Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

W Legionie siła

W świątecznej atmosferze, wobec Dzieciątka Jezus leżącego na sianku w bożonarodzeniowej szopce, 3 stycznia odbyła się w kościele pw. św. Mikołaja w Grabowcu piękna uroczystość. W szeregi miejscowego Legionu Maryi, któremu patronuje Matka Boża Szkaplerzna, wstąpiły dwie kolejne siostry – Iwona i Małgorzata

Niedziela zamojsko-lubaczowska 3/2016, str. 5

[ TEMATY ]

Legion Maryi

Anna Litwin

Eucharystia w intencji Legionu Maryi była centralnym punktem spotkania

Eucharystia w intencji
Legionu Maryi
była centralnym
punktem spotkania

Centralnym punktem tego wydarzenia była Eucharystia, której przewodniczył ks. Krzysztof Hawro, zastępca kierownika duchowego Komicjum Legionu Maryi w naszej diecezji. Przybył on do Grabowca, by modlić się za nowe legionistki i za całą grabowiecką wspólnotę; by – wraz z ks. dziekanem Zygmuntem Żółkiewskim dziękować Bogu za to wyjątkowe dzieło, którego celem jest „głoszenie chwały Bożej, wspieranie Kościoła na polu ewangelizacyjnym i dążenie do osobistej świętości poprzez modlitwę i pracę apostolską w duchu zawierzenia i pod przewodnictwem Najświętszej Maryi Panny” (bp Roman Marcinkowski, opiekun Legionu Maryi z ramienia Episkopatu Polski).

Reklama

Legion Maryi z Grabowca jest dynamicznie rozwijającą się wspólnotą. Jego początki sięgają lat 90. XX wieku, a pierwszym opiekunem duchowym był ks. Stanisław Budzyński. Obecnie nad legionistkami duchową pieczę sprawuje ks. proboszcz Zygmunt Żółkiewski. Legion liczy sobie 18 sióstr. Oprócz nich jest także 19 członkiń wspierających. Funkcję prezydenta pełni siostra Marianna Spierzak. Legionistki podejmują nieustanną formację duchową. Apostolat legionistek ma dwojaki wymiar: modlitwa i czyn. Siostry podejmują służbę na rzecz bliźniego i parafii. W każdy poniedziałek spotykają się we wspólnocie wraz z opiekunem duchowym, modląc się, rozważając treści duchowe oraz dyskutując na aktualne tematy życia religijnego i społecznego.

Spotkaniu 3 stycznia towarzyszyło złożenie przyrzeczeń legionowych przez nowe siostry, opłatek wspólnotowy, życzenia świąteczne i – oczywiście – kolędowanie. Nie zabrakło także Hymnu Legionu Maryi, w którym siostry zanosiły prośby do swojej Patronki: „Maryjo, o Niepokalana, hołd składa Tobie Legion Twój. Za nami wstawiaj się u Pana w słoneczne dni i pośród burz”.

2016-01-14 10:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pod sztandarem Maryi

Niedziela lubelska 27/2019, str. V

[ TEMATY ]

Legion Maryi

Maciej Morawski

Podczas uroczystości jubileuszowych

Podczas uroczystości jubileuszowych

Wyrażamy wdzięczność tym, którzy przez modlitwę rozpościerają płaszcz Maryi nad wspólnotą Kościoła i całym światem – mówił bp Józef Wróbel podczas uroczystości jubileuszowych Legionu Maryi

Wspólnota Legionu Maryi w Polsce obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia. Z tej okazji 15 czerwca odbyły się uroczystości w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie. Centralnym punktem była Msza św. sprawowana pod przewodnictwem bp. Józefa Wróbla przez 24 kapłanów, opiekunów duchowych prezydiów i kurii LM. Legioniści z całej archidiecezji przybyli z proporcami do kościoła na Tatarach, aby dziękować Panu Bogu za otrzymane łaski.

CZYTAJ DALEJ

Kraków: dziś uroczystości w 5. rocznicę Światowych Dni Młodzieży

2021-07-24 08:27

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej/Facebook

W sobotnie popołudnie i wieczór w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbędą się obchody 5. rocznicy Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Do udziału zaproszeni są także młodzi ludzie, którzy będą śledzić uroczystości za pośrednictwem transmisji online. Podczas spotkania odbędzie się premiera polskiej wersji hymnu ŚDM Lizbona 2023.

Konkurs wiedzy nt. Światowych Dni Młodzieży, spotkanie poświęcone przygotowaniom do ŚDM Lizbona 2023, Msza św. i koncert uwielbieniowy, podczas którego po raz pierwszy zabrzmi hymn spotkania młodych w Portugalii - to program obchodów 5. rocznicy ŚDM Kraków 2016. Rozpoczną się one w krakowskim sanktuarium św. Jana Pawła II i są otwarte dla wszystkich młodych ludzi, także tych, którzy będą łączyć się za pośrednictwem transmisji online.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję