzieli” przywitał redaktor naczelny ks. Jarosław Grabowski. – „Fatima” to film z przesłaniem. Popularyzuje on Fatimę i przybliża jej tajemnice. Być może także pomoże pogłębić wiarę – powiedział.

CZYTAJ DALEJ

Kielce: bazylika miejscem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

2021-09-22 19:31

[ TEMATY ]

koncert

Kielce

koncert organowy

Karol Porwich/Niedziela

Od niedzieli 26 września przez cały miesiąc w bazylice katedralnej będą trwały koncerty wybitnych artystów z Polski i Europy, z wykorzystaniem katedralnych organów po ich przebudowie, której dokonała firma organmistrzowska „Zych”. Remont organów to wotum kielczan na jubileusz 850 lat bazyliki.

Po remoncie organy mają 45 głosów. Traktura, czyli sposób przenoszenia ruchu klawiszy, została przywrócona do najstarszej, mechanicznej wersji. Natomiast kontuar, czyli część instrumentu, na której gra organista – jest nowoczesny, cyfrowy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję