Kto się zaangażował w organizację spotkania?
– Osoby z całego świata, które w czasie ŚDM zapragnęły dawać świadectwo o Jezusie Chrystusie. Obecnie to 3,5 tys. osób – nie tylko katolicy, ale i protestanci, młodzi z Niemiec, Holandii, Belgii, Francji, Europy Wschodniej, USA, Kanady, Ameryki Południowej, Afryki, Azji, Australii.
Kiedy MCE będzie działać?
Pomóż w rozwoju naszego portalu
– 18 lipca powstanie w Krakowie campus, który zgromadzi wszystkich ewangelizatorów. Tam przez pierwsze 2 dni będą rekolekcje, szkolenie z dawaniem świadectwa i pracą wolontariatu (bo oni występują również w roli wolontariuszy). Do przyjazdu Papieża – ewangelizacja w całym Krakowie. Powstanie 5 scen, na których będą koncerty, pantomimy, nawet pokazy sztuki cyrkowej. Przewidujemy też, oczywiście, ewangelizację uliczną. Ewangelizatorzy przyjeżdżają ze swoimi pomysłami, my jedynie wskażemy im miejsce, gdzie będą mogli je realizować. W czasie ŚDM będą posługiwać jako wolontariusze przez dawanie świadectwa, pomoc biskupom głoszącym katechezy – muzyka, świadectwo.
Czy ewangelizacja jest potrzebna?
Reklama
– Ma prowadzić do osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem, do przyjęcia Go jako Pana i Zbawiciela. Nie chodzi tu o katechezę, doktrynę, zasady życia moralnego, ale to, co jest pierwsze – głoszenie kerygmatu – Bóg jest miłością; człowiek odszedł od Boga, zgrzeszył; ale doświadcza zbawienia w Jezusie Chrystusie.
Po co to wszystko?
– Chcemy przekazać im dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie, a jednocześnie nawiązać taki kontakt, który w przyszłości pozwoli współpracować. Przygotowujemy programy, które pomogą nam dalej tych ludzi prowadzić przez duchowych opiekunów czy przyjaciół, jeśli tylko tego zapragną.
O. Jacek Dubel – dyrektor Krakowskiego Biura Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji ŚDM odpowiadał na pytania Anny Przewoźnik
* * *
Jak w waszych diecezjach, parafiach, wspólnotach przygotowujecie się do ŚDM?
Napiszcie do nas: mlodzi@niedziela.pl .
Inicjatywy pokażemy na naszych łamach.