Reklama

Niedziela Sandomierska

Świątecznie z Domowym Kościołem

Niedziela sandomierska 3/2016, str. 7

[ TEMATY ]

Domowy Kościół

spotkanie opłatkowe

Ks. Adam Stachowicz

Domowy Kościół zaprasza do wspólnoty inne rodziny

Domowy Kościół zaprasza do wspólnoty inne rodziny

Wielkie święto rodzin w tym roku miało miejsce w Gorzycach. 3 stycznia członkowie Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, spotkali się, by wspólnie pomodlić się, pośpiewać kolędy i złożyć sobie życzenia. Ks. Grzegorz Rożek, moderator Domowego Kościoła, wyjaśnia: – Dla rodzin Domowego Kościoła świętowanie opłatka diecezjalnego jest szczególnym przeżyciem. Rozważanie Ewangelii o narodzinach Chrystusa, łamanie opłatkiem, składanie życzeń, to rytuał rodzinny bliski wszystkim, którym patronuje Święta Rodzina.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył ks. Edward Zieliński wraz z moderatorami z parafii, gdzie działają Kręgi Domowego Kościoła. W homilii o. Piotr Graduszewski OSST, odwołując się do Ewangelii, porównał rodzinę do ogrodu, z którego zbieramy plon. Podkreślał fakt, że gdy zasiejemy wartości, to zbierzemy wartości.

Reklama

Na drugą część spotkania wszyscy zostali zaproszeni do domu parafialnego. Po tradycyjnej modlitwie świątecznej i śpiewie kolęd, życzeniom i łamaniu się opłatkiem nie było końca. Oczywiście, nie zabrakło świątecznego poczęstunku. Zwieńczeniem świętowania był koncert świąteczny w Tarnobrzegu, o którym piszemy na str. VIII.

Halina i Marian Indyk mówią: – Pan Jezus przyszedł na ziemię w rodzinie, aby przemienić świat w jedną kochającą się rodzinę. Wzrastać do świętości w rodzinie i poprzez rodzinę – taką szansę daje formacja w Domowym Kościele. Zapraszamy małżeństwa, które chciałyby zbliżyć się do Boga, a przez to równocześnie i do siebie, do wstąpienia na drogę formacji. Zapraszamy również do uczestnictwa w rekolekcjach formacyjnych. Szczegółowe informacje na naszej stronie Domowego Kościoła (www.dk-sandomierz.pl).

W tym roku będą organizowane rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw w poszczególnych rejonach. W dniach od 31 marca do 3 kwietnia w Ostrowcu Świętokrzyskim, od 12 do 15 maja w Tarnobrzegu i od 2 do 5 czerwca w Janowie Lubelskim. Zapraszamy nie tylko rodziny związane z Domowym Kościołem, ale wszystkie małżeństwa, które chcą odnowić swoją relację z Panem Bogiem i miedzy sobą.

2016-01-14 10:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Widzieć, osądzić, działać

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Domowy Kościół

spotkanie opłatkowe

Screen

Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła Archidiecezji Częstochowskiej odbyło się on-line z udziałem abp. Wacława Depo.

Podczas spotkania, które odbyło się 9 stycznia, nie mogło oczywiście zabraknąć kolęd. Wprawdzie śpiewaliśmy je w dość nietypowy sposób - prowadzili Anastazja i Andrzej Filipscy, a każdy wyciszył mikrofon i razem z nimi śpiewał w swoim domu.

CZYTAJ DALEJ

Papież na „Anioł Pański”: prawdziwym cudem jest dzielenie się z innymi

2021-07-25 12:16

[ TEMATY ]

Franciszek

Anioł Pański

Grzegorz Gałązka

Prawdziwym cudem jest dzielenie się z innymi, które powiększa miłość. A kiedy się dzielisz, Bóg pomnaża – mówił o tym papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra. Zwrócił uwagę, że „pomnażanie dóbr, bez sprawiedliwego podziału, nie rozwiązuje problemów” ludzkości.

Komentując ewangeliczny opis rozmnożenia chleba i ryb, którymi Jezus nakarmił około pięciu tysięcy osób, papież zauważył, że „Jezus nie stwarza bochenków i ryb”, ale bierze „pięć chlebów jęczmiennych i dwie ryby” od chłopca.

CZYTAJ DALEJ

Izrael: 80 proc. zaszczepionych, którzy się zakazili wirusem, nie infekowało innych

2021-07-25 17:18

[ TEMATY ]

Izrael

COVID‑19

szczepienia

Karol Porwich /Niedziela

80 proc. zaszczepionych osób w Izraelu, które się zakaziły, nie zainfekowało nikogo w przestrzeni publicznej - głosi opublikowany w niedzielę raport portalu The Times of Israel.

Według danych izraelskiego ministerstwa zdrowia zaledwie 3 proc. zaszczepionych osób, które zachorowały na Covid-19, przenosi je na 2-3 inne osoby na koncertach, w restauracjach czy na siłowniach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję