Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Jaworze

Muzycznie pod Błatnią

W nieodłącznym kapeluszu Marceli Trojan pojawił się 6 stycznia w prezbiterium kościoła Opatrzności Bożej w Jaworzu. Przy jego boku nie zabrakło żony Barbary, z którą wokalista od wielu lat tworzy trzon formacji „Gang Marcela”.

Grupa zagrała koncert kolęd i autorskich pastorałek. Występowi przysłuchiwał się proboszcz ks. Stanisław Filapek i licznie zgromadzeni parafianie. Oprócz „Gangu Marcela” w kościele wystąpili: chór „Ave” z Cieszyna, Magda Krzywda i Sławek Witkowski, chór parafialny „Gaudium Providentiae”, grupa „Capax Dei” oraz świętujący 30-lecie pracy scenicznej zespół SPES. Cały wieczór z kolędowym repertuarem trwał niemal 2 godziny, a poprowadziła go Małgorzata Sikora. Zwieńczeniem było wspólne wykonanie hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie „Błogosławieni Miłosierni”.

„Gang Marcela” ma w repertuarze m.in. piękne oratorium „Pokój i dobro dla świata i natury” inspirowane życiem św. Franciszka z Asyżu. Powstało z okazji 800-lecia istnienia Zakonu Franciszkanów i prezentowane było m.in. w Kętach i Bielsku-Białej Wapienicy.

2016-01-21 10:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nadzwyczajny koncert online pamięci św. Jana Pawła II

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

koncert

Organizator

W tym roku obchodzimy 100-tną rocznicę urodzin Jana Pawła II, który zajmuje szczególne miejsce w sercach ludzi na całym świecie. Aby oddać hołd Wielkiemu Polakowi organizowany jest nieodpłatny Nadzwyczajny Koncert Pamięci Jana Pawła II on-line.

W 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły ponad 30-tu znakomitych artystów z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii połączy się by oddać hołd Wielkiemu Polakowi.

CZYTAJ DALEJ

Świętość na wyciągnięcie ręki

2022-11-22 14:16

Niedziela Ogólnopolska 48/2022, str. 8-11

[ TEMATY ]

Carlo Acutis

bł. Carlo Acutis

bł Carlo Acutis

Fot. z publikacji abp Domenico Sorrentino

O fenomenie „świętego w trampkach”, który skradł serca współczesnej młodzieży i stał się dowodem na to, że świętość jest osiągalna dla każdego, z abp. Domenico Sorrentino z Asyżu, autorem książki Oryginały, nie fotokopie. Karol Acutis i Franciszek z Asyżu, rozmawia ks. Jarosław Grabowski.

Ks. Jarosław Grabowski: Błogosławionego Carla Acutisa pochowano w Asyżu, mieście św. Franciszka. Święty Biedaczyna i „święty w trampkach” to dość oryginalne zestawienie. Czterdziestopięcioletni Franciszek zmarł w 1226 r., a zaledwie 15-letni Carlo – w 2006 r. Ksiądz Arcybiskup napisał książkę na ten temat. Wiemy, że te osoby dzieli wiele, nie tylko czas, a co je łączy?

Abp Domenico Sorrentino: Jest wiele elementów wspólnych. Obydwaj byli zakochani w Stwórcy i stworzeniu. U Franciszka natura lśni blaskiem w sposób bardzo poetycki jak w Pieśni słonecznej. Carlo, który żył w naszych czasach, kochał przyrodę, ale także sport, muzykę, a przede wszystkim internet – to współczesne medium komunikacji. Obydwaj wiedli głębokie życie duchowe. I choć żyli w jakże różnych epokach, to obydwaj uznawali, że cały wszechświat – w tym także technologie – jest wielkim darem Boga.

CZYTAJ DALEJ

Bp Muskus: w Kościele potrzebna jest ekologiczna praca u podstaw

Jest wielka potrzeba pogłębiania świadomości ekologicznej w parafiach, zaktywizowania ich i działalności blisko ludzi – mówił bp Damian Muskus OFM w Krakowie podczas konferencji „Creatio Continua. Czas przełomu”. Krakowski biskup podkreślał, że nauczanie papieża Franciszka nie przekłada się na zaangażowanie Kościoła „w terenie”.

Organizatorami międzynarodowego wydarzenia są Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Światowy Ruch Katolików na Rzecz Środowiska.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję