Reklama

Pielgrzymka przez cierpienie

Książka Sebastiana Karczewskiego „Jan Paweł II. Pielgrzymka przez cierpienie” przypomina, że Papież, który od pierwszych dni pontyfikatu z troską i zrozumieniem zwracał się do chorych i niepełnosprawnych, dogłębnie poznał z autopsji wymiar cierpienia fizycznego. Kiedy następnego dnia po wyborze na Stolicę Piotrową odwiedził w Poliklinice im. Agostino Gemellego swojego przyjaciela bp. Andrzeja Deskura i w przemówieniu do personelu i pacjentów powiedział, że pragnie „oprzeć się przede wszystkim na tych, którzy cierpią i którzy swoje cierpienia, swoją mękę i ból łączą z modlitwą”, nie przypuszczał, że za niecałe trzy lata trafi tutaj w dramatycznych okolicznościach jako pacjent, a personel będzie walczył o jego życie. Od zamachu z 13 maja 1981 r. w pontyfikat Jana Pawła II wpisały się tak częste pobyty w klinice, że nazwał ją swoim „trzecim Watykanem”. Choroby i związane z nimi operacje Papież znosił cierpliwie, z pokorą, a także wdzięcznością dla opiekujących się nim lekarzy i pielęgniarek. Jednocześnie, jak zauważył jeden z włoskich publicystów, Papież „nie zna, a w każdym razie nie ujawnia uczuć słabości czy rezygnacji”.

Książka uzmysławia czytelnikowi, że nauczanie Jana Pawła II na temat sensu cierpienia zawarte jest nie tylko w jego pismach: liście apostolskim „Salvifici doloris”, Liście do osób w podeszłym wieku czy corocznych orędziach na ustanowiony przez niego Światowy Dzień Chorego, ale także w osobistym świadectwie, o którym papież Benedykt XVI napisał: „z katedry cierpienia uczynił szczyt swego magisterium”.

Sebastian Karczewski „Jan Paweł II. Pielgrzymka przez cierpienie” – Wydawnictwo Veritatis Splendor, Warszawa, tel. (22) 300-22-72, 884-799-767, www.veritatissplendor.pl , www.ksiegarnia-vs.pl .

2016-01-20 09:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

USA: W Waszyngtonie uczczono pamięć prof. Juliana Kulskiego, powstańca i znanego architekta

2021-09-17 19:52

[ TEMATY ]

pogrzeb

powstaniec

Waszyngton

Wikipedia

Julian Eugeniusz Kulski

Julian Eugeniusz Kulski

W Waszyngtonie odbyła się w piątek msza żałobna po śmierci prof. Juliana Eugeniusza Kulskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, cenionego architekta i działacza. Był wielkim Polakiem, bohaterem powstania; przyczynił się do rozwoju polsko-amerykańskich relacji - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Dziś żegnamy postać szczególnie zasłużoną dla odzyskania niepodległości przez Polskę, osobę, która wielce przyczyniła się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i postaw patriotycznych, a także do budowy dobrych stosunków polsko-amerykańskich" - napisał premier w liście odczytanym przez ambasadora Piotra Wilczka podczas mszy w katedrze św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Fumigacja kościoła pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

2021-09-17 22:26

[ TEMATY ]

Parafia Zbąszynek

kościół w Chlastawie

JAN MIKUŁAparafiazbaszynek.pl

Kościół pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

Kościół pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

Od 6 września w kościele filialnym pw. Narodzenia NMP w Chlastawie prowadzona jest fumigacja, której celem jest zwalczenie korników, które znajdują się w drewnianym kościółku.

Fumigacja jest przeprowadzana za pomocą substancji chemicznych w formie gazu. Substancje te nazywane są fumigantami. Główną zaletą fumigacji jest wysoka skuteczność w zwalczaniu szkodników drewna oraz neutralność procesu dla odkażanego materiału. Zakończenie prac fumigacji przewidywane jest pod koniec września i z tego powodu na ten czas zamknięty jest kościółek w Chlastawie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję