Reklama

Niedziela Legnicka

Rozbrzmiała modlitwa różańcowa

Z udziałem blisko 5 tys. osób 3 października odbyła się pielgrzymka róż Żywego Różańca diecezji legnickiej do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Uroczystości przewodniczył biskup senior Stefan Cichy, a homilię wygłosił legnicki biskup pomocniczy Marek Mendyk

Niedziela legnicka 41/2015, str. 1

[ TEMATY ]

różaniec

Ks. Piotr Nowosielski

Pielgrzymi przybyli do Krzeszowa wraz ze swoimi duszpasterzami, którzy w liczbie ponad 100 kapłanów koncelebrowali dziękczynną Mszę św. w bazylice.

Na program wydarzenia złożyły się: katecheza ks. Bogdana Michalskiego z Papieskich Dzieł Misyjnych, wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową, Msza św., agapa oraz wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Reklama

W homilii bp Marek Mendyk zachęcał do modlitwy w intencji pasterzy diecezji, parafii rodzin i młodego pokolenia. Zwrócił też uwagę, że parafialne koła różańcowe są obecne właściwie w każdej parafii. – Cieszę się, kiedy podczas wizytacji spotykam się z przedstawicielami Żywego Różańca. Z jeszcze większą radością przyjmuję wiadomość, że w jakiejś parafii są żeńskie i męskie róże. A ta radość jeszcze bardziej się potęguje, kiedy słyszę, że na różańcu modlą się także młodzi. To wspaniałe, że w kontekście Światowych Dni Młodzieży powstają również np. szkolne koła różańcowe, które gromadzą się w ciągu dnia na modlitwie. To zasługa duszpasterzy, katechetów, także rodziców i innych członków rodzin, którzy zachęcają młode pokolenie do sięgania po Różaniec. A w codziennej modlitwie różańcowej uczymy się prostoty i pokory – mówił bp Marek Mendyk. – Kiedy przybyliśmy dziś jako duszpasterze tutaj, do Krzeszowa, i zobaczyliśmy te tłumy wiernych trzymających w ręku różaniec, pomyśleliśmy sobie, że Kościół żyje, Polska żyje i nie zginie, bo trzymamy w ręku różaniec – dodał Ksiądz Biskup. – W związku ze zbliżającym się Rokiem Miłosierdzia Bożego warto jeszcze innych zachęcać do sięgania po Różaniec. Spróbujmy zharmonizować modlitwę różańcową z życiem Bożym w nas – apelował.

Na zakończenie Eucharystii odnowiono akt zawierzenia Żywego Różańca Matce Bożej Łaskawej.

– Różaniec jest modlitwą uniwersalną. Odmawiają go i wierni, i kapłani, urzędnicy i robotnicy, starsi i młodsi. Tu, w Krzeszowie, dziś mieliśmy okazję zobaczyć potęgę modlitwy różańcowej. Za to piękne przeżycie dziękuję wszystkim duszpasterzom, którzy zaangażowali się i przyjechali tutaj z parafianami, aby wspólnie stanąć z nimi na modlitwie – mówił diecezjalny duszpasterz Żywego Różańca, a zarazem kustosz krzeszowskiego sanktuarium ks. Marian Kopko.

Wydarzenie było też okazją do promocji włączenia się w Nieustanny Różaniec Diecezji legnickiej w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Była o nim mowa w broszurach, a także na stronie internetowej opactwa: www.opactwo.eu.

Galeria z uroczystości znajduje się na stronie: www.diecezja.legnica.pl, zapis dźwiękowy na stronach Radia Plus: www.legnica.fm, zaś zapis wideo na stronie: www.tvtzgorzelec.pl

2015-10-08 09:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W różach różańcowych jest wielka siła

O Różańcu, różach różańcowych i ich dorocznej pielgrzymce z ks. Janem Smołą, moderatorem róż Żywego Różańca w archidiecezji przemyskiej rozmawia ks. Maciej Flader

Ks. Maciej Flader: Jaka siła tkwi dzisiaj w modlitwie różańcowej?

CZYTAJ DALEJ

We władzy… „ekspertów”

Przy okazji pandemii dowiedzieliśmy się, jak nisko upadła nauka i jak mocno została wzięta na smycz przez wielkie koncerny farmaceutyczne.

Wkroczyliśmy w epokę z trudem maskowanej tyranii. Jeszcze mamią nas tym, że obowiązuje ustrój demokratyczny, jeszcze twierdzą, że media służą do informowania i edukacji... ale przecież dobrze już widzimy, co się wyłania z tej dwuletniej mgły. Pysk epoki jest odrażający. Oto ci, którzy posiadają zbyt wiele, postanowili zniewolić ostatecznie tych, którzy posiadają niewiele. Ponieważ tych, którzy niewiele posiadają, jest większość, więc jest to świadoma i bezczelna tyrania mniejszości (i to nikłej) wobec ogromnej masy, która nie ma już zupełnie nic do powiedzenia. Wybory stały się atrapą, za kulisami czają się bowiem ci, którzy sprawiają, że i tak ich rozstrzygnięcia muszą być zgodne z wcześniej przyjętym scenariuszem. Pozorna demokracja państw narodowych została całkowicie wydrążona przez pasożyta finansów. Wielkie korporacje, banki i fundusze poruszane są niewidzialnymi nićmi, które wiodą do ciągle tych samych dłoni. Wielkie pieniądze skupiane są w coraz węższych kręgach i prowadzą na szczyt finansowej piramidy. Tam już nie liczy się sama chęć zysku i posiadania, tam są bowiem ci, których nic już nie limituje – oni mają wszystko i mogą mieć jeszcze więcej, jeśli zechcą. Oni zresztą – po przeczytaniu tego felietonu – uruchomią wszelkie sprężyny, aby jego autor został zupełnie zamilczany lub też przedstawiony w psychiatrycznym świetle. Ogromna koncentracja kapitału sprawia, że posiadający go ludzie przypisują sobie boskie atrybuty. Starają się zapanować nad całą resztą mieszkańców naszej planety, której zasoby zgromadzili w swoich rękach. Gdyby jednak wszystko się wydało, gniew milionów zmiótłby ich z powierzchni ziemi, maskują zatem, kluczą, ukrywają swoje intencje i... konsekwentnie powiększają swoją – niczym niekontrolowaną – władzę. Edukację ustawili tak, że każdy przejaw zdrowego myślenia tępiony jest drwiną, śmiechem, izolacją. Po prostu nie wolno tak myśleć i już! Nie wolno patrzeć im na ręce. Oni mają zarządzać nami jak „Partią Zewnętrzną” z Roku 1984 Orwella, mają mieć wszelkie potencje do podejmowania decyzji ważących na naszym losie.

CZYTAJ DALEJ

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festiwal

2021-09-20 13:29

[ TEMATY ]

patronat

Materiał prasowy

W dniach 17-19 września w Siedleckim CKiS odbył się 28. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festiwal. Wydarzenie zakończyło się wielkim sukcesem przyciągając setki młodzieży, a dzięki technologii streaming’u osoby, które nie mogły uczestniczyć fizycznie w trzydniowym spotkaniu oglądały go na żywo w internecie.

Materiał prasowy

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję