Reklama

Niedziela Podlaska

Przyczyniają się do wzrostu wiary

W niedzielę 10 stycznia w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach odbył się 4. Kolędowy Przegląd Chórów Kościelnych i Zespołów Wokalnych Siemiatycze 2016

Niedziela podlaska 4/2016, str. 1

[ TEMATY ]

kolędowanie

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Uczestnicy przeglądu i mieszkańcy Siemiatycz wzięli udział w uroczystej Mszy św., której przewodniczył bp Tadeusz Pikus, wraz z nim w koncelebrze uczestniczyli ks. Wiesław Niemyjski – duszpasterz muzyków kościelnych diecezji drohiczyńskiej i ks. Tomasz Szmurło. W kościele zebrali się parafianie, chórzyści biorący udział w przeglądzie, przedstawiciele władz i goście. Zebranych powitał proboszcz parafii ks. Jan Koc, wyrażając radość, że przegląd odbywa się już po raz czwarty.

Reklama

Homilię w święto Chrztu Pańskiego Biskup Drohiczyński rozpoczął od przypomnienia o trwającym jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. – Przypominamy sobie nasz własny chrzest, ale winniśmy też pamiętać, czym jest sakrament chrztu świętego. Musimy mieć świadomość, że każdy, kto jest ochrzczony, ma prawo mówić do Boga „Ojcze” – zaznaczył. Opowiedział o udzielaniu sakramentu chrztu w Moskwie i na dalekiej Syberii i życzył wszystkim świętości.

Po Mszy św. rozpoczęła się prezentacja kolęd w wykonaniu chórów, scholi i zespołów. Oficjalnego otwarcia przeglądu dokonała Jolanta Sidorowicz, dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury. Do włączania się w śpiew w kościołach zachęcał ks. Wiesław Niemyjski. W tym miejscu bp Pikus jeszcze raz podziękował tym, którzy śpiewem i modlitwą przyczyniają się do wzrostu wiary we wszystkich, którzy ich słuchają.

W przeglądzie wzięły udział chóry parafialne z Brańska i Ciechanowca, zespół „Tęcza” z Nurca Stacji, chór „Cantate Domino” i schola „Bobola” z parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach. W chórze „Kantata” z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu wystąpił marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński, którego powitano gorącymi brawami. Każda ze śpiewających grup otrzymała podziękowania, pamiątkowe dyplomy i upominki, które w imieniu samorządu miasta wręczał zastępca burmistrza Henryk Czmut. Na zakończenie 4. Kolędowego Przeglądu Chórów Kościelnych i Zespołów Wokalnych Siemiatycze 2016 wszyscy uczestnicy wspólnie kolędowali. Najpierw rozbrzmiała dobrze znana kolęda „Bóg się rodzi” – wykonaniem tym dyrygował Łukasz Kraujutowicz, organista z parafii pw. św. Andrzeja Boboli. Następnie „Oj, maluśki, maluśki” śpiewała solistka z ciechanowieckiego chóru, jej mocny głos w refrenach uzupełniali pozostali muzycy. Tym wykonaniem dyrygował Krzysztof Pełszyk. Do kolędowania włączyli się też wierni.

2016-01-21 10:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

DWML zakończyły koncerty kolęd

Niedziela podlaska 4/2015, str. 2

[ TEMATY ]

kolędowanie

Ks. Artur Płachno

Koncerty DWML stanowią prawdziwą ucztę duchową

Koncerty DWML stanowią prawdziwą ucztę duchową

Drohiczyńskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej zakończyły cykl koncertów kolęd, które odbywały się w parafiach diecezji drohiczyńskiej i sąsiednich. Od 26 grudnia 2014 r. do 11 stycznia br. wystąpiły one w parafiach: Wyrozęby, Łubin Kościelny, Kożuchówek, Topczewo, Skibniew, Bielsk Podlaski – parafia pw. Miłosierdzia Bożego, Sokołów Podlaski – parafia pw. Miłosierdzia Bożego, Ugoszcz, Nieciecz, Węgrów – parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Grodzisk k. Sterdyni, Dziadkowice, Zembrów, Boćki, Ceranów, Bielsk Podlaski – parafia pw. Najświętszej Opatrzności Bożej, Małkinia – parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Drohiczyn, Śledzianów, Perlejewo, Łosice – parafia pw. św. Zygmunta oraz Tokary. Na koncercie w Śledzianowie obecny był biskup drohiczyński Tadeusz Pikus.

CZYTAJ DALEJ

ONZ: Prezydent Duda oskarżył Białoruś o atak hybrydowy i podał w wątpliwość solidarność globalnej Północy

2021-09-22 07:26

[ TEMATY ]

ONZ

Andrzej Duda

PAP

Prezydent Andrzej Duda w przemówieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ oskarżył Białoruś o prowadzenie ataku hybrydowego przeciwko Polsce, Litwie i Łotwie. Zasugerował też, że bogate kraje - w tym Polska - niewystarczająco solidarnie postąpiły w obliczu pandemii, a także wobec konfliktów na Ukrainie, w Syrii czy Libii.

"To słowo stało się symbolicznym wyznacznikiem naszej polityki, jej ideałem. Gdy mówię solidarność, myślę także o solidarności w kontekście Covid-19. I nie jest to łatwa refleksja. Zwłaszcza pod adresem nas, przywódców bogatego świata, bogatej Północy" - powiedział Duda, wskazując m.in. na nierówny dostęp do szczepionek przeciwko Covid-19. Zaznaczył jednocześnie, że Polskę uważa za część tej bogatej Północy.

CZYTAJ DALEJ

Rozpocznij weekend z Chrystusem

2021-09-22 21:10

Fot. Mężczyźni św. Józefa we Wrocławiu

Jesteś mężczyzną i nie masz pomysłu na dobre rozpoczęcie weekendu? A może chcesz choć na chwilę zapomnieć o trudach mijającego tygodnia?

Z propozycją modlitwy i wielbienia Jezusa przychodzi wspólnota Mężczyźni św. Józefa. Spotkanie rozpocznie się od adoracji, a później Eucharystii. Do uczestników konferencję pt. „Wierzę, więc jestem” skieruje ks. Jakub Bartczak - duszpasterz, raper, autor tekstów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję