Reklama

Niedziela Podlaska

Prostyń

11. Diecezjalny Turniej Szachów Rodzinnych

Niedziela podlaska 3/2016, str. 8

[ TEMATY ]

rodzina

szachy

Ks. Krzysztof Domaraczeńko

Co roku w święto Świetej Rodziny rodziny szachowe zbierają się, by rozegrać turniej

Co roku w święto Świetej Rodziny rodziny szachowe zbierają się, by rozegrać turniej

W gościnnym Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Prostyni 27 grudnia 2015 r. odbył się 11. Diecezjalny Turniej Szachów Rodzinnych. W turnieju wzięło udział 13 rodzin z: Warszawy, Siemiatycz, Węgrowa, Wyszkowa, Ruchny, Miedzny, Wąsewa, Duczek, Wołomina, Małkni.

Turniej rozpoczął się Mszą św., na której dziekan ks. Ryszard Zalewski przywitał wszystkich przybył z poszczególnych parafii i złożył życzenia. Cele turnieju to uczczenie Świętej Rodziny i św. Teresy, patronki szachistów, umocnienie więzi rodzinnych i podnoszenie poziomu gry w szachy. Organizatorami turnieju były Parafia Rzymskokatolicka pw. Trójcy Przenajświętszej w Prostyni, Diecezjalne Duszpasterstwo Sportu Diecezji Drohiczyńskiej i Domowy Kościół z Prostyni. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund przy 15-minutowym czasie namysłu.

Reklama

Turniej wygrali ojciec i syn, czyli Stanisław i Adam Siekluccy z Siemiatycz. Drudzy byli wnuczek i dziadek Krzysztof Arbaszewski i Damian Polak z Wyszkowa. Trzecie miejsce zajęli również ojciec i syn – Arkadiusz i Łukasz Lachowscy. Następne miejsca w kolejności zajęli: Piotr i Katarzyna Kodymowie z Ruchny, Krzysztof i Ewa Zygulscy z Warszawy, Rafał Giers i Adam Żebrowski z Węgrowa, Andrzej Tymiński i Magdalena Dżbik z Miedzny, Kacper i Zdzisław Rydlowie z Wąsewa, Antoni i Jan Kurkowie z Duczek, Agnieszka i Joanna Dżbik z Miedzny, Mirosław i Kacper Jaczyńscy z Wołomina, Marcin i Małgorzata z Duczek oraz Dariusz i Jakub Samselowie z Małkni.

Tradycyjnie odbył się też Festiwal Ciast. I miejsce zajęła Katarzyna Lachowicz z Siemiatycz, II miejsce Krzysztof Arbaszewski z Wyszkowa, III miejsce Agnieszka Dżbik z Miedzny. Zwycięzcy turnieju szachowego i Festiwalu Ciast otrzymali puchary, obrazy, wino, książki i czasopisma szachowe.

Organizatorzy dziękują dyrekcji szkoły Ewie Szymanik za udostępnienie szkoły, sędziemu Waldemarowi Kulikowi za sędziowanie i Domowemu Kościołowi z Prostyni za pomoc w organizacji.

Reklama

Diecezjalne Turnieje Szachów Rodzinnych mają 11-letnią tradycję. Co roku w święto Świętej Rodziny rodziny szachowe zbierają się, aby rozegrać turniej. Dotychczas turnieje odbywały się w: Dziadkowicach, Sarnakach, Siemiatyczach, Węgrowie i Prostyni.

Organizatorzy zapraszają do Prostyni za rok na 12. Diecezjalny Turniej Szachów Rodzinnych.

2016-01-14 10:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kuźnia talentów

Niedziela częstochowska 7/2017, str. 3

[ TEMATY ]

szachy

turniej

Bożena Sztajner/Niedziela

22. Archidiecezjalny Turniej Szachowy o Puchar Metropolity Częstochowskiego Arcybiskupa Wacława Depo odbył się w auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Zgromadził wielu uczestników i dostarczył niezapomnianych emocji

O tym, że życie jest jak gra w szachy, mogli przekonać się uczestnicy 22. Archidiecezjalnego Turnieju Szachowego o Puchar Metropolity Częstochowskiego Arcybiskupa Wacława Depo, który został rozegrany 16 stycznia br. w auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w Częstochowie pod honorowym patronatem abp. Wacława Depo i posła RP Andrzeja Gawrona. W turnieju adresowanym do dzieci i młodzieży do lat 19, rozegranym w systemie szwajcarskim z kojarzeniem komputerowym, zorganizowanym przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, wzięło udział 63 zawodników z: Częstochowy, Lelowa, Wielunia, Radomska, Kłobucka, Białej, Koszęcina, Chorzowa.

CZYTAJ DALEJ

Podhale: górale już w drodze na Jasną Górę

2021-07-23 12:52

[ TEMATY ]

pielgrzymka

górale

Pielgrzymka 2021

mbludzm.pl

Górale z Podhala wyruszyli już na szlak pielgrzymi. Tym samym rozpoczęła się 23 lipca 40. Góralska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy do celu dotrą 31 lipca.

Górale na Jasną Górę idą w czterech grupach pielgrzymkowych: nowotarskiej, orawskiej, rabczańskiej i z Bachledówki. Pątnicy z Nowego Targu wyruszyli z parafii NSPJ, przeszli przez Rynek i zatrzymali się na krótką modlitwę przed kościołami św. Katarzyny i św. Królowej Jadwigi. Dłuższy postój był w ludźmierskim sanktuarium.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Mariusz Frukacz: św. Jakub uczy nas, by być zawsze blisko Jezusa

– Święty Jakub uczy nas, by być zawsze blisko Jezusa i nie bać się przyjąć nauki krzyża – powiedział ks. Mariusz Frukacz, redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, w kościele św. Jakuba Apostoła w Częstochowie podczas uroczystości odpustowej w Roku św. Jakuba.

W homilii podkreślił, że „św. Jakub uczy nas odpowiedzi naszym życiem na wezwanie Boże”. – On jest tym, który z polecenia Jezusa wraz z innymi apostołami idzie w świat, by głosić Ewangelię. Jego los jako człowieka posłanego do głoszenia Dobrej Nowiny nosi na sobie pewne podobieństwa do powołania proroka Jeremiasza – wskazał duchowny, nawiązując do I czytania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję