Reklama

Niedziela Świdnicka

„Iskra Bożego Miłosierdzia” w diecezji świdnickiej

Niedziela świdnicka 41/2015, str. 8

[ TEMATY ]

miłosierdzie

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Alumni I roku Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy, dzieci z gronem pedagogicznym z Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Prezentek w Świdnicy oraz duszpasterze i wierni parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie modlili się na ulicach miast, 28 września, Koronką do Bożego Miłosierdzia. Modlitwa ta odbyła się w ramach międzynarodowej akcji „Iskra Bożego Miłosierdzia”.

Z inicjatywy grupy modlitewnej „Iskra Bożego Miłosierdzia”, działającej przy kościele Ojców Jezuitów w Łodzi, pod patronatem metropolity łódzkiego abp. Marka Jędraszewskiego, od 2008 r. organizowana jest wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. Dniem tej modlitwy jest 28 września, rocznica beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej.

Reklama

W diecezji świdnickiej modlono się Koronką do Bożego Miłosierdzia w Świdnicy i Bielawie.

W Świdnicy modlitwę tę po raz pierwszy w tym roku zainicjowali alumni I roku WSD wraz z ks. prefektem Tomaszem Federkiewiczem przy skrzyżowaniu pl. Wojska Polskiego z ul. Joachima Lelewela oraz przedszkolaki z gronem pedagogicznym z Przedszkola Publicznego Sióstr Prezentek w sąsiedztwie domu zakonnego przy ul. Piekarskiej.

W Bielawie światowa modlitwa odbyła się po raz czwarty. Zgodnie z założeniami organizatorów miejscem modlitwy było m.in. Rondo Pochyłe między osiedlem Południowym a osiedlem XXV-lecia PRL, a także skrzyżowanie ul. Stefana Żeromskiego z ul. Bohaterów Getta. Modlitwa zgromadziła ponad 300-osobową grupę wiernych – dzieci, młodzież i dorosłych. Stojąc w miejscu publicznym wierni w ciągu kilkunastu minut modlili się za bliskich, Ojczyznę, Kościół i świat. W szumie przejeżdżających samochodów słychać było wspólne: „Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata”.

– Ta inicjatywa jest bardzo potrzebna, gdyż przez nią dajemy świadectwo naszej wiary i tym samym zawierzamy intencje Bożemu Miłosierdziu. Być może, dzięki tej modlitwie, ktoś obok przechodzący lub kierowca przejeżdżający samochodem otrzyma łaskę nawrócenia – mówił Bogusław z Bielawy, dodając: – jestem po raz czwarty i nie ostatni. Zachęcam wszystkich niezdecydowanych do tej formy modlitwy – spuentował.

2015-10-08 09:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Iskra Bożego Miłosierdzia" w diecezji świdnickiej

[ TEMATY ]

miłosierdzie

Świdnica

Bp Adam Bałabuch

Biskup Adam Bałabuch, pracownicy świdnickiej Kurii Biskupiej, dzieci z gronem pedagogicznym z Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Prezentek w Świdnicy oraz duszpasterze i wierni parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie, św. Brata Alberta Chmielowskiego w Świebodzicach, a także wszystkich parafii w Kłodzku modlili się na ulicach miast, 28 września, Koronką do Bożego Miłosierdzia. Modlitwa ta, odbyła się w ramach międzynarodowej akcji „Iskra Bożego Miłosierdzia”.

W Świdnicy po raz pierwszy w tym roku, modlitwę tę zainicjował bpiskup Adam Bałabuch wraz z pracownikami świdnickiej Kurii Biskupiej. Natomiast po raz drugi przedszkolaki z gronem pedagogicznym z Przedszkola Publicznego Sióstr Prezentek w sąsiedztwie domu zakonnego przy ul. Piekarskiej.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: wystrzegajmy się zamknięcia w małych grupkach

2021-09-26 12:36

[ TEMATY ]

Franciszek

youtube.com/vaticannews

Przed zamykaniem się w małych, ekskluzywnych grupkach przestrzegł Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Papież nawiązał do fragmentu Ewangelii (Mk 9, 38-41), czytanego w 26 niedzielą zwykłą roku B, w którym mowa o tym, że uczniowie zabraniali pewnemu człowiekowi wypędzania złych duchów w imię Jezusa. Pan zachęca ich, aby nie stawiali przeszkód tym, którzy czynią dobro i wzywa do czuwania nad własnym sercem, aby nie ulegli złu i nie gorszyli innych – wskazał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś do kleryków: wspólnota prezbiterium to nie jest mafia

2021-09-26 19:57

[ TEMATY ]

klerycy

abp Grzegorz Ryś

ks. Paweł Kłys

Z jednej strony mamy człowieka, który do nas nie należy, a wnosi w nasze życie moc Jezusa i moc Ducha Świętego, z drugiej strony możemy być w najbliższych relacjach z kimś, kto dla nas jest jak ręka i nie potrafimy żyć bez niego, a ciągnie nas w grzech. Wspólnota prezbiterium to nie jest mafia. Jak staje się takim układem to jest szkodliwa i dla nas, i dla ludzi, którym mamy posługiwać – mówił abp Grzegorz Ryś. Sześciu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi przyjęło dziś popołudniu w katedrze łódzkiej szatę duchowną.

Były to pierwsze obłóczyny kursu, który przeszedł formację rozpoczynającą się od roku propedeutycznego, tym samym klerycy mają już za sobą trzy lata formacji seminaryjnej. Eucharystii, w której uczestniczyli rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi wraz z wychowawcami oraz rodzina i najbliżsi kleryków, przewodniczył arcybiskup Grzegorz Ryś – metropolita łódzki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję