Reklama

Niedziela Podlaska

Zembrów

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

Niedziela podlaska 3/2016, str. 6

[ TEMATY ]

małżeństwo

Jadwiga Ostromecka

W Eucharystii przyrzeczenia odnowiło 15 par małżeńskich

W Eucharystii przyrzeczenia odnowiło 15 par małżeńskich

W niedzielę Świętej Rodziny ks. Piotr Arbaszewski, proboszcz parafii Zembrów i diecezjalny duszpasterz rodzin, sprawował w kościele parafialnym pw. Najświętszego Zbawiciela Mszę św. w intencji małżonków, a w szczególności tych, którzy w 2015 r. świętowali okrągły jubileusz zawarcia związku małżeńskiego. Uroczystość wpisała się w treść listu pasterskiego skierowanego przez Episkopat do wiernych, który był czytany tego dnia w kościołach na terenie całej Polski. Była również okazją do dania świadectwa, że w obecnych czasach można pozostać wiernym złożonym przyrzeczeniom małżeńskim. W zembrowskim kościele parafialnym taka uroczystość w niedzielę Świętej Rodziny odbyła się już po raz trzeci.

Reklama

W czasie Eucharystii złożone przed laty przyrzeczenia odnowiło 15 par małżeńskich, powierzając siebie nawzajem Bogu. Przed odnowieniem przyrzeczeń odśpiewano „Hymn do Ducha Świętego”. Wśród jubilatów byli obecni rodzice ks. Arbaszewskiego. Liturgię Mszy św. uświetnił chór parafialny prowadzony przez organistę Witolda Grzyba. Zagrali też muzycy z kapeli „Sterdyniacy” – skrzypek Zdzisław Radzikowski z Wieski i akordeonista Antoni Kotowski z Seroczyna.

Po nabożeństwie był czas na pamiątkowe fotografie oraz spotkanie w świetlicy parafialnej, w trakcie którego jubilaci otrzymali od Księdza Proboszcza pamiątkowe dyplomy. Oprawę muzyczną spotkania zapewnili muzycy z kapeli „Sterdyniacy”.

2016-01-14 10:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wierność jest zdrowa!

Niedziela Ogólnopolska 4/2014, str. 40-41

[ TEMATY ]

rodzina

małżeństwo

Małgorzata Cichoń

MAŁGORZATA CICHOŃ: – Czy szóste przykazanie ma uzasadnienie w biologii człowieka?

CZYTAJ DALEJ

Ojciec Pio i epidemie

2021-07-13 12:51

[ TEMATY ]

O. Pio

św. o. Pio

"Głos Ojca Pio"

Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, Prowincja Krakowska

Ani epidemia hiszpanki, która dotknęła Włochy, nie omijając nawet Ojca Pio, ani plaga gąsienic, która dotarła do San Giovanni Rotondo, rujnując zbiory migdałów, nie odebrały Stygmatykowi wiary w Opatrzność Bożą. Odwołując się do Boga, który jest Panem historii i całego stworzenia, wierzył w moc Jego łaski, czyniącej cuda.

Poważny wirus grypy pandemicznej, zwanej hiszpanką, który pojawił się w 1918 roku i w krótkim czasie rozprzestrzenił się po całym świecie, pod pewnymi względami był podobny do dzisiejszej epidemii koronawirusa. Ze względu na jego początkowo niską śmiertelność nie zaalarmowano we właściwy sposób opinii publicznej.

CZYTAJ DALEJ

Na Święto Policji – rowerem z Lubelszczyzny na Jasną Górę

2021-07-24 09:39

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

policja

Jasna Góra News

Pielgrzymka Policjantów z Lubelszczyzny na Jasną Górę

Pielgrzymka Policjantów z Lubelszczyzny na Jasną Górę

Za wszystkich przedstawicieli służb mundurowych wspierających budowanie ładu i bezpieczeństwa w Ojczyźnie i za poległych na służbie w obchodzone dziś Święto Policji modlili się na Jasnej Górze uczestnicy 8. Rowerowej Pielgrzymki Policjantów Lubelszczyzny.

Przy pamiątkowej tablicy złożono hołd funkcjonariuszom Policji Państwowej II Rzeczypospolitej zamordowanym na Kresach Wschodnich przez Sowietów po 17 września 1939 r. Dokładnie 102 lata temu, 24 lipca 1919 r. Sejm powołał Policje Państwową.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję