Reklama

Niedziela w Warszawie

Muzyczne Nadzieje Roku

Trwa konkurs Nadzieja Roku dla młodych wykonawców muzyki chrześcijańskiej. Jeszcze tylko do końca miesiąca zespoły, kapele oraz schole grające i śpiewające po chrześcijańsku w salkach mogą ubiegać się o nagrodę przekazaną przez zespół „New Day”

Niedziela warszawska 3/2016, str. 1

[ TEMATY ]

konkurs

Chrześcijańskie Granie

Zespół "New Day"

Zespół

Konkurs odbywa się po raz pierwszy, a jego współorganizatorami są „New Day” i jego lider, producent Rafał Boniśniak oraz Fundacja Chrześcijańskie Granie. Fundacja rozpoczęła w 2014 r. akcję „Grajmy”, polegająca na wspieraniu powstawania i promocji salek muzycznych przy parafiach, gdzie młodzi ludzie mogą pograć, pośpiewać, spędzić czas i wyrwać się z nudy.

Reklama

– Akcja rozwija się powoli, mamy nadzieję, że nowy konkurs pomoże ją lepiej wypromować – mówi Mateusz Stolarski z Fundacji Chrześcijańskie Granie. – Jest skierowana do młodych zespołów, schol, głównie tych, którzy grają w takich salkach, a chciałyby profesjonalnie nagrać swoje utwory, swoją muzyczną wizytówkę. Nagrodą, przekazaną przez „New Day”, jest właśnie takie profesjonalne nagranie. Akcja tworzenia takich salek jest bardzo ważna dla rozwoju muzyki chrześcijańskiej w Polsce. Tak zaczynał np. zespół „Strona B”.

Konkurs wpisuje się w inne inicjatywy Fundacji Chrześcijańskie Granie, działającej w Centrum Dobre Miejsce na Bielanach i od lat promującej ten rodzaj muzyki, organizującej Festiwal Chrześcijańskie Granie (laureatem w ub.r był „New Day”) i koncerty Debiuty, promującej młodych twórców. – Na ile możemy, wspieramy rozwój muzyki z dobrym przesłaniem, prowadzącej do spotkania z ludźmi, z Bogiem, do dobrej zmiany – mówi Stolarski.

Demo (nagranie demonstracyjne) należy wysłać na adres: chrzescijanskiegranie@gmail.com . Czas zgłoszeń mija 31 stycznia (szczegóły na stronie: www.chrzscijanskiegranie.pl). 30 stycznia Fundacja organizuje z Ojcami Salezjanami w bazylice Najświętszego Serca (ul. Kawęczyńska 53), pierwsze „Uwielbienie na Pradze”. – „Uwielbienie...” rozpocznie Eucharystia, a zakończy spotkanie z zespołem „New Day”, który będzie to uwielbienie animował i prowadził – mówi Mateusz Stolarski. Spotkanie na Kawęczyńskiej nie będzie jednorazowym wydarzeniem. Salezjanie i Fundacja planują już kolejne „Uwielbienia” na Pradze.

2016-01-14 10:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wyniki konkursu „Moja najlepiej przeżyta kolęda”

Konkurs „Niedzieli”
„Moja najlepiej przeżyta kolęda”

Protokół jury

CZYTAJ DALEJ

Sierpniowe pielgrzymowanie na Jasną Górę

2021-08-05 11:25

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

pielgrzymi

Karol Porwich/Niedziela

Sierpień to na Jasnej Górze czas szczególnej modlitwy uczestników pieszych pielgrzymek. Przybywają w dwóch strumieniach - na przypadającą 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i odpust Matki Bożej Częstochowskiej, obchodzony 26 sierpnia. Przemierzanie setek kilometrów i odprawienie „rekolekcji w drodze” to polski fenomen na skalę światową, którego nie zatrzymała nawet pandemia.

Już w ubiegłym roku pątnicy szukali różnych sposobów, by zachować ciągłość odbywanych pielgrzymek. Wyruszali albo sami kapłani, albo w sztafecie niewielkie grupy przedstawicieli. W tym roku większość kompani powróciła do tradycyjnej formy pielgrzymowania dostosowując się do koniecznych zaleceń sanitarnych. O bezpieczeństwo pątników troszczą się służby medyczne, organizatorzy tworzą mniejsze grupy, zmieniają nieco trasę, by rzadziej spotykać się w drodze, noclegi są w namiotach. Niektóre grupy i tym razem idą w tzw. sztafecie czyli poszczególne odcinki pokonują inne osoby.

CZYTAJ DALEJ

Słowniczek podręczny

2021-08-05 16:02

[ TEMATY ]

komentarz

Piotr Grzybowski

„W czasie kryzysów strzeżcie się agentów” mawiał wielki Marszałek i miał rację. Bo w każdym czasie, a zwłaszcza rewolucji, napięć, wojen, przełomów, oprócz wielkich władców, którzy formują niczym z plastycznej masy porządek świata, granice, strefy wpływów, podporządkowując jednych drugim - działa agentura.

A nawet agentury dwie: jedna zorganizowana, przygotowana i wyszkolona przez własne państwo, precyzyjnie zadaniowana i świadoma swojej roli, a druga (często nazywana agenturą wpływu) niemniej groźna, bo z jednej strony pozyskiwana z obywateli danego państwa, wywodzących się ze środowisk wpływowych, kształtujących opinię publiczną, z drugiej moralnie obojętnych, zepsutych, cynicznych w swej naturze, często naiwnych czy wręcz głupich w pojmowaniu rzeczywistości, a co gorsza swojej w niej roli.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję