Reklama

Niedziela Częstochowska

Zaśpiewajmy Jezuskowi

Wspólne kolędowanie na chwałę Pana to nowa inicjatywa dyrektor szkoły Anny Szymochy-Drutowskiej i proboszcza parafii św. Rocha Wyznawcy w Rębielicach Królewskich ks. Andrzeja Sewerynka

Niedziela częstochowska 4/2016, str. 1

[ TEMATY ]

konkurs

Julia A. Lewandowska

Uczestnicy konkursu z dyrektor szkoły Anną Szymochą -Drutowską

Uczestnicy konkursu z dyrektor szkoły Anną Szymochą -Drutowską

W sobotę 16 stycznia 2016 r. w Gminnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Rębielicach Królewskich zorganizowano I Szkolno-Parafialny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Jezuskowi”.

Reklama

Celem konkursu oprócz kolędowania jest też pielęgnowanie tradycji związanej z okresem Bożego Narodzenia i „wyławianie” nowych talentów. W konkursie wzięło udział 21 wykonawców. Jury w składzie: Małgorzata Woźniak, edukacja wczesnoszkolna w GZSP nr 3 w Rębielicach Królewskich; Patrycja Makaruk, muzyk i solistka chóru kameralnego „Cantores Vonsovienses” z Wąsosza Górnego; Krzysztof Psiuch, muzyk-instrumentalista z Wilkowiecka, akompaniator w zespole „Popowiaczki”; pisząca te słowa, redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela” i sekretarz Rady Duszpasterskiej w Rębielicach oceniało uczestników w czterech kategoriach – przedszkolaki, klasy I-III, klasy IV-VI, rodziny – za dobór repertuaru, czystość śpiewu, prawidłową dykcję oraz ogólne wrażenie artystyczne.

W kategorii przedszkolaki pierwsze miejsca otrzymały: Marcelina Sówka („Bosy pastuszek”), Paulina Kowalik („Maleńka Miłość”), Hanna Pluta („Zostań, Boziu, mym braciszkiem”) i Michalina Kałuża („Lulajże, Jezuniu”). W kategorii klas I-III najlepsza okazała się Wiktoria Przygoda („Znak pokoju”), II miejsce otrzymała grająca na gitarze Aleksandra Płuska („Wśród nocnej ciszy”), III miejsce przyznano ex aequo Milenie Lenart („Pójdźmy wszyscy do stajenki”) i Mai Kowalczyk („Zagraj Dzieciąteczku”). Wśród uczniów klas IV-VI zwyciężyła Hanna Wers („Jezus Malusieńki”), II miejsce zdobył duet Mateusz Matyja i Konrad Nicer („Przybieżeli do Betlejem”), III miejsce otrzymała Wiktoria Stępień („Kto wie”). Najlepszą rodziną okazała się rodzina Leszczyńskich – bracia Karol (grający na keyboardzie) i Kamil za utwór „Uciekali”. Grand Prix Festiwalu zdobyły rodziny Kałużów (mama Marzena i córka Michalina) i Kowalików (mama Ewa i córka Paulina) za kolędę „Oj, Maluśki, Maluśki”.

Konkurs kończy koncert galowy planowany w niedzielę 24 stycznia o godz. 16 w kościele parafialnym w Rębielicach. Podczas uroczystej gali zostaną wręczone nagrody i dyplomy.

2016-01-21 10:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dar na stulecie!

Zapraszamy do udziału w XV edycji ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego. W tym roku hasło przewodnie brzmi „Dar na stulecie”.Organizatorem Konkursu jest Fundacja Instytut Tertio Millennio założona w 1995 roku przez dominikanina Ojca Macieja Ziębę.

Tematyka tegorocznego konkursu jest zachętą dla młodych ludzi, aby już teraz zaczęli przygotowania do 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wprawdzie to wydarzenie będzie miało miejsce dopiero w 2020 roku, jednak już teraz powinniśmy pomyśleć, jak możemy zmieniać siebie, swoje środowisko, Polskę i świat, aby panowały w nim wartości bliskie Papieżowi Polakowi. Wzięcie udziału jest dla młodych ludzi bodźcem do poznania osoby Jana Pawła II, a przede wszystkim jego nauki i orędzia jakie nam pozostawił.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Menedżerka Heynena: praca z Polkami wydaje się Vitalowi być bardzo ciekawym wyzwaniem

2021-09-20 16:07

[ TEMATY ]

sport

siatkówka

PAP/Andrzej Grygiel

Vital Heynen

Vital Heynen

Menedżerka Vitala Heynena Ola Piskorska potwierdziła PAP, że będący dotychczas trenerem polskich siatkarzy Belg bardzo chciałby spróbować sił w pracy z kobiecą reprezentacją tego kraju. "Lubi wyzwania, a to mu się wydaje być bardzo ciekawym wyzwaniem" - zaznaczyła.

Polscy siatkarze w niedzielny wieczór w katowickim Spodku wywalczyli pod wodzą Heynena brązowy medal mistrzostw Europy. Umowa szkoleniowca, który rozpoczął współpracę z tym zespołem w 2018 roku, wkrótce wygasa. Prezes PZPS Jacek Kasprzyk po nieudanych igrzyskach w Tokio przekazał, że nie zostanie ona przedłużona, a Belg musiałby startować ponownie w konkursie na to stanowisko. Ten od jakiegoś czasu już dość wyraźnie sugerował, że nie zamierza tego robić, a po zakończeniu występu w czempionacie Starego Kontynentu w szatni właściwie pożegnał się z podopiecznymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję