Reklama

Niedziela Sandomierska

Misyjnie w Radomyślu

Piąte Diecezjalne Spotkanie Grup Kolędników Misyjnych miało miejsce 10 stycznia w Radomyślu nad Sanem. Jak informują organizatory: – Łącznie przybyło blisko tysiąc osób z całej diecezji, zrzeszonych w ponad czterdziestu grupach dziecięco-młodzieżowych. Ks. Daniel Koryciński wyjaśnia: – Kolędnicy Misyjni mają za zadanie wędrując od domu do domu opowiadać o tajemnicy Bożego Narodzenia. Każdego roku przyświeca im inny cel. Rok 2016 jest szczególny, bo kolędnicy zanosili do domów modlitwę w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz zbierali ofiary dla dzieci z Madagaskaru. Dzieci i młodzież ukazują, bo w akcję w tym roku włączyło się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, że braterstwo i wrażliwość na drugiego człowieka łączy oraz tworzy solidarność ludzką. Grupy kolędnicze chcą pomagać i coraz większa rzesza wiernych włącza się w to dzieło, aby ewangelizować przez modlitwę, śpiew i mówienie o narodzeniu Jezusa w każdym człowieku, informuje dyrektor diecezjalnych Papieskich Dzieł Misyjnych.

Reklama

Spotkanie rozpoczęło się występem jasełkowym prezentowanym przez grupę z parafii Wrzawy. Mszy św. przewodniczył bp Henryk Tomasik z Radomia i jednocześnie Przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski. Koncelebrował bp Krzysztof Nitkiewicz i liczni kapłani. Podczas homilii bp Tomasik przypomniał zebranym znaczenie sakramentu chrztu. – W sakramencie tym otrzymaliśmy zaszczytne imię chrześcijanina, które przypomina nam do Kogo mamy być podobni. Dlatego powinniśmy dokładać starań, aby rozpoznawać i miłować Chrystusa. Tylko Chrystus poznany i pokochany jest skarbem młodego serca. Chrystus potrzebuje Was, młodych misjonarzy, abyście się stawali Jego świadkami w codziennym życiu – mówił Ordynariusz Radomski. Zachęcił także zebranych młodych do włączenia się we wspólne dzieło przygotowań do ŚDM-u. – Będzie to wielkie święto Kościoła, który żyje w młodych sercach. Podczas tego spotkania, każdy z nas stanie się świadkiem Chrystusa wobec brata, który mimo że przyjechał z innego kraju, ale będzie nosił to samo imię, co my. Będzie dzieckiem Boga, będzie chrześcijaninem. Dlatego potrzeba wielkiego zaangażowania w przygotowanie i przeżywanie Światowych Dni Młodzieży – podkreślał bp H. Tomasik.

Liturgię ubogaciła schola „Młode Baranki” z Turbii oraz orkiestra dęta z Kopci. Po Mszy św. rozdano nagrody dla zwycięzców konkursów misyjnych i bożonarodzeniowych oraz odbył się koncert kolęd. Spotkanie zakończono w domu rekolekcyjnym zabawą, którą poprowadził Hubert Kopeć z zespołu wodzirejskiego „Trio z Rio”.

Spotkanie było też okazją do rozmowy kapłanów na temat przygotowań do ŚDM i warunków, jakie będą musieli spełnić ich uczestnicy. Bp Tomasik podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat wyzwań, które stoją przed organizatorami i zasygnalizował działania, jakie należy podjąć na obecnym etapie.

2016-01-21 10:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wystrzałowi misjonarze

O kim mowa? O kolędnikach misyjnych z parafii w... Strzelcach Wielkich. W tym roku, w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, na potrzeby dzieci w Indiach zebrali aż 4180 zł

Już jedenasty raz dzieci ze strzeleckiej parafii kolędowały w okresie świątecznym na rzecz misji. – Pięć kolędowych grup, które liczyły po sześć osób, odwiedziło ponad 320 domów – mówi „Niedzieli” Jolanta Kuc, katechetka w tutejszej szkole podstawowej i długoletnia opiekunka zarówno Koła Misyjnego, jak i gorliwa propagatorka misyjnego kolędowania.

CZYTAJ DALEJ

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa Hamburga

2021-09-15 19:08

[ TEMATY ]

biskup

Niemcy

papież Franciszek

rezygnacja

flickr.com/episkopatnews

Franciszek nie przyjął rezygnacji Stefana Heßego z urzędu arcybiskupa Hamburga. Mimo naruszenia obowiązków w zakresie postępowania w przypadkach przemocy seksualnej arcybiskup pozostaje na swoim stanowisku. Oświadczenie nuncjatury apostolskiej w Berlinie ogłosiła 15 września Konferencja Biskupów Niemieckich w Bonn.

55-letni obecnie Heße, były szef personalny i wikariusz generalny archidiecezji kolońskiej, zawiesił swoje obowiązki służbowe po przedstawieniu 18 marca raportu o przestępstwach seksualnych w Kolonii i na ręce papieża zgłosił gotowość ustąpienia z urzędu. Obecnie Watykan postanowił, że Heße, który od 2015 jest arcybiskupem Hamburga, mimo krytyki pod jego adresem, pozostanie na stanowisku.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent dla polskatimes.pl: początkowo była propozycja, aby wprowadzić stan wyjątkowy na trzy miesiące

Początkowo była propozycja, aby wprowadzić stan wyjątkowy na trzy miesiące, powiedziałem wtedy, abyśmy go wprowadzili na krótszy czas – mówi w wywiadzie dla polskatimes.pl prezydent Andrzej Duda.

Od 2 września w pasie granicznym z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję