Reklama

Niedziela Podlaska

Nowy dyrektor Katolickiego Radia Podlasie

Od 1 stycznia Katolickie Radio Podlasie ma nowego dyrektora. Decyzją biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy szefem rozgłośni został ks. Andrzej Sochal

Niedziela podlaska 3/2016, str. 7

[ TEMATY ]

radio

Ks. Krzysztof Pełka

Ks. Sławomir Kapitan i ks. Andrzej Sochal

Ks. Sławomir Kapitan i ks. Andrzej Sochal

Dotychczasowy dyrektor Katolickiego Radia Podlasie – ks. Sławomir Kapitan od kilku miesięcy jest proboszczem parafii pw. św. Zygmunta w Łosicach i dziekanem łosickim. Kapłan do tej pory łączył funkcję dyrektora rozgłośni z obowiązkami w parafii. W ostatnim dniu 2015 r. ks. Sławomir Kapitan oficjalnie przestał pełnić funkcję szefa diecezjalnej rozgłośni. 31 grudnia w siedzibie Katolickiego Radia Podlasie odbyło się spotkanie, podczas którego oficjalnie przekazano obowiązki dyrektora KRP ks. Andrzejowi Sochalowi. Nowy dyrektor otrzymał też klucze do radia i legitymację prasową.

Reklama

Ks. Andrzej Sochal urodził się w Siedlcach w 1968 r. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach, a następnie WSD Diecezji Siedleckiej. W 1993 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Jana Mazura. Pierwsza praca duszpasterska jako wikariusza miała miejsce w Wisznicach. Następnie studiował w Rzymie na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża. Po powrocie do Polski przez siedem lat pracował jako duszpasterz akademicki w Białej Podlaskiej, tworząc m.in. nowy ośrodek DA przy ul. Akademickiej. W 2007 r. został skierowany do pracy w Caritas Polska i przez pięć lata piastował funkcję prezesa Fundacji Pro Caritate. W tym czasie współpracował z różnymi mediami w ramach promocji działań Caritas, a także uczestniczył w tworzeniu nowych mediów internetowych, m.in. telewizji internetowej razem.tv. Od 2014 r. pracuje jako dyrektor ekonomiczny Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, agendy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Od 1 stycznia 2016 r. pełni funkcję dyrektora Katolickiego Radia Podlasie.

Diecezja drohiczyńska współpracuje z Katolickim Radiem Podlasie na podstawie umowy pomiędzy diecezjami siedlecką i drohiczyńską, obejmując zasięgiem emisji programu prawie w całości obszar diecezji drohiczyńskiej. Diecezja drohiczyńska partycypuje w kosztach utrzymania rozgłośni. Redakcja Diecezji Drohiczyńskiej mieści się w Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, zajmując się koordynacją informacji i relacjami z życia Kościoła w diecezji drohiczyńskiej. Na terenie diecezji drohiczyńskiej znajdują się obecnie redakcje terenowe KRP w Węgrowie, Sokołowie Podlaskim i Siemiatyczach, a teren Sarnak obsługuje także redakcja w Łosicach – Dorota Kalinowska oraz Agnieszka Bolewska-Iwaniuk. W związku z urlopem macierzyńskim korespondentki Natalii Bali z Węgrowa teren węgrowski i łochowski czasowo obsługuje korespondentka z Sokołowa Podlaskiego Karolina Skibniewska, na terenie sokołowskim pomaga jej także Lech Zakrzewski.

2016-01-14 10:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jubileusz katolickiego radia

Niedziela warszawska 26/2019, str. 3

[ TEMATY ]

radio

Wojciech Łączyński

Pracownicy Radia Plus Warszawa z kard. Kazimierzem Nyczem

Pracownicy Radia Plus Warszawa z kard. Kazimierzem Nyczem

Radiowcy i słuchacze wzięli udział we Mszy św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela, by dziękować Bogu za 25 lat rozgłośni archidiecezji warszawskiej Radio Plus 96,5 FM

Mszy św. przewodniczył kard. Kazimierz Nycz a wraz z nim koncelebrowali pierwsi szefowie rozgłośni: bp Rafał Markowski i ks. Marcin Brzeziński. – Kościół potrzebuje mieć swój głos – mówił w homilii kard. Kazimierz Nycz.

CZYTAJ DALEJ

Dzieją się cuda

Od kilku miesięcy w parafii pw. Ducha Świętego w Nowym Sączu znajdują się relikwie św. Szarbela z Libanu. I dzieją się cuda. Ludzie doznają wielu łask, także uzdrowienia. Jedną z uzdrowionych jest Barbara Koral – żona Józefa, potentata w branży produkcji lodów, i matka trójki dzieci. Cierpiała na raka trzustki, po którym nie ma śladu. 17 maja br. publicznie podzieliła się swoim świadectwem

W październiku ub.r. wykryto u mnie nowotwór złośliwy trzustki – opowiada Barbara Koral. – Przeżyłam szok. Ale głęboka wiara i ufność w łaskawość Boga wyjednały mi pokój w sercu. Leżałam w szpitalu w Krakowie przy ul. Kopernika, nieopodal kościoła Jezuitów. Dzieci i mąż byli ze mną codziennie. Modliliśmy się do Jezusa Przemienionego za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz św. Szarbela. Zięć Piotr przywiózł od znajomego księdza płatek nasączony olejem św. Szarbela. Codziennie odmawialiśmy nowennę i podczas modlitwy pocierałam się tym olejem. Czułam, że mając św. Szarbela za orędownika, nie zginę – wyznaje.

CZYTAJ DALEJ

Jezus pyta: "Czy miłujesz Mnie więcej?

2021-07-29 13:20

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. Aleksander Radecki

Ks. Aleksander Radecki

Łatwo jest wpaść w nałóg alkoholowy. Wyjście z niego wymaga poświęcenia nie tylko osoby chorej, ale także najbliższych. Abstynencja pomaga odzyskać człowieczeństwo. O problemach związanych z alkoholem i życiu bez niego rozmawiamy z ks. Aleksandrem Radeckim.

Ks. Łukasz Romańczuk: Za kilka dni rozpoczniemy sierpień. Dlaczego Kościół troszczy się i zachęca w tym miesiącu do abstynencji od alkoholu?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję